فناوری «واقعیت افزوده» در پرس تی وی

گروه فرهنگی الف،   4010408070

مدیر امور هنری پرس تی وی درباره فعالیت های جدید هنری این شبکه اظهار داشت: بر استفاده از فناوری «واقعیت افزوده» و توسعه آن در برنامه ها و اخبار پرس تی وی تمرکز داریم.

فناوری «واقعیت افزوده» در پرس تی وی

 محمدعلی قاسمی مدیر امور هنری پرس تی وی تصریح کرد: رویکرد نوین ما با آنالیز گرافیک شبکه های مهم دنیا و هویت بصری آنها هم از منظر سخت افزاری هم به لحاظ نرم افزاری شروع شد و در حال حاضر در واحد هنری، بازتولید برندسازی خود شبکه را نهایی می کنیم که کار مطالعات آن را پشت سرگذاشتیم. 
قاسمی تاکید کرد: روش ها و سیستم ها و فناوری های جدید را بررسی کرده ایم تا بسیاری از فعالیت ها را به صورت رایانه ای و اتوماسیون انجام دهیم. در این مسیر فقط افرادی که خلاقیت بالایی به ویژه در تولید محتوا دارند به عنوان نیروی انسانی مورد به همکاری دعوت می شوند.
وی با بیان مهم بودن جایگاه گرافیک در هویت صوتی و بصری یک تلویزیون بین المللی گفت: هر شبکه ای که بخواهد در عرصه بین الملل مطرح و مورد توجه باشد باید یک هویت هنری خاص خود بسازد که مشتمل بر هویت صوتی و بصری است از این رو ما نیز در پرس تی وی این تولید هنری را با الگوی ایده محور انجام دادیم.
مدیر هنری پرس تی وی در توضیح هویت بصری تصریح کرد: قالب و چارچوب گرافیکی یک شبکه خبری را واحد هنری آن رسانه تهیه می کند و هدف این است که محتوای عرضه شده در شبکه بهتر دیده شود. در مورد هویت صوتی هم به همین شکل است و به نحوی باید این هویت مجزا و البته مشخص باشد که وقتی مخاطب مثلا آهنگ پخش اخبار شبکه را می شنود به سهولت به یاد همین رسانه بیافتد. همچنین برندینگ این شبکه موجب می شود که این رسانه از سایر شبکه ها مجزا گردد. 
قاسمی افزود: استفاده از «واقعیت افزوده» جایگزین طراحی دکورهای فیزیکی می شود چون ساخت دکورهای برنامه و موادی که در آن به کار می رود بسیار گران است. 
وی تصریح کرد: واقعیت مجازی پیرامون مجری و کارشناس برنامه، در داخل همان استودیو انجام می شود برای مثال استفاده از  ِالمان های گرافیکی جذاب که پیام را دقیق به مخاطب معرفی می کند یکی از این موارد است حتی می توان وضعیت ناشی از طوفان را در هنگام پخش اخبار در استودیو شبیه سازی کرد که گویی همان آثار در استودیو آمده است.  
مدیر هنری پرس تی وی گفت: واقعیت افزوده ای که مهندسان ایرانی ساخته اند و طراحی آن را واحد هنری پرس تی وی انجام داده در زمان انتخابات 1400 اجرا شد که حتی مورد تقدیر ریاست سازمان صداسیما هم قرار گرفت و جایزه ای از دست رئیس سازمان دریافت کردیم. 
قاسمی در پایان خاطرنشان کرد؛ پرس تی وی یکی از کاربردی ترین ابزارهای دیپلماسی عمومی برای ایران در تمامی حوزه هاست و چنانچه مسئولین آنچنان که باید به آن توجه کنند به نتایج بسیار بهتری خواهیم رسید. این در حالی است که بسیاری از کشورها آرزوی داشتن شبکه ای در حد پرس تی وی را دارند تا بتوانند بدون واسطه با مردم جهان صحبت کنند. از این رو خوب است که قدر این دارایی را بدانیم.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. انتقاد تند یک روحانی به استوری علی کریمی در مورد موضوع نذری

  2. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

  3. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

  4. تایوان از جنگ اوکراین درس می گیرد؟!

  5. چرا ایران با توافق هسته ای یا بدون آن برنده است؟

  6. هر سخن نادرستی، از سر «عناد» نیست

  7. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

  8. مگر از هلند چه کم داریم؟!/ مازندران باید هاب صادراتی کشور شود

  9. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

  10. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

  11. آمریکا؛ ساختمانی زیبا اما در حال ریزش !

  12. چرا میرحسین و کروبی محاکمه نشدند؟

  13. آیا حماس واقعا در جنگ ۳ روزه حضور نداشت؟

  14. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

  15. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

  16. گفتگو با ناجی صدها نفر از سیل استهبان

  17. کمبود وکیل کاربلد انحصار وکالت را شدت بخشیده است

  18. وعده بهادری جهرمی درباره افزایش حقوق کارمندان/ روایت خزعلی از حضور ناشناس در ورزشگاه آزادی

  19. افزایش حقوق جدید کارکنان دولت و بازنشستگان تا یک ماه آینده

  20. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

  21. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

  22. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

  23. واکنش رییسی به نامه کنکوری دیده بان شفافیت و عدالت

  24. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

  25. اگرها و بایدها،کافی است؛ باید در ترانزیت دریایی سرآمد شویم

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما