احساس می‌شود که عبدالباقی نوک قله کوه فساد متروپل آبادان است

گروه تعاملی الف،   4010308016
احساس می‌شود که عبدالباقی نوک قله کوه فساد متروپل آبادان است

گروه تعاملی الف - جمال محمدیان - آبادان:

فروریختن ساختمان متروپل همه ایران را عزادار کرد، تقریبا پس از چند روز و بدون ساماندهی و حمایت دولت، دسته جات عزاداری در سرتاسر کشور به صورت خودجوش به راه افتادند و این نشان از همبستگی عظیم ملت در رویدادهای اجتماعی است، زیرا که خود را عضوی از خانواده بزرگ ایران می‌دانند.

اما داغدارترین و اندوه‌گین‌ترین افراد این حادثه مردم آبادان بودند، مردمی که تک تک آنان به نحوی یکی از دوستان، برادان و خواهران خود را از دست دادند، اما در این میان مسائلی وجود داشت که ناراحتی مردم را دوچندان می‌کرد، تاخیر و عدم اطلاع رسانی کافی و به موقع صدا و سیما یکی از آن دسته عوامل است، کمبود امکانات و تاخیر در رسیدن آنها برای مردمی که گاه با تماس های عزیزانشان از زیر آوار مواجه می‌شدند از جمله دیگر عوامل به شدت ناراحت کننده بود، در این میان یکی از عوامل بسیار ناراحت کننده مردم، برگزاری جشن سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی در این شرایطی بود که هنوز ده‌ها جنازه زیر آوار هستند، مردم عزادار و نگران با دیدن این صحنه ناراحتی آنها دوچندان شد، گرچه ظاهرا عوامل این برنامه پیش از شروع آن به عزاداری مختصری پرداختند اما از دید مردم این کافی نبود، این جشن که با بی‌سلیقگی در بدترین موقع برگزار شد تاثیر زیادی در ناراحت کردن مردم داغدار و نگران داشت و لازم است مدیران برگزار کننده این جشن پاسخگو باشند و مواخذه شوند.

یکی از مهمترین عوامل ناراحت کننده مردم در فرو ریختن ساختمان متروپل، انتشار اسناد رسمی نظام مهندسی و اخطارهای رسمی آن مبنی بر غیرایمن بودن ساختمان بود، نظام مهندسی از سال‌ها قبل به نمایندگان شهر و شهرداری اخطار داده بود که این ساختمان ایمنی لازم را ندارد که با بی‌توجهی از سوی مسولان مواجه شده بود، مسئله سوال برانگیز برای مردم آبادان این است که چرا به این اخطارها توجه نشد؟ یکی از سوالات مهم بی پاسخ درکشورما عدم وجود علامت سوال در مقابل ثروت غیرطبیعی و افسانه‌ای افراد عادی و مسولان و موضوع قانون از کجا آورده‌ای است که هیچ گاه اجرایی نمی‌شود که زمینه ساز فساد زیادی است. و چگونه یک فرد متولد 1360 در طی ده سال به ثروت چند هزار میلیاردی می‌رسد که هیچ کس را یارای مقابله با وی نیست، به طوری که از استاندار سابق تا شهرداری و مسولان شهری برایش به صف می‌شوند برای افتتاح مجموعه هایش از یکدیگر  پیشی گرفته و به تبلیغ املاک وی می‌پردازند، فردی که سابقا شاگرد ساده آجیل فروشی پدرش بود چگونه در یک دهه به یک ثروت افسانه‌ای می‌رسد که مسولان دیگر با تخلفات وی مقاومت نمی‌کنند.

سقوط متروپل ریزش یک ساختمان نبود بلکه ریزش یک مجموعه عظیم و کوه یخ فساد بود که بنظر می‌رسد حسین عبدالباقی فقط نوک این کوه بود و حال خواسته مردم از مسئولان بلندپایه کشوری که این است در مرحله اول که با بررسی پرونده این شخص و ارتباطات وی به متلاشی کردن سایر اجزای این کوه یخ فساد بپردازند تا شاید مرحمی کوچک بر دل مادران و پدران داغدیده باشند و در مرحله دوم اجرای کامل قانون ازکجا آورده‌ای برای همه و بویژه برای مسولان است تا با شفاف سازی بیشتر مانع از فسادهای آتی شود. 

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. کشوری که در آن هیچ خبر خوبی وجود ندارد !

 2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

 3. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

 4. حکایت کارتخوان و پزشک

 5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

 6. روایت خبرگزاری اصولگرا از نفوذ در دولت احمدی‌نژاد/ جزئیات اختلاف ایران و آمریکا در مذاکرات دوحه/ تناقض دولت رئیسی درباره وزارت بازرگانی

 7. مالیات ستانی در ایران نیازمند انقلاب است

 8. تهدید نماینده اصفهان : وزیر نیرو بداند ، ما نمی گذاریم طرح اجرا شود

 9. بیانیه اعتراضی رتبه های برتر کنکور درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

 10. بازگشت صف‌های دلار به میدان فردوسی |‌ ازدحام مردم در مقابل صرافی‌ها را ببینید

 11. فقط ۴۰ درصد سیستم مالیاتی ما هوشمند و کارآمد است

 12. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

 13. ماهی گیری اردوغان در آب گل‌آلود اوکراین

 14. بزرگنمایی اجتماع‌های سلام فرمانده اشتباه است

 15. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

 16. سگ‌های ولگرد در قم جان پسر بچه ۶ ساله را گرفتند

 17. مقایسه سایپا شاهین و دنا پلاس

 18. انتقاد قالیباف از خصوصی‌سازی آموزش و پرورش/ توضیح باقری درباره سفرش به روسیه

 19. سریال تکراری رسوایی‌های جنسی در ارتش اسرائیل

 20. اشتباه خطرناک سرباز تازه کار

 21. چرا در ازدواج ایده آل گرا شدیم؟!

 22. تعارض منافع عامل مخالفت با راه اندازی سامانه مودیان/ چرا برای مالیات سراغ کسبه جزء و کارمندان می روند؟

 23. ایران چگونه یک اقتصادِ ضدتحریم را ایجاد کرد؟

 24. به این میگن اعتماد بنفس

 25. کار عجیب صدا سیما| استفاده از مدل مرد برای توضیح مشکلات شرعی کاشت ناخن!

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما