اظهارات مدیرعامل ایران خودرو درباره عبور از تحریم

گروه اقتصادی الف،   4010406123 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: روند حرکت این شرکت در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که ایران خودرو از شرایط سخت تحریم‌های بین‌المللی و فشارها و هجمه‌های داخلی عبور کرده و به روزهای درخشان خود بازگشته است.

اظهارات مدیرعامل ایران خودرو درباره عبور از تحریم

مهدی خطیبی امروز دوشنبه در حاشیه نشست شورای معاونان و مدیران و همچنین بازدید از روند فعالیت خطوط تولید این شرکت با بیان این مطلب افزود: ایران خودرو گام در مسیر بسیار مهمی گذاشته که نقطه آغاز آن تولید کامل و عبور مستقیم است و در همین راستا آمار تولید کامل این شرکت تا امروز به عدد ۱۵۲.۳۲۴ دستگاه رسیده و تعداد فاکتورهای صادره این شرکت نیز به ۱۴۱.۲۷۶ مورد رسیده که به ترتیب رشد ۵۶ درصدی و ۴۴ درصدی را به دنبال داشته است.

وی با بیان این‌که میزان عرضه خودرو این شرکت نیز با رشد ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به عدد ۱۴۳.۵۶۸ دستگاه رسیده، افزود: با استمرار رویکرد تولید کامل و عبور مستقیم حرکت شتابنده ایران خودرو در مسیر افزایش تولید ادامه خواهد داشت و در شرایط فعلی می‌توانیم که ادعا کنیم که نسبت به شش ماه قبل، این مجموعه در جایگاه قابل قبولی قرار گرفته است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که ایجاد فضاهای مسموم و افزایش تخریب ها تاثیر بر عزم و اراده مدیران و کارکنان ایران خودرو در مسیر پیشرفت ندارد، افزود: در همین راستا با رونمایی از محصول جدید «ری‌را» به عنوان نقطه عطفی در تاریخ ایران‌خودرو و حتی صنعت خودرو ایران نشان دادیم که با وجود تمام سختی ها قطار پیشرفت این مجموعه متوقف نخواهد شد.

خطیبی با بیان این‌که با اجرای برنامه های جدید طی ماه‌های گذشته، ایران خودرو به روزهای درخشان خود بازگشته است، افزود: حجم عظیم سرمایه گذاری‌های این گروه صنعتی، زیرساخت‌های گسترده و نیروی انسانی خلاق، کارآمد و نخبه ایران خودرو بزرگ‌ترین نقطه قوت این مجموعه و صنعت خودرو ایران است و تردید نداریم که با وحدت و همدلی بیش‌تر دستاوردهای مهم‌تری حاصل خواهد شد.

وی خطاب به معاونان و مدیران این شرکت با بیان این‌که اصالت هدف اصلی گروه صنعتی ایران خودرو است، افزود: با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و بی توجهی به هجمه ها و فضاهای موهوم به هیچ عنوان نباید از رویه های غیراخلاقی تاثیرپذیری داشته باشیم و باید با هوشیاری و درایت بر این فضاهای تاریک غلبه کنیم.

وی با تاکید بر این‌که تمرکز ویژه بر توسعه محصولات پیشرفته در کلاس جهانی و منطبق با استانداردهای روز دنیاست، افزود: اجرای طرح جهش کیفیت ایران خودرو در قالب ۲۷۹ پروژه مهم و  با هدف افزایش رضایت مشتریان در دستور کار ویژه قرار گرفته و اثرات ملموس آن در مدت زمان کوتاهی نمایان خواهد شد.

خطیبی با بیان این‌که امروز با رویکردهای دقیق و علمی بسیاری از ظرفیت های بلاتکلیف گروه صنعتی ایران خودرو فعال شده و یا در حال فعال سازی است، افزود: اصلاح فرآیندهای اقتصادی، تولیدی و سرمایه گذاری و ایجاد تحول در زیرمجموعه های گروه برپایه همین رویکرد بوده  که یکی از نمونه های بارز آن بازگشت شرکت ایران خودرو دیزل به اوج اقتدار است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: آغاز حرکت دانش بنیان در گروه و امضای ۵۴ تفاهم نامه با شرکت های داخلی یک تحول مهم و ارزشمند در این مجموعه به شمار می رود و با دستور کار ویژه و گزارش دهی منظم از روند پیشرفت فعالیت ها در حال پیگیری است.

وی تاکید کرد: رسیدگی ویژه به امور رفاهی و معیشتی کارکنان و اصلاح فرآیندهای داخلی به نفع ذینفعان و خانواده گروه صنعتی ایران خودرو، محور اصلی برنامه های این مجموعه است و از این پس در ایران خودرو با قدرت و انسجام بیش‌تر و قوت قلب بالاتری برنامه ها را دنبال خواهیم کرد تا جایی که این مجموعه موجب فخر صنعت کشور باشد.

هم‌زمان کیانوش پور مجیب قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان لکوموتیو و پیشران بسیاری از شاخه های مهم صنعتی کشور امروز نقش بسیار مهمی در اقتصاد ایران ایفا می کند و توانسته است در این شرایط پیچیده به دستاوردهای کم نظیری در تاریخ صنعت خودرو ایران برسد.

وی با بیان این‌که نباید اجازه داد طعم شیرین پیشرفت در تولید به تلخی بدل شود، افزود: مجموعه مدیران و کارکنان صنعت خودرو و به ویژه گروه صنعتی ایران خودرو در طول ماه‌های گذشته نشان داده‌اند که این صنعت در مسیر درستی حرکت می‌کند و در عین حال عملکرد آنان زیر ذره بین ناظران و افکار عمومی است.

پورمجیب با بیان این‌که اثرات تصمیمات کلان و دقیق گروه صنعتی ایران خودرو در ماه‌های آینده نمود عینی بهتری خواهد داشت، افزود: به طور حتم این حرکت با صلابت و انگیزه بسیار مضاعفی ادامه خواهد داشت و با به نتیجه رسیدن طرح های جدید تعریف شده شرایط متفاوتی بر این مجموعه حاکم خواهد شد.

دیدگاه کاربران

همشهری۲۵۶۳۱۲۳۱۹:۲۸:۲۴ ۱۴۰۱/۴/۶
این روزهای درخشان که می گویید همین روزهایی هستند که مردم را جهت خرید خودروهای بی کیفیت با قیمتهای بالا وکزایی به سیخ کشیدید ودر صف قرعه کشی معطل کردید
ناشناس۲۵۶۳۱۵۶۲۰:۲۱:۱۲ ۱۴۰۱/۴/۶
موفق باشید
ناشناس۲۵۶۳۱۷۶۲۰:۴۰:۴۵ ۱۴۰۱/۴/۶
روزهای درخشان خود؟! شوخی می کنید یا مسخره بازی میگید؟
ناشناس۲۵۶۳۳۴۱۲۳:۳۳:۰۶ ۱۴۰۱/۴/۶
فعلا که عادت کرده ایم از همه وعده های تو خالی بشنویم.
ناشناس۲۵۶۳۳۷۳۰۰:۰۴:۱۵ ۱۴۰۱/۴/۷
تنها راه رهایی از رانت و فساد خودروسازها واگذاری به سپاه است
ناشناس۲۵۶۳۳۷۵۰۰:۰۷:۴۰ ۱۴۰۱/۴/۷
در مورد عبور از جیب مردم هم توضیح بده!
محمود۲۵۶۳۴۹۷۰۶:۵۱:۰۲ ۱۴۰۱/۴/۷
مگه شما تو کارنامه‌تون روز درخشان هم دارید؟؟!!
طالبی۲۵۶۳۶۴۵۱۰:۲۱:۳۶ ۱۴۰۱/۴/۷
به عمل کار بر آید
یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. انتقاد تند یک روحانی به استوری علی کریمی در مورد موضوع نذری

 2. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

 3. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

 4. تایوان از جنگ اوکراین درس می گیرد؟!

 5. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

 6. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 7. نگهداری حیوانات خانگی امری غیراخلاقی است

 8. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

 9. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

 10. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 11. آمریکا؛ ساختمانی زیبا اما در حال ریزش !

 12. چرا میرحسین و کروبی محاکمه نشدند؟

 13. پیام میثم مطیعی از هیأت به تل‌آویو

 14. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

 15. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

 16. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 17. گفتگو با ناجی صدها نفر از سیل استهبان

 18. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

 19. افزایش حقوق جدید کارکنان دولت و بازنشستگان تا یک ماه آینده

 20. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

 21. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

 22. مگر از هلند چه کم داریم؟!/ مازندران باید هاب صادراتی کشور شود

 23. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

 24. واکنش رییسی به نامه کنکوری دیده بان شفافیت و عدالت

 25. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما