معاون رئیس‌جمهور: مصممیم وضعیت موجود را به نفع مردم متحول کنیم

گروه سیاسی الف،   4010306069

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت مردمی با طرح، برنامه و گفتمان مشخص در مسیر بهبود و ارتقای شرایط کشور گام بر می دارد، اظهار داشت: امروز با همگرایی که بین قوای سه گانه ایجاد شده است مصمم هستیم وضعیت موجود را به نفع مردم متحول کنیم.

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی امروز در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه کرمان با تشریح و تبیین رویکردها و اقدامات دولت مردمی گفت: امروز رئیس جمهور با اشراف و شناخت کامل از وضعیت اقتصادی کشور با جدیت امور کشور را پیگیری می‌کند.

 

وی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم یک دولت تحول گرا است و تلاش می کند وضعیت موجود را به رفاه و آسایش مردم و آبادانی کشور تغییر دهد و در این راستا سند تحول را مشتمل بر ۳۷ موضوع اساسی تهیه کرده که در آن وضعیت فعلی، نحوه برون رفت از مشکلات و دستیابی به شرایط مطلوب تبیین شده است.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: دولت سیزدهم دارای خط مشی مشخص و گفتمان روشنی است و تمام ظرفیت و توان خود را برای رسیدن به نتیجه مطلوب به کار گرفته است و در جریان سفرهای استانی، مسیر تحرک و پویایی استان ها با جدیت پیگیری می شود.

 

معاون امور مجلس رئیس جمهور در ادامه در تبیین تصمیم مردم سازی و توزیع عادلانه یارانه ها اظهار داشت: متاسفانه با یک تصمیم خلق الساعه و بدون مشورت با اقتصاددانان و نخبگان، زمانی که ترامپ از برجام خارج شد تصمیمی با عنوان ارز ترجیحی اتخاذ گردید که هدف آن در ظاهر این بود که کالاهای اساسی با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد اما در عمل به نفع رانت‌خواران و سود استفاده گران تمام شد و ارز ترجیحی به مسیر دلالی، واسطه‌گری و رانت وارد شد لذا نتیجه مطلوب به دست نیامد.

 

وی افزود: در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری همه نامزدها به اشتباه بودن این تصمیم و ضرورت اصلاح آن تاکید داشتند تا یارانه ها به جای قرار گرفتن در مسیر رانت و فساد، مستقیماً در اختیار مصرف کننده و مردم قرار بگیرد.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور ضرورت همکاری و همراهی همه قوا، نهادها و مردم را برای اجرای درست مردمی سازی یارانه ها مورد تاکید قرار داد و گفت: مردمی سازی یارانه ها یک موضوع ملی است و با توجه به توصیه مقام معظم رهبری همه باید کمک کنند تا دولت بتواند آن را به درستی اجرایی نماید.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز همه قوا و نهادها به این اجماع رسیده‌اند که با اجرای این تصمیم بزرگ اقتصادی از هدر رفت سرمایه، قاچاق کالا و سوء استفاده رانت‌خواران جلوگیری می شود.

 

 حسینی گفت: اگرچه دولت در وضعیت ایده آلی دولت را تحویل نگرفته است اما بنا ندارد به بیان کاستی ها و مشکلاتی که به ارث برده است، بپردازد و در عوض با تلاش شبانه روز به تدریج بدنبال برطرف کردن مشکلات کشور و مردم است.

 معاون رئیس‌جمهور تاکید کرد: دولت از انگیزه بالا و دغدغه لازم برای رسیدگی به امور اقشار مختلف جامعه برخوردار است و بی تردید با بهبود اوضاع، در این مسیر گام های موثرتری بر می دارد و مردم اطمینان کامل داشته باشند که که دولت تمام اهتمام خود را برای بهبود وضع مردم و شرایط اقتصادی به کار خواهد گرفت.

 

 وی تاکید کرد: دولت مصمم است مسیر تحقق شعار سال را بهتر و بیشتر از گذشته مورد توجه قرار دهد متاسفانه در گذشته اقدام جدی برای تحقق شعار سال انجام نمی‌شد اما امسال بلافاصله پس از نامگذاری شعار سال، جلسه هیات دولت در ایام تعطیلات برگزار و وظایف دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها به طور کامل مشخص شده و اقدامات لازم در حال پیگیری است.

 

 معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به رویکرد دولت مردمی در عرصه سیاست خارجی اظهار داشت: عده ای در گذشته امیدشان برای بهبود اوضاع اقتصادی، به غرب و برجام بود که همه مردم نتیجه آن را به وضوح مشاهده کردند اما دولت مردمی دکتر رئیسی سیاست متوازنی را برای تعامل با کشورهای مختلف دنیا با اولویت همکاری نزدیک با کشورهای همسایه در پیش گرفته است.

 

حسینی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور تاکنون به پنج کشور همسایه سفر داشته و نتیجه آن پیوستن به سازمان شانگهای، افزایش تبادلات تجاری، برقراری سواپ گازی بین ترکمنستان، ایران و آذربایجان، توسعه ترانزیت کالا، بازگشایی مرزها که متاسفانه در گذشته تعداد زیادی از آنها به حالت تعطیل درآمده بود و نیز افزایش حجم تبادلات تجاری و اقتصادی با روسیه، قطر و عمان است و هر کدام از این سفرها دستاوردهای ارزشمندی برای کشور به ویژه در عرصه اقتصادی داشته است‌

 معاون امور مجلس رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بر خلاف برخی ها که ادعا می کردند جریان انقلابی و ارزشی زبان دنیا را بلد نیست اما نیروهای انقلابی از موضع عزت و اقتدار وارد عمل شده و نشان دادند که می توانند بخوبی امور را پیش ببرند.

 

حسینی گفت: در مذاکرات هسته‌ای به هیچ عنوان دچار وادادگی نیستیم که طرف های مقابل بخواهند شرایط خود را بر ما تحمیل کنند و مصمم هستیم ضمن ادامه فعالیت صلح آمیز هسته ای، اجرای برجام در عمل موجب لغو تحریم‌ها و گشایش اقتصادی شود و در این مسیر روی مواضع اصولی خود ایستاده ایم.

 

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: رئیس‌جمهور آمریکا فرد ضعیفی است و از اراده لازم برای موانعی که ترامپ در مسیرش ایجادکرده، برخوردار نیست لذا می خواهند شرایط خود را تحمیل کنند اما بی تردید این هدف میسر نیست و ملت ایران همواره بر منافع ملی تاکید دارد.

 

حسینی خاطرنشان کرد: رابرت مالی مذاکره کننده ارشد آمریکا در مجلس سنا در پاسخ به سوال مکرر نمایندگان که آیا امکان استفاده از گزینه نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد چندین بار به صراحت اعلام کرد که ایران از چنان اقتداری برخوردار است که امکان هیچگونه اقدام نظامی علیه ایران وجود ندارد و تنها گزینه پیش روی آمریکا، دیپلماسی و مذاکره است لذا امروز با ایستادگی ملت ایران کشوری که خود را ابرقدرت جهان می داند جرات ندارد نگاه اشتباهی به ملت ایران داشته باشد و این موجب مباهات و عزت است که با تکیه بر دانش و توان نیروهای انقلابی و متخصص خود توانستیم از کشور خود دفاع کنیم. بی تردید با همین روحیه می توانیم در جنگ اقتصادی نیز پیروز شویم.

معاون رئیس جمهور گفت: لازمه رسیدن به رشد اقتصادی افزایش سرمایه گذاری داخلی و خارجی و افزایش بهره‌وری است و در این راه همه نهادها و دستگاه های گوناگون باید کمک و یاری کنند تا از این شرایط عبور کنیم.

 

 معاون امور مجلس رئیس جمهور با گرامیداشت سوم خرداد و یاد دوران دفاع مقدس اظهار داشت: امروز باید با همان روحیه انقلابی و جهادی دوران دفاع مقدس امور کشور را به پیش ببریم و همواره این سخن شهید جهان آرا مورد توجه قرار داشته باشیم که اگر شهر سقوط کرد دوباره میتوان آن را فتح کرد اما باید مراقب باشیم که ایمان مان سقوط نکند.

 

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: بی تردید دولت مردمی و عدالت محور دکتر رئیسی با حمایت مردم انقلابی و متدین در مسیر تحقق اهداف بلند امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب گام های بلندی برخواهد داشت.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

   2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

   3. کیفیت فاجعه‌بار سقف و شاسی محصولات ایران‌خودرو

   4. معمای تورم خرداد ماه !

   5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

   6. آواز خواندن عجیب یک خروس!

   7. دزدی از کامیون در حال حرکت

   8. رعیتی با زندگی شاهانه !

   9. واردات برخی کالاهای اساسی همیشه در انحصار چند نفر بوده است 

   10. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

   11. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

   12. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

   13. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

   14. واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب در شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

   15.  ریشه‌ها را بخشکانید !

   16. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

   17. مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

   18. گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم/ رئیسی: بنزین، دارو و نان گران نمی‌شود

   19. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

   20. مردم با صرفه جویی در مصرف انرژی به تولیدکنندگان کمک کنند

   21. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

   22. به این میگن اعتماد بنفس

   23. صاحبخانه جدید برای مستاجران پایتخت

   24. درحالی که فرمانده ارشد بر روی عرشه بود، ایرانی‌ها پیام خود را فرستادند!

   25. یک رفتار ظریف تربیتی از شهید بهشتی که هنوز از یادها نرفته است

   ابر آروان

   آخرین عناوین

   بلیط هواپیما