خاورمیانه از مدار اراده آمریکا خارج شده است

گروه سیاسی الف،   4010410056

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: منطقه خاورمیانه از مدار اراده آمریکا خارج شده است و در مدار اراده ملت های مسلمان و مقتدر و دلباخته به قرآن قرار گرفته است.

خاورمیانه از مدار اراده آمریکا خارج شده است

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد م در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، گفت: نامه امام علی (ع) به مالک اشتر، کهن ترین سند تاریخی در حوزه حکمرانی با ماهیت دینی است. قدرت سیاسی ابزاری برای همه نیازهای مادی و معنوی انسان ها و فراهم آوردن زمینه تعالی جامعه بشری و انسانی است.

وی افزود: در نگاه امام علی(ع) نیروی انسانی صالح، بالاترین نقش را در نقشه یک جامعه در تراز قرآن دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: از این منظر آراستگی مدیران ارشد و میانی در نظام اسلامی به ارزش‌ها و فضایل اخلاقی مهمترین و محوری ترین اصل در ساخت یک نظام سیاسی کارآمد و مقتدر و در تراز است.

ابوترابی‌فرد کفت: اینکه بعضی ها به تشکیل ناتوی نظامی برای منطقه جنوب غرب آسیا اشاره می کنند، برای این است که شاهد قدرت روز افزون امت اسلام هستند.

وی افزود: منطقه خاورمیانه از مدار اراده آمریکا خارج شده است و در مدار اراده ملت های مسلمان و مقتدر و دلباخته به قرآن قرار گرفته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: ناتوهای نظامی مزدوران آمریکا در برابر حرکت اقتدار آفرین ملت‌های منطقه، از کمترین اثر بی‌بهره است.

ابوترابی‌فرد گفت: عدالت ورزی یک تکلیف قطعی الهی است و همه ما موظف هستیم برای آراستگی خود به عدالت قدم برداریم و ثانیاً از تمام ظرفیت خود برای بسط عدالت در جامعه تلاش کنیم و این معنای امر به معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: اگر جامعه اسلامی به این خصیصه آراسته شود، شاهد یک تحول عظیم در دنیای اسلام و کشور اسلامی خواهیم بود.

امام جمعه موقت تهران گفت: قسط و عدالت متوقف بر شناخت حق است؛ اول باید حق و معروف را بشناسیم تا آمر به معروف شویم و باید منکر را بشناسیم تا از از منکر، خویشتن را دور کنیم.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: شناخت حق یعنی شناخت وظیفه در همه سطوح اجتماعی، سیاسی فرهنگی که بسیار مهم است.  انسان‌هایی می‌توانند در مسیر قسط و عدالت قدم بردارند که حق را بشناسند و آراسته به حق باشند، بعد از شناخت حق در مسیر مقدس دفاع از حق و گسترش حق در جامعه قدم بردارند.

وی تاکید کرد:عدالت میوه شیرین اجرای حق است و حق برآمده از نظام هستی است. نظام اسلامی و مدیر اسلامی باید این حقوق را بشناسد. باید در مسیر احقاق این حقوق قدم برداشت.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه یکی از مهمترین حقوق احترام به مردم است،اظهار کرد: ما برای مردم احترام لازم را قائل نیستیم. مدیر و مسئول باید با ادب با مردم برخورد کند. 

ابوترابی‌فرد افزود: از نگاه امام علی (ع) و قرآن  رابطه معناداری بین علم، اخلاق و معنویت با سیاست ورزی و حکمرانی وجود دارد.
اول باید از همه توان برای خودسازی و تربیت خویش استفاده کرد، سپس برای ساخت یک جامعه تلاش کرد.

وی با بیان اینکه بدون دانش و قانون مداری، اقتدار و رضایت مندی مردم دست نیافتنی است، افزود: افزود: هر میزان که سطح دانش قضایی ارتقا پیدا کند، سطح تقوا خودسازی در مسئولین کارکنان دستگاه قضایی ارتقا پیدا کند، کارآمدی این دستگاه نیز افزایش خواهد یافت.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در سال‌های ۶۰ و ۶۱ سال های سختی برای مردم ایران در مواجهه با دشمنان داخلی و خارجی بود، افزود: در روز ۶ تیر، رهبر انقلاب مورد سو قصد قرار گرفتند و همچنین در ۷ تیر ماه افرادی همچون شهید بهشتی که مردی پارسا، مدیر و مدبر و به بیان رهبری یکی از ارکان مهم ایران بودند، مورد آسیب قرار گرفتند و به لقاءالله پیوستند.

ابوترابی‌فرد  با تشکر از کارنامه یکساله مدیریت ریاست قوه قضاییه گفت: رهبر هوشمند انقلاب این گونه تجلیل کردند که  یک عنصر مومن و عالم و آشنا به حوزه قضا و ... بسیار نعمت باارزشی است. ثمره این حضور و تلاش نگاه معطوف به اصلاح رویه ها و تحول است.

وی تاکید کرد: با آنکه قدم‌های اصولی برداشته شده است، اما رهبری انقلاب مهم‌ترین دغدغه و اصل را تحقق و اجرای سند تحول مترقی دستگاه قضایی ذکر کردند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مبارزه با فساد در درون و برون دستگاه قضایی مهم است، اظهار کرد: مبارزه با ساختارهای فسادزا بسیار مهم است که  مقام معظم رهبری هم به آن اشاره کردند.

ابوترابی‌فرد گفت: رصد دستگاه‌ها و ساختارهای فسادزا در همه حوزه‌ها نکته مهی است. خدمت شهردار تهران می گویم که رصد ساختارهای فسادزا در دستگاه مدیریت شهری مهم است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین راه ها برای از بین بردن این ساختارها، آراستگی به دولت الکترونیک و استفاده از سیستم الکترونیکی در عالی ترین سطح ممکن است، تصریح کرد: تنقیح قوانین از مهم‌ترین اقدامات برای اصلاح روند قضاوت و مدیریت در کشور است. ما سخت نیازمند تنقیح قوانین و مقررات هستیم.

امام جمعه موقت تهران افزود: همچنین بودجه ریزی بر مبنای عملکرد و برنامه مهم است و دستگاه قضایی همت کند نظام بودجه ریزی را براساس عملکرد و برنامه تدوین کند که بدون تردید موجب ارتقای بهره وری و حذف هزینه‌های غیرضروری می شود.

ابوترابی‌فرد در پایان با اشاره به اهمیت اصلاح قوانین و تنقیح قوانین که نقش مهمی در افزایش قدرت نهاد قضایی خواهد داشت، گفت: امیدواریم شاهد تصویرسازی اجتماعی شایسته از دستگاه قضایی باشیم. تصویر مقتدرانه در نحوه مواجهه با موضوعات مختلف جامعه و رسیدگی‌های عادلانه به مسائل، موجب افزایش اقتدار دستگاه قضایی خواهد شد.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. انتقاد تند یک روحانی به استوری علی کریمی در مورد موضوع نذری

 2. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

 3. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

 4. تایوان از جنگ اوکراین درس می گیرد؟!

 5. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

 6. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 7. نگهداری حیوانات خانگی امری غیراخلاقی است

 8. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

 9. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

 10. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 11. آمریکا؛ ساختمانی زیبا اما در حال ریزش !

 12. چرا میرحسین و کروبی محاکمه نشدند؟

 13. پیام میثم مطیعی از هیأت به تل‌آویو

 14. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

 15. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

 16. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 17. گفتگو با ناجی صدها نفر از سیل استهبان

 18. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

 19. افزایش حقوق جدید کارکنان دولت و بازنشستگان تا یک ماه آینده

 20. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

 21. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

 22. مگر از هلند چه کم داریم؟!/ مازندران باید هاب صادراتی کشور شود

 23. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

 24. واکنش رییسی به نامه کنکوری دیده بان شفافیت و عدالت

 25. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

  2. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

  3. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

  4. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

  5. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

  6. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

  7. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

  8. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

  9. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

  10. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

  11. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

  12. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

  13. اظهار نظر تازه جهانگیری درباره دولت سیزدهم

  14. باید به بی عدالتی در اخذ مالیات پایان داد

  15. نظرات برگزیده مخاطبان الف: اگر توافقی صورت گیرد احتمالا موقتی خواهد بود/ اسرائیل چرا از رجزخوانی یک مداح می‌ترسد؟/ نگهداری از حیوان در خانه، خودخواهی است

  16. واکنش ابطحی به سفرهای استانی رئیسی/ تعریف جمهوریت از نگاه خیاطیان/ روایتی از جزئیات پیشنهاد اتحادیه اروپا در مذاکرات وین

  17. پوتین: تسلیحات جدید روسیه سال‌ها جلوتر از نمونه های خارجی است

  18. مهاجرانی: هرگز با شبکه ایران اینتر‌نشنال مصاحبه نمی‌کنم

  19. امیرعبداللهیان: پایان توافق نزدیک است/ حداکثر تا ۱۲ امشب نظرات مکتوب مان را ارائه می دهیم

  20. چند نكته در نقد بيانيه موسوی

  21. ۸ نکته درباره مواضع اخیرمیر حسین موسوی

  22. نام این رژیم چیست؟

  23. پکن: تحریم‌های آمریکا ۲۰۰ میلیارد دلار به ایران خسارت زده است

  24. پیام های محوری پرتاب "ماهواره خیام"

  25. مالک ساختمان متروپل تخلفات فراوانی داشته است

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما