ترامپ: آمریکا مایه خنده دنیا شده است

گروه جهان الف،   4010405104
ترامپ: آمریکا مایه خنده دنیا شده است

رئیس‌جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی با انتقاد از سیاست‌های جو بایدن جانشینش در ریاست جمهوری در حوزه برق و انرژی پیش بینی وقوع قطعی‌های برق در تابستان امسال در آمریکا را داشته و همچنین نسبت به احتمال وقوع جنگ جهانی دیگری هشدار داد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در این مصاحبه تلفنی گسترده با رسانه سنتر اسکوئر به مسائل مختلف اعم از رقابت انتخابات مقدماتی روز سه‌شنبه ایالت  ایلینوی، خشونت‌های مسلحانه شیکاگو، افزایش بی‌سابقه قیمت‌های بنزین و موارد دیگر اشاره کرد. ترامپ در این مصاحبه عنوان کرد که در کمتر از دو سال گذشته از ریاست جمهوری جو بایدن، کشورش احترامی که نزد جهان داشت را از دست داده است.

ترامپ با اشاره به بالاترین تورم ثبت شده در آمریکا در ۴۰ سال اخیر، افزایش بی سابقه قیمت گاز و جنگ بین روسیه و اوکراین گفت: ما به عنوان یک کشور مورد احترام نیستیم، او (بایدن) مورد احترام نیست و این کشور دیگر مورد احترام نیست. این وضعیت در کمتر از دو سال اتفاق افتاد.

ترامپ خاطر نشان کرد که آمریکایی ها فقط باید انتظار داشته باشند که این افزایش قیمت ها با سیاست‌های بایدن در حوزه انرژی سبز ادامه پیدا کند.

ترامپ خاطر نشان کرد: با تورمی که اکنون هست، با رسیدن قیمت سوخت در حال حاضر به ۶ دلار، ۷ دلار، ۸ دلار در هر گالن و بیشتر در برخی جاها این قیمتها بیشتر از اینها بالاتر می رود.

ترامپ همچنین از سیاست خارجی بایدن انتقاد کرد و درباره احتمال وقوع یک جنگ جهانی دیگر پس از حمله روسیه به اوکراین هشدار داد.

او به سنتر اسکوئر تصریح کرد: من یک پیش‌بینی دیگر به شما می‌دهم، ما در خطر یک جنگ جهانی هستیم. شما به آنچه در روسیه و اوکراین می گذرد نگاه کنید، که اگر من رئیس جمهور بودم هرگز اتفاق نمی افتاد و این اتفاق نیفتاد. چین با تایوان را تماشا کن.

رئیس جمهور سابق آمریکا در مورد خشونت های مسلحانه شیکاگو، وضعیت این سومین شهر بزرگ کشورش را با افغانستان مقایسه کرد.

او گفت: جایی که پیش تر در یک آخر هفته به افراد زیادی تیراندازی شد، و در بسیاری موارد بسیاری کشته ‌شدند، و این وحشتناک بود. این وضعیت بدتر شده است. حتی قابل باور نیست. این معادل یک زندگی در یک مکان امن نیست. این حتی نزدیک به زندگی در یک مکان امن نیست. .. مثل این است که ما در یک کشور جهان سومی هستیم.

ترامپ در گردهمایی در ایالت الینوی گفت: ایالات متحده آمریکا در دو سال گذشته چنان تکان خورده است که تبدیل به مایه خنده شده است.

رئیس سابق کاخ سفید به جو بایدن، رهبر کنونی و دولت وی حمله کرد و واشنگتن را به از دست دادن مزیت اقتصادی و سیاسی واشنگتن در صحنه جهانی متهم نمود.

ترامپ گفت: این دیگر کشور بزرگی نیست، کشور رو به افول است. بدم می آید که این موضوع را بگویم، اما این کشور با بالاترین نرخ تورم در ۴۰ سال گذشته و بالاترین قیمت سوخت در تاریخ روبرو است. ما هرگز وضعیت مشابه این چنینی در زمینه انرژی نداشته‌ایم. ما دیگر مانند دو سال پیش، مستقل از انرژی، حتی یک دولت مسلط هم نیستیم.

ترامپ یادآور شد که در طول سال‌های ریاست جمهوری بایدن، ایالات متحده آزادی بیان و مطبوعات مستقل را از دست داد، با افزایش شدید جنایت و مرگ و میر، افزایش مهاجرت غیرقانونی و سقوط اقتصادی مواجه شد.

رئیس سابق دولت اظهار داشت: "اما شاید مهمتر از همه، در دو سال گذشته، کشور دیگر مورد توجه و احترام قرار نگرفته است. از بسیاری جهات، این کشور به مایه خنده تبدیل شده است."

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. انتقاد تند یک روحانی به استوری علی کریمی در مورد موضوع نذری

 2. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

 3. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

 4. تایوان از جنگ اوکراین درس می گیرد؟!

 5. چرا ایران با توافق هسته ای یا بدون آن برنده است؟

 6. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 7. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

 8. مگر از هلند چه کم داریم؟!/ مازندران باید هاب صادراتی کشور شود

 9. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

 10. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 11. آمریکا؛ ساختمانی زیبا اما در حال ریزش !

 12. چرا میرحسین و کروبی محاکمه نشدند؟

 13. آیا حماس واقعا در جنگ ۳ روزه حضور نداشت؟

 14. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

 15. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

 16. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 17. گفتگو با ناجی صدها نفر از سیل استهبان

 18. کمبود وکیل کاربلد انحصار وکالت را شدت بخشیده است

 19. وعده بهادری جهرمی درباره افزایش حقوق کارمندان/ روایت خزعلی از حضور ناشناس در ورزشگاه آزادی

 20. افزایش حقوق جدید کارکنان دولت و بازنشستگان تا یک ماه آینده

 21. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

 22. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

 23. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

 24. واکنش رییسی به نامه کنکوری دیده بان شفافیت و عدالت

 25. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما