الحوثی: نمی‌پذیریم واشنگتن برایمان تصمیم بگیرد

گروه جهان الف،   4010230013
الحوثی: نمی‌پذیریم واشنگتن برایمان تصمیم بگیرد

رهبر انصارالله یمن در سخنانی بر ادامه راه مقاومت در برابر اشغالگران برای رسیدن به استقلال و آزادی در یمن تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المسیره، عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن در سخنانی به شدت از شورای "ریاستی" جایگزین دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن انتقاد کرد.

وی در این باره گفت: زمانی که دشمنان (آمریکا، عربستان و امارات) از تحمیل یکی از دست‌نشانده‌هایشان (منصور هادی) به ما ناامید شدند، وی را به شکلی تحقیرآمیز از صحنه کنار گذاشتند.

الحوثی در خصوص انتخاب اعضای شورای جایگزین دولت منصور هادی نیز اظهار کرد: آنها یک مشت جنایتکار، خائن و دزد هستند که با یک انتخاب خارجی تعیین شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: نمی توانیم بپذیریم که با تصمیمات آمریکا به ما حکومت شود و ما به عنوان ملت یمن به راه خود برای رسیدن به استقلال و آزادی و جلوگیری از مداخلات خارجی در کشور ادامه می‌دهیم.

رهبر انصارالله ادامه داد: خائنان و دست نشانده‌ها کسانی هستند که یک افسر سعودی یا اماراتی برایشان تصمیم گیری کند.

الحوثی در بخش دیگری از اظهاراتش اعلام کرد: آمریکا پس از اطمینان از اقدامات مزدورانش، به ساخت پایگاه در "حضرموت"، "المهره" و "عدن" روی آورده است.

رهبر انصارالله یمن درباره عادی سازی روابط عرب‌ها با رژیم صهیونیستی نیز اظهار کرد: عادی سازی عنوانی برای آماده سازی منطقه برای دشمن اسرائیلی است و کسانی که تجاوز به ما را رهبری می‌کنند، همان کسانی هستند که کمپین‌های عادی سازی روابط با دشمن اسرائیلی را پیش می‌برند.