تهدید زنان سینماگر برای حضور در جلسه معاونت امور زنان/ شکایتی از "آزار جنسی" به دست ما نرسید  

گروه اجتماعی الف،   4010404003

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، گفت: به طور عام از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه و به طور خاص از دست اندرکاران این جریان دعوت کردیم تا به نشست معاونت آمده و مسائل خود را مطرح کنند. برخی از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه حاضر شدند و برخی دیگر در نشست حاضر نشدند چراکه ظاهرا این افراد را برای حضور در نشست‌ تهدید کرده بودند.

تهدید زنان سینماگر برای حضور در جلسه معاونت امور زنان/ شکایتی از "آزار جنسی" به دست ما نرسید  

به گزارش ایسنا، انسیه خزعلی در برنامه‌ای رادیویی با موضوع "مروری بر متن و حاشیه جنبش me too در سینمای ایران"، با اشاره به دعوت معاونت امور زنان و خانواده از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه برای حضور در معاونت امور زنان و طرح مسائل خود، اظهار کرد: وظیفه ما بود هر صدایی را که در این زمینه بلند شود پاسخگو باشیم و در برابر نا امنی‌ها از زنان حمایت کنیم. در این راستا اعلام عمومی و خاص کردیم. از کسانی که دست اندرکار این جریان بودند دعوت خاص کردیم تا در جلسه حاضر شوند و صحبت‌های آنها را بشنویم.

وی با بیان اینکه تعدادی از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه در جلسه معاونت امور زنان و خانواده حاضر شدند و برخی دیگر نیز حاضر نشدند، ادامه داد: ظاهرا برخی، تعدادی از این زنان سینماگر را برای حضور در آن جلسه تهدید کرده بودند و آنها نیز در جلسه حاضر نشدند. شاید آنها که این زنان را تهدید کرده بودند اهداف دیگری به غیر از امنیت مد نظر داشتند. کسانی که اهداف سیاسی دنبال می‌کنند برخی از این زنان سینماگر را تهدید کرده بودند، شاید نمی‌خواستند مشکل حل شود بلکه می‌خواستند به اهداف دیگری منجر شود. کسانی از این مساله و آب گل‌ آلود، ماهی می‌گیرند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری همچنین درباره مطالبات زنان سینماگر حاضر در جلسه این معاونت، توضیح داد: تعدادی از زنان حاضر در جلسه مطرح کردند که بعضا ورودی سینما صحیح نیست و افراد با روابط ناسالم و رانت و بدون شایستگی لازم وارد این حیطه می‌شوند. گله‌هایی از این قبیل شد. البته شکایتی از آزار جنسی به دست ما نرسید و ما خواستیم اگر شکایتی هست به طور مصداقی به ما برسانند تا به طور قانونی آن را پیگیری کنیم.

خزعلی در بخش دیگر سخنان خود، امنیت زنان در محیط‌های مختلف اعم از محیط خانوادگی، اجتماعی، تحصیلی و شغلی را از جمله موارد حائز اهمیت برای معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری عنوان کرد و با بیان اینکه باید امنیت زنان از جوانب مختلف در محیط های گوناگون تامین شود، افزود: ما یک گروه مبارزه با فساد داریم که در داخل کشور و نیز در سطح بین الملل با کشورهای مختلف در حال فعالیت و رایزنی است تا در راستای امینت زنان و مبارزه با فساد به معنای عام اخلاقی و مالی و..‌. و نیز فسادهای متوجه زنان یعنی فساد اخلاقی و از نوع آزار جنسی است فعالیت کنیم. حتی یک مورد از این آزارها قابل تحمل نیست و حتما باید اینها را در قوانین و آیین نامه‌ها و عملکردها ریشه یابی و پیگیری کرد تا از بین برود.

به گفته وی، فراهم کردن زمینه فعالیت امن و در کمال آرامش و به دور از خطر برای زنان از جمله برنامه‌های مهم معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در پایان سخنان خود با بیان اینکه شاید کشور ما یکی از امن ترین مکان‌ها برای زنان است، تاکید کرد: امیدوارم با همکاری خانم‌ها، محیط بهتر از قبل شود و بتوانیم شاهد امنیت کامل خانم‌ها باشیم.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

 2. نگهداری حیوانات خانگی امری غیراخلاقی است

 3. برای جلب اعتماد مردم به کالاهای داخلی هیچ تلاشی صورت نگرفته است

 4. پیام میثم مطیعی از هیأت به تل‌آویو

 5. هجوم مردم و استقبال هواداران محمدرضا گلزار در یک عزاداری

 6. یک جنجال بی ثمر در تایوان!

 7. بر عمر اسرائیل ما حکم پایانیم؛ رجزخوانی حماسی میثم مطیعی

 8. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 9. روغن موتور هم به سرنوشت روغن خوراکی دچار شد؟

 10. طرح «دارویار» دست قاچاقچیان دارو را کوتاه خواهد کرد

 11. چرا ترور رهبر القاعده بزرگترین شکست سیاست خارجی دولت بایدن است؟

 12. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

 13. جلسه با هیات امنای سازمان بازنشستگی برای تعیین افزایش حقوق بازنشستگان برگزار شد

 14. آیا امام حسین (ع) را شیعیان کشتند؟!

 15. هنگام اسباب کشی حواستان به کلاهتان باشد!

 16. نقد سلطان چاپ پول به دولت سیزدهم و پاسخ "رستم" / آقای همتی خبرهای خود را از BBC نگیرید

 17. محاسبات اشتباه اسرائیل در حمله به غزه 

 18. رجزخوانی میثم مطیعی اینستاگرام را عصبانی کرد

 19. توافق نهایی،«تا ساعاتی دیگر»؟ / توئیت عجیب نماینده سابق مجلس با هشتگ مذاکرات وین

 20. ریشه گرانی های اخیر با یک وزارتخانه جدید خشک می شود؟!

 21. کارنامه اقتصادی دولت در یک‌سال

 22. حسن روحانی: امام حسین (علیه‌السلام) به فکر دشمنانش بود

 23. راه نجات از کج‌اندیشی‌ها درباره عاشورا چیست؟!

 24. هوشنگ ابتهاج درگذشت

 25. بندری که یک فرصت طلایی به ایران داده است

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما