حسن یزدانی و کامران قاسمپور در سالن ۱۲ هزار نفری به روی تشک می‌روند

گروه ورزشی الف،   4010414082

اعضای کمیته فنی مرحله نهایی چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی مشخص شدند.

حسن یزدانی و کامران قاسمپور در سالن ۱۲ هزار نفری به روی تشک می‌روند

به گزارش ایسنا، مرحله نهایی چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد در اوزان 61، 86، 92، 97 و 125 کیلوگرم و کشتی فرنگی در وزن 130 کیلوگرم از صبح یکشنبه 19 تیرماه در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود.

محمد بنا و بهروز حضرتی پور به عنوان اعضای کمیته فنی در کشتی فرنگی و پژمان درستکار و احسان امینی  به عنوان اعضای کمیته فنی در کشتی آزاد حضور خواهند داشت.


اسامی نفرات شرکت کننده در این مسابقات و شرایط برگزاری به شرح زیر است:

وزن‌کشی این رقابت‌ها ساعت ۷:۳۰ الی۸ در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده انجام می‌شود و رقابت‌ها از ساعت ۱۰:۳۰ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی آغاز خواهد شد.

کشتی آزاد:

وزن ۶۱ کیلوگرم:
با استناد به حالت سوم از چرخه انتخابی تیم‌ملی در وزن ۶۱ کیلوگرم رضا اطری و داریوش حضرتقلی‌زاده به مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی راه پیدا کرده‌اند.

حالت سوم چرخه انتخابی تیم‌ملی در وزن ۶۱ کیلوگرم اشاره می‌کند:
اگر ملی‌پوش این وزن در رقابت‌های قهرمانی آسیا به مدال طلا دست پیدا نکند، باید در جام تختی حضور پیدا کند که در این حالت با توجه به اینکه تمامی مدعیان حضور دارند، اگر نفر اول قهرمانی کشور در جام‌تختی هم به مدال طلا برسد، به عنوان ملی‌پوش معرفی خواهد شد در غیر این صورت دارنده مدال طلای قهرمانی کشور به همراه کشتی‌گیر ایرانی که بالاترین عنوان (مدالی) در مسابقات جام تختی را به دست آورده است، در مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی حضور پیدا خواهد کرد.

با این تفاسیر بین رضا اطری و داریوش حضرتقلی‌زاده مسابقه رو در رو برگزار خواهد شد و اگر اطری در مبارزه اول به برتری برسد، دوبنده تیم‌ملی در رقابت‌های جهانی صربستان را به دست خواهد آورد و در غیر این صورت دوبنده تیم‌ملی به کشتی‌گیری خواهد رسید که به دو پیروزی از سه مبارزه برسد.

توضیح: به دلیل اینکه رضا اطری در دو رقابت انتخابی جام تختی و رقابت های بین المللی جام‌تختی که با حضور تمامی مدعیان داخلی از جمله داریوش حضرتقلی‌راده به عنوان قهرمانی دست پیدا کرده است، این امتیاز برای وی در نظر گرفته شده است که در مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی با پیروزی در مبارزه اول مقابل حضرتقلی‌زاده به دوبنده تیم‌ملی برسد، اما حضرتقلی‌زاده برای دسیدن به دوبنده تیم‌ملی جهت حضور در رقابت‌های جهانی صربستان، باید دو بار مقابل اطری به پیروزی دست پیدا کند.
رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی در این وزن بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

وزن ۸۶ کیلوم:
با توجه به مصدومیت محسن مصطفوی قهرمان کشور و دارنده مدال برنز رقابت‌های قهرمانی آسیا و تائید مصدومیت این کشتی‌گیر توسط پزشک معتمد فدراسیون در رقابت‌های قهرمانی آسیا، جواز حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی به این کشتی‌گیر داده شده است.
در مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی بین علیرضا کریمی و محسن مصطفوی یک دیدار برگزار خواهد شد و برنده این دیدار به مصاف حسن یزدانی خواهد رفت که در این مرحله اگر حسن یزدانی در مبارزه اول به برتری برسد، دوبنده تیم‌ملی در رقابت‌های جهانی صربستان را به دست خواهد آورد و در غیر این صورت دوبنده تیم‌ملی به کشتی‌گیری خواهد رسید که به دو پیروزی از سه مبارزه برسد.

با توجه به اینکه حسن یزدانی هفته گذشته سر وزن قانونی در رقابت های رنکینگ اتحادیه جهانی در قزاقستان به میدان رفته و فاصله ی کم زمانی تا رقابت های انتخابی تیم ملی و همچنین اولویت کادر فنی برای حفظ سرمایه های کشتی از لحاظ شرایط جسمانی و فنی، رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی در این وزن با ۲ کیلو ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

وزن ۹۲ کیلوگرم:

با استناد به حالت اول از چرخه انتخابی تیم‌ملی در وزن ۹۲ کیلوگرم،
بین امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای رقابت‌های قهرمانی آسیا و مهدی حاجیلوئیان قهرمان جام‌تختی یک دیدار برگزار خواهد شد و برنده این دیدار به مصاف کامران قاسم‌پور خواهد رفت که در این مرحله اگر قاسم‌پور در مبارزه اول به برتری برسد، دوبنده تیم‌ملی در رقابت‌های جهانی صربستان را به دست خواهد آورد و در غیر این صورت دوبنده تیم‌ملی به کشتی‌گیری خواهد رسید که به دو پیروزی از سه مبارزه برسد.

رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی در این وزن بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

وزن ۹۷ کیلوگرم:
با استناد به حالت اول از چرخه انتخابی تیم‌ملی در وزن ۹۷ کیلوگرم، رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی بین محمدحسین محمدیان و مجتبی گلیج برگزار خواهد شد. در صورت پیروزی گلیج وی ملی پوش این وزن خواهد شد و در صورت شکست گلیج دوبنده تیم‌ملی در این وزن به کشتی‌گیری خواهد رسید که به ۲ پیروزی از ۳ مبارزه دست پیدا کند.

رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی در این وزن بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.


وزن ۱۲۵ کیلوگرم:
با استناد به حالت اول از چرخه انتخابی تیم‌ملی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، بین یداله محبی دارنده مدال طلای رقابت‌های قهرمانی کشور و امیررضا معصومی نفر اول جام تختی یک دیدار برگزار خواهد شد و برنده این دو کشتی‌گیر به مصاف امیرحسین زارع خواهد رفت که در صورتی‌که در مبارزه اول زارع برنده شود، دوبنده تیم‌ملی را به دست خواهد آورد؛ در غیر این صورت دوبنده تیم‌ملی به کشتی‌گیری خواهد رسید که به ۲ پیروزی از ۳ مبارزه دست پیدا کند.

رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی در این وزن بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

کشتی فرنگی:

با توجه به برگزاری پنج مرحله از چرخه ی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی، در خصوص وزن 130 کیلوگرم مقرر گردید در تاریخ 19 تیرماه در ششمین مرحله از چرخه انتخابی، مسابقه بین امین میرزازاده و علی اکبر یوسفی برگزار شود.

الف) با توجه به پیروزی امین میرزازاده در رقابت های بین المللی تورلیخانوف قزاقستان مقابل یوسفی، در صورتی که وی به یک به پیروزی برسد، بعنوان نفر برتر شناخته می شود.

ب) یوسفی برای ملی پوش شدن باید 2 پیروزی مقابل میرزازاده بدست آورد.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. انتقاد تند یک روحانی به استوری علی کریمی در مورد موضوع نذری

  2. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

  3. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

  4. تایوان از جنگ اوکراین درس می گیرد؟!

  5. چرا ایران با توافق هسته ای یا بدون آن برنده است؟

  6. هر سخن نادرستی، از سر «عناد» نیست

  7. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

  8. مگر از هلند چه کم داریم؟!/ مازندران باید هاب صادراتی کشور شود

  9. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

  10. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

  11. آمریکا؛ ساختمانی زیبا اما در حال ریزش !

  12. چرا میرحسین و کروبی محاکمه نشدند؟

  13. آیا حماس واقعا در جنگ ۳ روزه حضور نداشت؟

  14. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

  15. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

  16. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

  17. گفتگو با ناجی صدها نفر از سیل استهبان

  18. کمبود وکیل کاربلد انحصار وکالت را شدت بخشیده است

  19. وعده بهادری جهرمی درباره افزایش حقوق کارمندان/ روایت خزعلی از حضور ناشناس در ورزشگاه آزادی

  20. افزایش حقوق جدید کارکنان دولت و بازنشستگان تا یک ماه آینده

  21. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

  22. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

  23. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

  24. واکنش رییسی به نامه کنکوری دیده بان شفافیت و عدالت

  25. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما