نماینده تهران: راه اندازی اینترنت پاک برای کودکان و نوجوانان ضروری است

گروه اجتماعی الف،   4010410051

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: عمده جرایم کودکان ناشی از ولنگاری فضای مجازی است که به منظور پیشگیری از آن، راه اندازی اینترنت پاک برای کودکان و نوجوانان ضروری است.

نماینده تهران: راه اندازی اینترنت پاک برای کودکان و نوجوانان ضروری است

به گزارش ایرنا، زهره الهیان روز جمعه در همایش دوره بصیرت افزایی مدیران کل بانوان و امور خانواده استانداریهای سراسر کشور در مشهد افزود: در ایام کرونا، دسترسی کودکان به فضای مجازی بیشتر شد و با دسترسی به سایت های مختلف روح و روان کودکان آسیب زیادی دید.

وی ادامه داد: با توجه به تبعات فضای مجازی برای کودکان، راه اندازی اینترنت پاک ویژه کودک و نوجوان از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد توجه قرار گیرد که از طریق مجلس نیز این موضوع در حال پیگیری است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: طی ۲ سال شیوع ویروس کرونا هر چند سه میلیون کودک بنا به دلایل مختلفی همچون عدم دسترسی به شبکه شاد از تحصیل باز ماندند اما همین کودکان از آسیبهای فضای مجازی هم دور ماندند.

الهیان در ادامه با اشاره به موضوع کودکان کار افزود: حدود ۷۰ هزار کودک کار در کشور شناسایی شده است که تنها ۱۶ هزار نفر آنها ساماندهی و زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار گرفته اند و برای ساماندهی کودکان کار باید چاره ای اساسی اندیشیده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کودکان کار متولی مشخصی ندارند و آسیبهای ناشی از شهرنشینی، حاشیه نشینی، مشکلات خانواده ها، فرار از خشونت خانگی و ابعاد دیگر موجب افزایش آمار کودکان کار و خیابانی شده است.

الهیان با اشاره به این که رفتارهای والدین، اعتیاد و خشونت آنها بر روی کودکان اثر سوء می‌گذارد افزود: آموزش تحکیم بنیان خانواده به طور مستقیم روی کودکان اثراث مثبتی دارد. 

وی اضافه کرد: قوانین داخلی کشور به تاسی از آموزه های اسلامی از قوانین بین المللی حوزه کودک پیشرفته تر است و توجه به رشد و تعالی کودک قبل از تولد و سلامت معنوی وی نمونه ای از این موارد است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در سند ملی حقوق کودک که رویکردی سلامت محور و پیشگیرانه دارد به آموزش مادر، سالم سازی خانواده و ایجاد محیط امن و سالم برای کودکان اشاره شده است که باید این سند با تبدیل به قانون، ضمانت اجرایی به خود بگیرد.

الهیان افزود: به منظور پیشگیری از آسیبهای اجتماعی کودکان، توانمندسازی بانوان باید در بستر و چارچوب نهاد خانواده شکل گیرد.

دوره بصیرت افزایی مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداریهای سراسر کشور با حضور مسوولان کشوری و استانی به مدت سه روز در مشهد برگزار شد.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. انتقاد تند یک روحانی به استوری علی کریمی در مورد موضوع نذری

 2. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

 3. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

 4. تایوان از جنگ اوکراین درس می گیرد؟!

 5. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

 6. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 7. نگهداری حیوانات خانگی امری غیراخلاقی است

 8. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

 9. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

 10. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 11. آمریکا؛ ساختمانی زیبا اما در حال ریزش !

 12. چرا میرحسین و کروبی محاکمه نشدند؟

 13. پیام میثم مطیعی از هیأت به تل‌آویو

 14. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

 15. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

 16. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 17. گفتگو با ناجی صدها نفر از سیل استهبان

 18. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

 19. افزایش حقوق جدید کارکنان دولت و بازنشستگان تا یک ماه آینده

 20. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

 21. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

 22. مگر از هلند چه کم داریم؟!/ مازندران باید هاب صادراتی کشور شود

 23. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

 24. واکنش رییسی به نامه کنکوری دیده بان شفافیت و عدالت

 25. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما