استاندار تهران: نهضت ساخت یک میلیون مسکن در سال اجرایی می‌شود

گروه اقتصادی الف،   4010229044

استاندار تهران گفت: زمین‌هایی که در خارج از بافت بوده را با تسهیل موانع به بافت الحاق کرده و یا با تغییر کاربری فرآیند ساخت و ساخت را آغاز خواهیم کرد و معتقدیم با تدابیری که در استان تهران صورت می‌گیرد میتوانیم یک نهضت واقعی ساخت مسکن را اجرا کنیم.

استاندار تهران: نهضت ساخت یک میلیون مسکن در سال اجرایی می‌شود

به گزارش فارس محسن منصوری استاندار تهران صبح امروز در حاشیه بازدید از شهرستان پردیس، در جمع خبرنگاران درخصوص این بازدید، با بیان اینکه بازدید امروز به موضوع مهم مسکن اختصاص داشت، اظهار کرد: روز گذشته با حضور رئیس جمهور جلسه شورای عالی مسکن برگزار و تاکید رئیس جمهور انجام تعهدات ساخت یک میلیون واحد مسکونی است.

استاندار تهران گفت: در حال حاضر دغدغه‌ای قدیمی در تهران وجود دارد که آن هم حل مشکلات تعاونی‌های سی و سه گانه است که متاسفانه از حدود سه دهه گذشته زمین‌هایی که مالکیت ملی، کاربری کشاورزی و یا تداخلاتی با مجموعه محیط زیست داشته را به برخی از تعاونی‌ها واگذار کرده و مردم نیز بعضاً بدون اطلاع، این زمین‌ها را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: در این بخش گاهی تعاونی‌ها مقصر بوده و در برخی نقاط دستگاههای اجرایی و اداری مقصر بودند و پیرو آن مشکلات بسیاری برای مردم به وجود آمده است.

منصوری ادامه داد: متاسفانه چند هزار خانواده گرفتار این مسئله شده اند و تاکید رئیس جمهور نیز بر این است که هر طوری شده این مسائله را حل و فصل کنیم.

استاندار تهران با بیان اینکه بخش‌هایی از بازدید به این موضوع اختصاص پیدا کرده، ابراز کرد: سیاست کلان کشور در رابطه با شیوه توسعه تهران مشخص است زیرا ما در نوار شمالی و شرقی تهران به هیچ وجه اجازه توسعه نداریم و هرگونخ ساخت و ساز جدید در این محدوده ممنوع است.

وی اضافه کرد: ساخت و سازهای جدید که در منطقه حفاظت شده محیط زیست انجام میشود حتماً غیر مجاز بوده و امکان توسعه ندارند.

منصوری تصریح کرد: در نوار شمالی تهران ساخت و ساز در ارتفاع بیش از ۱۸۰۰ متر  وبالاتر مطلقا ممنوع بوده و قطعاً شهرداری، مجموعه فرمانداری و استانداری با ساخت‌و‌ساز در این مناطق مخالفت خواهند کرد و اجازه ساخت و ساز غیرمجاز را نخواهند داد.

استاندار تهران  در خصوص وضعیت تعاونی‌ها نیز، خاطرنشان کرد: تدابیری در این خصوص صورت گرفته تا زمین و یا واحدی معوض به افراد داده شود زیرا حقوقی برای این عزیزان ایجاد شده که باید مورد به مورد حل شود.

وی افزود: ۳۳ تعاونی در این حوزه وجود دارند که هر کدام مجموعه مسائل و مشکلات خود را دارند و باید به جزئیات این موارد ورود کرده و مشکلات رفع شوند.

منصوری ادامه داد: امروز کار گروهی در مجموعه استانداری و در اداره راه و شهرسازی مستقر شدند و اعضای این کارگروه ها در حال گفتگو با مردم هستند و اگر در این بخش مسائل به پیش برودحتما به تاونی‌ها اطلاع خواهیم داد.

استاندار تهران عنوان کرد: فراتر از این مسئله موضوع کلان مسکن به عنوان یک اولویت در استان تهران مطرح است و توسط شورای مسکن به صورت مستمر پیگیری و جلسات متعددی تشکیل می شود.

وی ادامه داد: به فرمانداران ابلاغ کردیم که با جدیت موضوع مسکن را پیگیری کنند و پیرو آن شهرداری های استان تهران را نیز به صورت مجزا وارد این موضوع کرده‌ایم.

منصوری اضافه کرد: مستحضر هستید که شهرداری ها ظرفیت بسیار خوبی در این حوزه دارند و در موضوع مسکن اعلام کردیم هر کجا زمین مناسبی را برای ساخت و ساز مسکن، مشارکت و یا سرمایه گذاری وجود داشت شهرداری‌ها ورود کنند.

استاندار تهران مطرح کرد: شهرداری‌ها با ورود به این حوزه اگر زمین ها مشکل قانونی نداشتند کار ساخت و ساز را آغاز کرده و اگر زمین‌ها مشکل قانونی داشتند و ما می‌توانستیم نسبت به رفع آن اقدام کنیم، اعلام کرده تا موانع را تسهیل کنیم.

وی اذعان کرد: زمین‌هایی که در خارج از بافت بوده را با تسهیل موانع به بافت الحاق کرده و یا با تغییر کاربری فرایند ساخت و ساخت را آغاز خواهیم کرد و معتقدیم با تدابیری که در استان تهران صورت می‌گیرد میتوانیم یک نهضت واقعی ساخت مسکن را اجرا کنیم.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

 2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

 3. کیفیت فاجعه‌بار سقف و شاسی محصولات ایران‌خودرو

 4. معمای تورم خرداد ماه !

 5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

 6. آواز خواندن عجیب یک خروس!

 7. دزدی از کامیون در حال حرکت

 8. چگونه با نقد جمهوری اسلامی به آن وفادار مانده ایم؟!

 9. رعیتی با زندگی شاهانه !

 10. بن سلمان در ترکیه؛ هدف از بازگشت به صحنه جرم چیست؟

 11. واردات برخی کالاهای اساسی همیشه در انحصار چند نفر بوده است 

 12. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

 13. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

 14. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

 15. چمران اگر می‌ماند هم عزیز از دنیا می رفت

 16. واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب در شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

 17.  ریشه‌ها را بخشکانید !

 18. افشاگری همتی از تصمیمات بی‌ضابطه و تورم‌ساز در دولت روحانی

 19. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

 20. مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

 21. گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم/ رئیسی: بنزین، دارو و نان گران نمی‌شود

 22. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

 23. مردم با صرفه جویی در مصرف انرژی به تولیدکنندگان کمک کنند

 24. رئیسی: رشد اقتصادی به بیش از ۴ درصد رسید/ ماهانه ۱۲ تا ۱۳هزار میلیارد هزینه‌های دولت قبل را می‌پردازیم

 25. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   آخرین عناوین

   بلیط هواپیما