نهضت اشتغال‌زایی بنیاد برکت در مناطق محروم ادامه دارد

گروه اجتماعی الف،   4010406052

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در سال جاری خبر داد.

نهضت اشتغال‌زایی بنیاد برکت در مناطق محروم ادامه دارد

محمد ترکمانه گفت: بنیاد برکت امسال 100 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی می‌کند که باعث ایجاد 300 هزار فرصت‌ شغلی به شکل مستقیم و غیرمستقیم برای مردمان این مناطق می‌شود. 

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: در جلسه شورای عالی اشتغال کشور با حضور رییس جمهور مقرر شد بنیاد برکت با توجه به زیرساخت‌ها، توانایی‌ها و فعالیت‌هایش در حوزه توانمندسازی به خصوص متمرکز در مناطق محروم، ایجاد 300 هزار شغل از یک میلیون شغل تعهد شده توسط دولت را در سال 1401 برعهده بگیرد.

به گفته ترکمانه، بنیاد برکت در حال حاضر در 12 هزار روستای کشور با پوشش 40 درصد جمعیت روستایی حضور دارد و تا به امروز 200 هزار طرح اقتصادی را در حوزه‌های اجتماعی و راه‌اندازی مشاغل خرد، کوچک و خانگی در این مناطق به بهره‌برداری رسانده است.

وی افزود: رسالت و تمرکز ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت پیشرفت مناطق محروم با تمرکز بر روستاها، حاشیه شهرهای بزرگ و شهرستان‌های کوچک است. در حال حاضر تمرکز بنیاد بر اشتغال‌های خرد و خانگی و کوچک در این مناطق است.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره فعالیت‌های جدید در حوزه اشتغال‌زایی توضیح داد: امسال بحث تکمیل کردن زنجیره‌های ارزش اقتصادی در این مناطق را نیز در دستور کار داریم. تسهیل‌گران بنیاد از ابتدای راه‌اندازی یک شغل تا مرحله تولید، فروش و حتی صادرات محصول نهایی در کنار کارآفرین خواهند بود.

ترکمانه ادامه داد: بنیاد برکت فرآیند اشتغال‌زایی را به شبکه مجریان و تسهیل‌گران خود و حلقه‌های میانی که متشکل از مردم هستند سپرده است. کار اصلی بنیاد در حال حاضر نظارت و کمک به فرآیند اشتغال‌زایی است. شبکه 1000 نفری مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت که از خود مردم هستند در مناطق محروم و روستایی سراسر کشور خدمت‌ می‌کنند.

وی بر نیاز کشور به جهاد اقتصادی تاکید کرد و گفت: جهاد واژه مقدسی است و باید همراه با هدف باشد. جهاد یک روح است که باید با یک هدف متعالی گره بخورد. در ابتدای انقلاب کشور نیازمند کارهای سازندگی و عمرانی بود که حضرت امام(ره) با توجه به همین نیاز دستور تاسیس جهاد سازندگی را دادند. اولویت امروز کشور اما متفاوت شده و نیازمند جهاد اقتصادی است.

مدیرعامل بنیاد برکت یادآور شد: کارهای بزرگی که در حوزه‌های مختلف و از جمله اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم صورت گرفته حاصل کار جهادی و به‌کارگیری گروه‌های جهادی است. اگر می‌خواهیم کار جهادی کنیم باید از قواعد و قوانین دست و پا گیر و بوروکراسی اداری خلاص شویم.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

 2. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 3. نگهداری حیوانات خانگی امری غیراخلاقی است

 4. پیام میثم مطیعی از هیأت به تل‌آویو

 5. هجوم مردم و استقبال هواداران محمدرضا گلزار در یک عزاداری

 6. یک جنجال بی ثمر در تایوان!

 7. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 8. روغن موتور هم به سرنوشت روغن خوراکی دچار شد؟

 9. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

 10. آیا امام حسین (ع) را شیعیان کشتند؟!

 11. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

 12. محاسبات اشتباه اسرائیل در حمله به غزه 

 13. توافق نهایی،«تا ساعاتی دیگر»؟ / توئیت عجیب نماینده سابق مجلس با هشتگ مذاکرات وین

 14. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

 15. کارنامه اقتصادی دولت در یک‌سال

 16. حسن روحانی: امام حسین (علیه‌السلام) به فکر دشمنانش بود

 17. فروش میوه ۵۰ درصد کاهش یافت

 18. هوشنگ ابتهاج درگذشت

 19. بندری که یک فرصت طلایی به ایران داده است

 20. حکم امام خمینی (ه) برای اعدام سلمان رشدی که در تلویزیون پخش شد

 21. چند نكته در نقد بيانيه موسوی

 22. ۸ نکته درباره مواضع اخیرمیر حسین موسوی

 23. پاسخ گنجی به زیبا کلام

 24. مهمترین اقدامات اقتصادی دولت رییسی در یکسال گذشته

 25. هشدار نگران کننده گوترش؛ فقط دقایقی تا نابودی احتمالی فاصله داریم

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما