جمهوریخواهان سنای آمریکا مانع تصویب لایحه تروریسم خانگی شدند  

گروه جهان الف،   4010306014

جمهوری خواهان در مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی به رغم دو تیراندازی مرگبار بوفالو و تگزاس با تصویب لایحه تروریسم خانگی مخالفت کردند.

جمهوریخواهان سنای آمریکا مانع تصویب لایحه تروریسم خانگی شدند  

به گزارش ایرنا این لایحه به دنبال ایجاد دفاتر تروریسم خانگی در اداره های فدرال پلیس است که در واکنش  به تیراندازی دسته جمعی در بوفالو در نیویورک و کشته شدن ۱۰ نفر مطرح شده بود.

چارلز شومر رهبر اکثریت سنا، قانون پیشگیری از تروریسم داخلی را به عنوان فرصتی برای کنترل خشونت های مسلحانه در امریکا معرفی کرد اما لایحه پیشنهادی او نتوانست حمایت هیچ یک از سناتورهای جمهوری خواه را بدست آورد.

شومر در سخنانی گفت: این لایحه بسیار مهم است زیرا تیراندازی دسته جمعی در بوفالو یک اقدام تروریستی خانگی بود. ما باید اسمش را تروریسم خانگی بگذاریم. این تروریسم از تئوری های بی اساسی مانند جایگزینی سفیدپوستان تغذیه شده بود.

در رای گیری این لایحه ۴۷ سناتور به آن رای مثبت داده و ۴۷ سناتور دیگر به آن رای منفی دادند و هیچ یک از جمهوری خواهان به این لایحه رای ندادند.

سناتورهای جمهوری خواه استدلال کردند که نیازی به ایجاد  قوانین و دفاتر فدرال جدید برای نظارت و پیگرد قانونی تروریسم  خانگی  وجود ندارد زیرا قوانین موجود خشونت با انگیزه سیاسی  را پوشش می دهد.

آنها همچنین ابراز نگرانی کردند که این لایحه می تواند راه را برای نظارت بر گروه های سیاسی هموار کرده و  استانداردی دوگانه برای گروه های سیاسی افراطی راست و چپ ایجاد کند.

در تیراندازی در مدرسه ابتدایی شهر اوالد ایالت تگزاس ۱۹ دانش آموز و معلم آنها و نیز تیرانداز که نوجوانی ۱۸ ساله بود، کشته شدند.

در تیراندازی مرگبار فروشگاه مواد غذایی "تاپس فرندلی مارکت" در بلوک یک هزار و ۲۰۰ خیابان جفرسون در شهر بافلو ایالت نیویورک  نیز که چند روز قبل تگزاس رخ داد، ۱۰ نفر کشته و ۳ نفر مجروح شدند.

به گفته پلیس ایالت نیویورک،عامل این تیراندازی مرگبار، جوانی ۱۸ ساله بود که در شهر بافلو نیویورک سکونت نداشت و انگیزه نژادپرستانه داشت.

بر اساس اعلام پلیس نیویورک، از میان ۱۳ قربانی این تیراندازی، ۱۱ نفر سیاهپوست و ۲ نفر سفید پوست بودند.

خشونت علیه جامعه رنگین پوست آمریکا بویژه سیاهپوستان چندین دهه است که ادامه داشته و هیچ یک از مقامات بلندپایه این کشور از جمله روسای جمهوری کنونی و گذشته آمریکا هرگز اقدامی موثر برای پایان دادن به این رویه در پیش نگرفتند.

کارشناسان مسائل داخلی آمریکا معتقدند آنچه که از منظر امنیتی آمریکا را تهدید می کند، تروریست بین الملل و یا تهدیدهای خارجی نیست بلکه  رفتارهای خشونت آمیز سفید پوستان از جمله پلیس سفید پوست آمریکا است که ، تهدید بالقوه علیه شهروندان این کشور به شمار می رود.

قانون اجازه حمل اسلحه یکی از قوانین مورد مناقشه در آمریکا است. عده بسیاری از مردم خواستار اعمال کنترل و محدودیت‌های شدیدتر در زمینه فروش سلاح هستند و عده‌ای دیگر معتقدند هیچ قانونی نباید حق آمریکایی‌ها برای حمل سلاح را به خطر بیندازد.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در پی قتل عام کودکان دبستانی در تگزاس با اذعان به سرعت بالای تیراندازی های دسته جمعی در کشورش، خواستار مقابله با لابی اسلحه شد.

به گزارش سی ان ان، برای هر ۱۰۰ آمریکایی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد که برای جهانیان این موضوع باور کردنی نیست.

شمار دقیق سلاح‌هایی که در اختیار شهروندان آمریکایی قرار دارد به خاطر عواملی مانند، فروش غیرقانونی و سلاح‌های ثبت نشده مشخص نیست اما بنا بر داده‌های «اسمال آرمز سُروی» برآورد می‌شود که آمریکایی‌ها از ۸۵۷ میلیون قبضه سلاح قابل دسترس برای افراد غیر نظامی در جهان، ۳۹۳ میلیون قبضه از این سلاح‌ها را در اختیار دارند.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. کشوری که در آن هیچ خبر خوبی وجود ندارد !

 2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

 3. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

 4. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

 5. تهدید نماینده اصفهان : وزیر نیرو بداند ، ما نمی گذاریم طرح اجرا شود

 6. روایت خبرگزاری اصولگرا از نفوذ در دولت احمدی‌نژاد/ جزئیات اختلاف ایران و آمریکا در مذاکرات دوحه/ تناقض دولت رئیسی درباره وزارت بازرگانی

 7. حکایت کارتخوان و پزشک

 8. بیانیه اعتراضی رتبه های برتر کنکور درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

 9. مالیات ستانی در ایران نیازمند انقلاب است

 10. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

 11. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

 12. بزرگنمایی اجتماع‌های سلام فرمانده اشتباه است

 13. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

 14. بازگشت صف‌های دلار به میدان فردوسی |‌ ازدحام مردم در مقابل صرافی‌ها را ببینید

 15. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

 16. فقط ۴۰ درصد سیستم مالیاتی ما هوشمند و کارآمد است

 17. سگ‌های ولگرد در قم جان پسر بچه ۶ ساله را گرفتند

 18. مقایسه سایپا شاهین و دنا پلاس

 19. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

 20. ایران چگونه یک اقتصادِ ضدتحریم را ایجاد کرد؟

 21. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

 22. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

 23. به این میگن اعتماد بنفس

 24. چرا در ازدواج ایده آل گرا شدیم؟!

 25. صاحبخانه جدید برای مستاجران پایتخت

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما