سرلشگر صفوی: امروز ما حرف می‌زنیم، آمریکا گوش می‌دهد

گروه سیاسی الف،   4010229042

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه آمریکا در سوریه و خاورمیانه شکست خورد، گفت: امروز ما حرف می‌زنیم و آمریکا گوش می‌دهد که این امر با ایستادگی و مقاومت ما در برابر ظلم و دنیای استکبار حاصل شده است.

سرلشگر صفوی: امروز ما حرف می‌زنیم، آمریکا گوش می‌دهد

به گزارش باشگاه خبری توانا، مراسم رونمایی از کتاب «همراه»، «یحیی» و «خاطرات شفاهی سردار یحیی رحیم صفوی با حضور سردار علی محمد نائینی، مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، سردار رحیم صفوی، فرمانده پژوهشگاه شهید سلیمانی، مهرشاد شبابی، راوی کتاب همراه و مرتضی سرهنگی، نویسنده دفاع مقدس در سرای اهل قلم برگزار شد.

مقاومت مردم، پیروزی ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس را رقم زد

در این برنامه سیدیحیی رحیم صفوی با اشاره به اینکه ما پاسدارها با رهبر معظم انقلاب اسلامی پیمان بستیم که از کشورهای اسلامی دفاع کنیم، گفت: حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب از نعمت‌های الهی هستند که باید اندیشه و راه آنها را پیگیری کنیم. اگر خدا مردی را دوست داشته باشد، به او خانواده خوب می‌دهد. رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس در صورتی که خانواده خوبی نداشتند، دوام نمی‌آوردند.

وی با بیان اینکه سردار نائینی همواره در ایام دفاع مقدس در میدان حضور داشت، افزود: ایشان بیش از ۱۷ بار به دلیل تغییر مسئولیت و مأموریت نقل مکان می‌کرد و همراه خانواده به شهرهای مختلف می‌رفت. این‌ها گوشه‌ای از رشادت‌ها و فداکاری رزمندگان ما در دوران جنگ تحمیلی است.

رحیم صفوی با اشاره به اینکه در آستانه سالگرد آزادسازی خرمشهر هستیم، تصریح کرد: در آن ایام من جوانی ۳۰ ساله و در قرارگاه مشترک جانشین برادر محسن رضایی بودم. ۱۰۰ هزار نیرو داشتیم که باید آنها را در هوای بالای ۴۰ درجه خرمشهر از کارون عبور می‌دادیم. وضعیت سختی بود و مشکلات زیادی در آن ایام گریبان‌گیر مردم شده بود، از کوپنی بودن کالاهای مورد نیاز جامعه تا کمبود آنها. با همه سختی‌ها مردم ایستادند و در مبارزه با ظلم توانستیم که پیروز میدان شویم.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه در ۲ قرن سه گفتمان وجود داشت، گفت: گفتمان تقلید یعنی برتری اقتصادی و فناوری غرب که بر اساس آن سایر کشورهای دنیا چاره‌ای جز تسلیم شدن ندارند و باید از فرق سر تا نوک پا فرنگی شویم. گفتمان اصلاحات که مبتنی بر تغییر نظام آموزشی در ایران و کشورهای عربی و اسلامی بود و می‌خواست بهبود شرایط اقتصادی را در تعامل با بلوک غرب فراهم سازد. این گفتمان تلفیق ملی و اسلامی بود که گفتمان نهضت اسلامی نیز از آن نشأت گرفته بود.

حاج قاسم محصول گفتمان مقاومت است

وی با اشاره به اینکه گفتمان مقاومت منجر به پیروزی دفاع مقدس و شکل‌گیری جبهه مقاومت از مدیترانه تا یمن شد، افزود: گفتمان مقاومت که مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی است، خواهان تحولات اساسی در نظام، آزادی و عدالت است و در این گفتمان روابط بین‌الملل و سیاست خارجی بر اساس اسلام ناب محمدی با حفظ هویت ملی ایرانی تعریف شده و پرچمداران آن سیدجمال الدین اسدآبادی، امام خمینی (ره) و همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند و محصول این گفتمان، سردار شهید قاسم سلیمانی است.

رحیم صفوی با بیان اینکه آمریکا در سوریه و خاورمیانه شکست خورد، گفت: به نظر من آنها مجبور به قبول برجام هستند. امروز ما حرف می‌زنیم و آمریکا گوش می‌دهد که این امر با ایستادگی و مقاومت ما در برابر ظلم و دنیای استکبار حاصل شده است. زمانی سفیر آمریکا می‌گفت که رئیس دانشگاه تهران تغییر کند که این تغییر به دلیل نفوذ آمریکا در زمان طاغوت میسر می‌شد، اما اکنون ما با توجه به مقاومت مردم کشورمان به قدرت اول منطقه و جهان اسلام تبدیل می‌شویم.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

  2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

  3. کیفیت فاجعه‌بار سقف و شاسی محصولات ایران‌خودرو

  4. معمای تورم خرداد ماه !

  5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

  6. آواز خواندن عجیب یک خروس!

  7. دزدی از کامیون در حال حرکت

  8. چگونه با نقد جمهوری اسلامی به آن وفادار مانده ایم؟!

  9. رعیتی با زندگی شاهانه !

  10. واردات برخی کالاهای اساسی همیشه در انحصار چند نفر بوده است 

  11. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

  12. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

  13. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

  14. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

  15. واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب در شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

  16.  ریشه‌ها را بخشکانید !

  17. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

  18. مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

  19. گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم/ رئیسی: بنزین، دارو و نان گران نمی‌شود

  20. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

  21. مردم با صرفه جویی در مصرف انرژی به تولیدکنندگان کمک کنند

  22. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

  23. پلیس شیراز: کشف حجاب در پایان مراسم اسکیت‌بازان رخ داد  

  24. همسایه عزیزم‌ افغانستان تسلیت

  25. به این میگن اعتماد بنفس

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما