وحیدی: اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم است/ واکنش شمخانی به اعتراضات مردم درباره گرانی‌ها/ وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت افزایش یافته است

گروه سیاسی الف،   4010224059 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

وحیدی: اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم است/ واکنش شمخانی به اعتراضات مردم درباره گرانی‌ها/ وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت افزایش یافته است

آمار کرونا در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۵۵ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۶۸۳ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۲۱۶ نفر رسید.

آمار واکسیناسیون در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت، تا کنون ۶۴ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۲۷۲ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۳۶۰ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۸۳۸ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

به این ترتیب مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۴۹ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۴۷۰ دُز رسید.

همچنین در شبانه روز گذشته ۳۱ هزار و ۹۰۹ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

***

وحیدی: اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم است

به گزارش تسنیم، احمد وحیدی وزیر کشور در برنامه‌ تلویزیونی درباره نظام عادلانه‌سازی یارانه‌ها طی سخنانی با بیان اینکه یارانه‌ها باید به نفع مردم اصلاح می‌شد و این اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم و طبقات کم‌برخوردار است، گفت: مردم همراهی می‌کنند چون در این طرح منافع روشن و ملموسی برای مردم وجود دارد و اولین خواست در این طرح رسیدن عادلانه یارانه به مردم است. در ارز ترجیحی ثروتمندان چندین برابر سایر مردم از یارانه استفاده می‌کردند و الآن این مسئله عادلانه می‌شود.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه وقتی مردم حس کنند اجرای این طرح در راستای مبارزه با قاچاق است همراهی می‌کنند، خاطرنشان کرد: قبلاً یارانه به تعداد معدودی واردکننده داده می‌شد و نتیجه آن این بود که در حوزه نهاده‌های دامی 400 شرکت ثبت‌نام کرده بودند و اکنون به‌جای اینکه یارانه را به چند نفر واردکننده بدهیم، به نزدیک 80 میلیون نفر می‌دهیم.

وحیدی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور بلافاصله بعد از اجرای طرح بین مردم رفتند و وقتی مردم حس کنند رئیس‌جمهور بین آن‌هاست اعتماد می‌کنند، تصریح کرد: جای تشکر از مردم دارد که با این طرح همراهی خوبی داشته‌اند و هرچه جلوتر برویم منافعش بیش‌تر تشریح و احساس می‌شود و مردم متوجه می‌شوند با چه طرح مهمی که به نفع آحاد ملت است مواجه هستیم.

وزیر کشور درباره صدور برخی فراخوان‌ها برای برگزاری تجمع اعتراضی تصریح کرد: تعداد فراخوان‌ها خیلی گسترده است و دشمنان ملت خیلی خوب فعال هستند و دلیلش هم روشن است چون آن‌ها می‌دانند اگر از مرحله اقتصادی به خوبی عبور کنیم که به لطف خدا عبور خواهیم کرد، ملت ایران در نقطه جدید اقتصادی و ملی قرار می‌گیرد.

وحیدی بیان داشت: همه تلاش دشمن این است که طرحی را که همه اقتصاددانان آن را تأیید می‌کنند نگذارند اتفاق بیفتد و اصلاح اقتصادی رخ دهد و همچنین تلاش دارند تا به هر بهانه‌ای مردم را مثلاً به میدان بیاورند ولی مردم ما عمیقاً به انقلاب و نظام و دولتشان اعتماد دارند و طبیعتاً این اتفاق نمی‌افتد.

وی با بیان اینکه دشمنان فراخوان‌های فراوانی دادند دریغ از اینکه هیچ‌کدام از آن‌ها اتفاق بیفتد، بیان داشت: از قزوین تصویری نشان داده بودند که مردم پالتو پوشیده بودند که معلوم است مربوط به فصل و زمان دیگری است. مردم با قدرت و صلابت از این فراخوان‌ها استقبال نکردند که البته معلوم هم است که مردم از گروهک منافقین و سلطنت‌طلبان بی‌آبرو حمایت نکنند و فقط در چندجا چند نفر تا چند ده نفر بودند که تجمع با تلاش فرماندهی انتظامی پایان یافت.

روایت خبرگزاری دولت از اعتراض‌ به افزایش قیمت‌ها در چند شهر

ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت نوشت: بر خلاف دو روز گذشته که برخی تجمعات محدود در تعدادی از مناطق کشور در اعتراض به افزایش قیمت‌ها شکل گرفت، روز جمعه تنها دو شهر شاهد تجمع‌های چند ده نفره بود.

روز جمعه به‌رغم فراخوان‌های متعدد شبکه‌های ضد انقلاب و جوسازی‌های صورت گرفته تنها دو شهر کوچک شاهد تجمعی محدود بود.

بر اساس گزارش‌های رسیده، منطقه ماسور در جنوب خرم آباد عصر جمعه شاهد شکل گیری تجمعی حدودا ۳۰ نفره بود که با شعار علیه افزایش قیمت‌ها ادامه پیدا کرد.

در لحظاتی از این تجمع، حاضران سعی داشتند اقدام به بستن خیابان کنند که به سرعت با دخالت عوامل انتظامی متفرق شدند. منطقه چلیچه از توابع فارسان استان چهار محال بختیاری نیز روز جمعه با تجمعی چند ده نفره همراه بود

که عوامل انتظامی با مدیریت این تجمع اقدام متفرق سازی جمعیت حاضر کردند.

واکنش شمخانی به اعتراضات مردم درباره گرانی‌ها

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به اعتراضات مردم در برخی شهرها در توییتی نوشت: «پیشرفت ایران اراده تغییرناپذیر کل نظام است که دشمن با جنگ ۸ساله و تحریم مانع آن شد. دولت چابک با اصلاح ساختارها، بهینه‌سازی منابع و همراهی مردم از همه موانع عبور خواهد کرد. اعتراضات محدود برخی هموطنان نگران هیچ نسبتی با موج‌سواری رسانه‌های معاند و دنباله‌های داخلی آنها ندارد.»

***

پرونده مذاکرات وین فعال شد؟

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از منابع نزدیک به هیات ایرانی در مذاکرات وین تاکید کرد : پرونده مذاکرات در وین بار دیگر فعال شده است.

به گزارش برنا از  المیادین منابع مزبور درعین حال گفتند: هنوز زود است از دستیابی به توافق در آینده نزدیک سخن به میان آوریم و این موضوع نیازمند بحث و بررسی بیشتری است .

آنان ابراز داشتند: اروپایی ها بخاطر بحران فراروی شان به دلیل جنگ در اوکراین و نیاز شدیدشان به نفت و گاز ایران عجله دارند تا هر چه زودتر در مذاکرات وین با تهران به توافق برسند .

بر اساس این گزارش، "جوزف بورل" مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا دیروز " ازسرگیری مذاکرات" در خصوص احیای توافق هسته ای را اعلام کرد.

بورل گفت : مذاکرات متوقف شده بود اما دوباره از سرگرفته شده است . من تصور می کنم سفر انریکه مورا هماهنگ کننده اروپایی مذاکرات وین به تهران باعث حل و فصل موضوع شده است.

هماهنگ کننده اروپایی مذاکرات وین چهارشنبه گذشته در تهران با علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین دیدار و گفت وگو کرد.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در توییتی نوشت: مذاکرات وین به مرحله‌ای رسیده که گره آن تنها با پایبندی طرف خاطی به راهکارهای منطقی و اصولی ایران باز می‌شود. آمریکا با بدعهدی و اروپا با بی‌عملی، فرصت بهره‌مندی از حسن‌نیت اثبات شده ایران را به نابودی کشاندند. اگر اراده‌ای برای بازگشت دارند، ما آماده‌ایم و توافق در دسترس است.

دلیل بازداشت انریکه مورا مشخص شد 

پلیس مرزی آلمان صبح روز گذشته «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دو دیپلمات دیگر که تهران را به مقصد بروکسل ترک می‌کردند، بازداشت کرد.

به گزارش پولیتیکو، دلیلی که برای بازداشت این دیپلمات‌ها مطرح می‌شود این است که این ۳ مقام اروپایی به دلیل تغییر برنامه‌هایشان در تهران مجبور شده‌اند چندین بار بلیط سفرشان به اروپا را عوض کنند و همین موضوع احتمالاً باعث ارسال هشدار خودکار به پلیس مرزی آلمان شده و پلیس هم بدون توجه به هویت مسافران، اقدام به بازداشت آن‌ها کرده است.

مورا که دارای پاسپورت دیپلماتیک اسپانیایی است و نماینده اتحادیه اروپا برای مذاکرات ایران است، به همراه «استفان کلمنت» سفیر اتحادیه اروپا در مقر سازمان ملل در وین و «برونو شول» مسئول کارگروه ایران در بخش سیاست خارجی اتحادیه اروپا در فرودگاه آلمان بازداشت و بعد از مدتی آزاد شدند.

بدون اراده آمریکا، برجام برای ایران انتفاع اقتصادی نخواهد داشت

فرهیختگان نوشت: «نیازطرف‌های غربی به احیای برجام بیش از ایران است. با این وجود آنها در تلاشند برجام را با دادن حداقلی‌ترین امتیاز به ایران احیا کنند. رسانه مهم‌ترین ابزار در اختیار غربی‌ها برای رسیدن به این هدف است. در همین راستا رسانه‌های وابسته به آمریکا و متحدانش در مدت‌زمانی که مذاکرات هسته‌ای متوقف شده است در تلاشند پافشاری ایران مبنی‌بر خروج سپاه از لیست سازمان‌های تروریستی را تنها عامل اختلافی باقی‌مانده میان طرفین جلوه دهند.

این فضاسازی درحالی صورت می‌گیرد که مطابق اظهارات طرف ایرانی و برخی از دیپلمات‌های حاضر در وین آمریکا هنوز حاضر نشده است در زمینه رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن تضمینی کارآمد دهد. به همین جهت مذاکرات هسته‌ای تا به امروز به نتیجه نهایی نرسیده است، بولد کردن نام سپاه به‌عنوان تنها عامل اختلافی باقی‌مانده در مذاکرات وین، برای آمریکایی‌ها بیش از هر چیز جنبه تبلیغاتی سیاسی دارد، آنها می‌خواهند با این کار افکار عمومی جهان به‌ویژه ایران را از سایر موارد اختلافی باقی‌مانده در مسیر احیای برجام منحرف کنند تا از بار مسئولیت خود در رابطه با به نتیجه نرسیدن مذاکرات شانه خالی کنند.

آمریکایی‌ها در طراحی رسانه‌ای خود همچنین به دنبال این هستند که با ایجاد دوگانه کاذب معیشت_ سپاه در شرایطی که کشور با مشکلات اقتصادی روبه‌رو است افکار عمومی داخل کشور را،  تحت‌تاثیر قرار دهند تا از این طریق با ایجاد فشار روانی بر تیم مذاکره‌کننده ایران آنها را مجاب به پذیرش شرایط غیرعقلانی خود در زمینه احیای برجام بکنند.

این درحالی است که حتی اگر ایران از مساله حضور سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی چشم‌پوشی کند، مادامی که آمریکا حاضر به پذیرش رفع تمامی تحریم‌های مرتبط با برجام و راستی‌آزمایی آن نشده است بازهم انتفاع ایران از توافق هسته‌ای حداقلی خواهد بود و احیای برجام تاثیری بر اقتصاد ایران و معیشت مردم نخواهد داشت.»

***

زمزمه بازگشت لاریجانی 

اعتماد نوشت: «جناح راست ميانه‌رو در ايران به رهبري چهره‌هايي مثل ناطق نوري، حسن روحاني، علي لاريجاني و البته هاشمي‌رفسنجاني سعي داشت جايگاه خود را در جامعه احيا كند. اين جريان سال 92 توانست پيروز انتخابات باشد اما حالا دور، دور انقلابي‌هاست و اصلاح‌طلبان هم دل خوشي از دوران ائتلاف با ميانه‌روها ندارند و عملكرد ضعيف مجلس دهم و دولت دوازدهم را ناشي از همين ائتلاف ناخواسته مي‌دانند.

در اين ميان لاريجاني گام مهم ديگري برداشته است. او كه دانش‌آموخته و استاد فلسفه است، حالا در صندلي نظريه‌پردازي نشسته است. او اخيرا در يك همايش مذهبي، نظرات خود را به شكلي صريح بيان كرده و گفته تقريبا در تمامي كشورهاي منطقه سازمان روحانيت زيرمجموعه حكومت و تحت اشراف آن است اما به تعبير شهيد مطهري روحانيت اهل سنت سخنان اصلاحي زيادي داشته‌اند ولي در مقام حرف بود و نتوانست حركتي عملي به همراه داشته باشد ولي روحانيت شيعه هميشه با قدرت‌هاي حاكمه در تضاد بود.

راز بسياري از نابساماني‌هاي فكري دهه‌هاي اخير در همين وابستگي سازمان روحانيت به دولت‌ها نهفته است. در عالم تشيع روحانيت از اساس يك نهاد مستقل از قدرت‌هاي حاكم و اقتصادي بود. با توجه به شرايط جديد ارتباطات و برخي نابساماني‌ها و عدم توفيق برخي دولت‌ها در جمهوري اسلامي در برخي امور و خلط كار روحانيت با دولت فضاي عمومي مناسبي براي پذيرش تفكرات ديني براي جوانان ايجاد نمي‌كند.

ارزيابي‌هاي مكرر دستگاه‌هاي فرهنگي در اين زمينه افول علاقه‌مندي در اين بعد را نشان مي‌دهد كه صرفا همين عامل هم در آن مدخليت ندارد.

هنوز زمان زيادي تا انتخابات مجلس باقي مانده است اما نمايندگان نزديك به لاريجاني در شهرهاي كوچك، فعاليت‌هاي خود را آغاز كرده‌اند. در زماني كه اصلاح‌طلبان اميدي به گرفتن تاييد صلاحيت ندارند، ميانه‌روها ممكن است مياندار مجلس دوازدهم باشند. مسلما تحولات زيادي پيش روي ايران است اما نام لاريجاني‌ها از تحولات آينده ايران، حذف‌شدني نيست.»

***

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت افزایش یافته است

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با خانه ملت، اظهار کرد: مراجع جهانی و سایت‌های معتبری در مورد سرعت ارائه خدمات اینترنت قابل رجوع و استناد هستند و ما نیز آن را می‌پذیریم.

وی افزود: هر ماه این مراجع کشورها را هم در اینترنت سیار و هم اینترنت ثابت اندازه‌گیری می‌کنند و بر اساس نتایج سایت "Speed Test" زمانی که بنده وزارتخانه را تحویل گرفتم سرعت اینترنت تلفن همراه ۲۱.۸ مگابیت‌برثانیه بوده و الان با حدود ۱۵ درصد افزایش به ۲۵ رسیده است، سرعت اینترنت خانگی نیز حدود ۹ مگابیت‌برثانیه بوده و اکنون به حدود ۱۰ رسیده است.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: البته این اعداد رضایت‌بخش نیست و ما در ارتباطات ثابت رتبه ۱۴۵ را در دنیا داریم، البته در شبکه سیار به میانگین جهانی نزدیک‌تر هستیم ولی این سرعت شایسته مردم ما نیست و به دلیل عقب‌ماندگی تاریخی این وضعیت ایجاد شده و حتماً باید سرعت و کیفیت افزایش پیدا کند و یکی از بال‌های شبکه ملی اطلاعات همین شبکه پر سرعت و با کیفیت در سراسر کشور است، اما پسرفتی هم نداشته‌ایم.  

***

اصلاح یارانه ها چه پیالمی برای طرف‌های مذاکره در وین دارد؟

مهدی فضائلی، معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب در یادداشتی نوشت: «مهمترین هدف از همان آغاز تحریم های بی سابقه و کمر شکن اقتصادی (به اعتراف خود غربی‌ها ) که برخی عناصر مزدور داخلی و اپوزسیون نیز مشوق آن بودند، فشار به مردم و تحریک آنها به اعتراض و سپس مقابله با نظام بود، هدفی که با بی تدبیری های دولت قبل، در مقاطعی به آن نزدیک هم شدند که البته با هوشیاری مردم و تدابیر مجموعه نظام، ماجرا به سرعت خاتمه یافت هر چند هزینه هایی به مردم و کشور تحمیل شد!

به نظر می رسید، دشمن در این دوره نیز کماکان منتظر تأثیر تحریم ها بر زندگی مردم و ناگزیر کردن دولت به پذیرش یک توافق ناهمگن برای رهایی از این مسأله است اما تصویب و اجرای قانون مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، علی القاعده باید خیال آنها را از این جهت راحت، البته در واقع ناراحت، کرده باشد!

این قانون، آب صافی و پاکی را روی دستان ناپاک آمریکا و اروپا ریخت چرا که در عمل و کاملا" واقعی نشان داد دولتی که در چنین شرایطی به اجرای چنین قانونی اقدام می کند دیگر حاضر به دادن باج نیست!

اگر تلاش رسانه های بیگانه و شبانه روزی شدن آنها در این مقطع را برای اعتراض سازی یا آشوب پردازی میبینم، تلاش مذبوحانه ای است برای اینکه شاید بتوانند پیام اجرای این قانون را کمرنگ کنند و ناامیدی صاحبانشان از باجگیری را ترمیم نمایند اما خیلی زود در می یابند که بدلایل گوناگون اینبار وقایع دی ماه ۹۶ یا آبان ۹۸ تکرار نخواهد شد.

الآن بهترین فرصت برای دولت است تا با اتمام حجت به طرف های مذاکرات وین، به سرگردانی و بلاتکلیفی موجود خاتمه ببخشد.»

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۵۰۲۵۸۶۲۰:۵۰:۲۹ ۱۴۰۱/۲/۲۴
آمار یارانه بگیران با مبلغ پرداختی اعلام شده از سوی دولت تناقض فاحش دارد دولت اسناد هزینه کرد خود را به نمایندگان مجلس بدهد
ناشناس۲۵۰۲۶۲۴۲۱:۵۲:۱۲ ۱۴۰۱/۲/۲۴
با طرح یارانه ای دولت تا ۱۵ روز و یا یک ماه باید مرغ و تخم مرغ پنیر و کره و غیره باید با قیمت یک چهارم قیمتی که قرار است به مردم بدهید باید صادر کنید زیرا مردم کشور حد اقل تا یکماه ذخیره برای خود انجام داده اند الان مرغ ها می گندد و کسی نمیخرد
ناشناس۲۵۰۲۶۵۹۲۲:۲۰:۵۱ ۱۴۰۱/۲/۲۴
لاریجانی با توهم رییس جمهور شدن چه تبانی هایی مه با دولت قبل نکرد و چه لطمات جبران ناپذیری بخاطر ترک فعل هایش به کشور وارد نشد
ناشناس۲۵۰۲۶۶۳۲۲:۲۸:۰۶ ۱۴۰۱/۲/۲۴
مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا در مشهد، تا پایان سال 1400 به صورت رایگان بیماران مبتلا به تومورهای سرطانی را مداوا می کرد. اما حالا در سال 1401، برای یک دوره یک ماهه ۲۸ میلیون تومان طلب می کند. تازه این هزینه‌ای‌ست که با داشتن بیمه تامین اجتماعی محاسبه می شود!!!!!!!
بیگی29۲۵۰۲۷۰۱۲۳:۲۴:۱۴ ۱۴۰۱/۲/۲۴
شما سرمایه و درآمد های کشور را به باد ندهید درآمد ها را مانند سایر کشورها معقول و به قولی دلاری کنید هزینه ها هم که اکنون به دلار است آنگاه تعادل ایجادمیشود و مردم صدقه بگیر یارانه نخواهند شد.
ناشناس۲۵۰۲۷۱۰۲۳:۳۹:۴۲ ۱۴۰۱/۲/۲۴
افزایش ۱۱۴ درصدی قیمت برنج به نفع کدام مردم است؟
ناشناس۲۵۰۳۲۷۰۱۳:۴۱:۵۲ ۱۴۰۱/۲/۲۵
یک سکه در کاسه مان میاندازید سه سکه برمیدارید !!!
ناشناس۲۵۰۳۴۷۹۱۷:۱۵:۴۹ ۱۴۰۱/۲/۲۵
به نفع مردمی است که روغن نباتی را با افزایش قیمت ۴۰۰ درصدی خواهند خرید!!!
پنجعلی۲۵۰۲۸۰۹۰۲:۳۰:۲۹ ۱۴۰۱/۲/۲۵
مسلما تحولات زيادي پيش روي ايران است اما نام لاريجاني‌ها از تحولات آينده ايران، حذف‌شدني نيست....
ناشناس۲۵۰۲۸۲۴۰۳:۱۰:۰۸ ۱۴۰۱/۲/۲۵
الف جان، کلمه [بولد] انگلیسی است . معادل فارسی آن [برجسته] است که بسیار هم اصیل و زیباست. لطفا فارسی را پاس بدارید.
ناشناس۲۵۰۲۸۵۵۰۶:۳۰:۳۷ ۱۴۰۱/۲/۲۵
اصلاح یارانه ها برخلاف نظر آقای وحیدی به نفع روغن نباتی تمام شد!
ناشناس۲۵۰۲۹۳۶۰۸:۱۰:۳۳ ۱۴۰۱/۲/۲۵
فردا آمریکا و روسیه باهم صلح کنند همین فرصت هم از دست می‌دهیم . یا اگر روسیه در جنگ شکست بخورد یا با اوکراین مصالحه کند . تا فرصت هست برجام را امضا کنید . اقتصاد آمریکا و اروپا را مثل چین به ایران گره بزنید تا خودش تصمیم پایبندی به برجام سود و دیگر نتوانند پاره کنند . تضمین دیگه ای شدنی نیست عاقل باشید و طمع نکنید .
ناشناس۲۵۰۲۹۵۰۰۸:۲۸:۰۶ ۱۴۰۱/۲/۲۵
لاریجانی یار غار و گرمابه و گلستان حسن روحانی و از بانیان وضع موجود به دلیل تبانی با روحانی برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری باید در کنار دولت و مسولان دولت قبل محاکمه شود
ناشناس۲۵۰۲۹۷۳۰۸:۴۷:۴۸ ۱۴۰۱/۲/۲۵
همزمان با اصلاح قیمتها و رساندن آنها به قیمت جهانی ، لطفا حقوق کارمندان و کارگران را هم اصلاح و به سطح جهانی برسانید تا شاهد اختلاف و نارضایتی در سطح کشور نباشید.
بازنشسته کشوری۲۵۰۳۴۸۳۱۷:۱۸:۵۴ ۱۴۰۱/۲/۲۵
چقدر نا شکرید! مگه حقوقها را ۱۰ درصد افزایش نداند؟!!!
ناشناس۲۵۰۳۰۳۹۰۹:۴۸:۲۰ ۱۴۰۱/۲/۲۵
در طول این چهار دهه بنفعه مردم کار کردید بسه مردم نمیخوان بنفعشون کار کنید.
ناشناس۲۵۰۳۰۶۶۱۰:۱۸:۵۰ ۱۴۰۱/۲/۲۵
اجازه اعتراض در زیر چتر پلیس به مخالفان بدهند تا نفوذی های خودی با آتش بازی بهانه سرکوب مردم را فراهم نکنند
ناشناس۲۵۰۳۰۶۸۱۰:۱۹:۲۶ ۱۴۰۱/۲/۲۵
سرعت اینترنت افزایش یافته؟؟؟ اینترنت چه ثابت و چه شبکه تلفن همراه به نحو فاجعه باری کند و ناپایدار شده
ناشناس۲۵۰۳۶۸۸۲۲:۴۰:۵۱ ۱۴۰۱/۲/۲۵
مثلا سایت حمایت معیشتی https://hemayat.mcls.gov.ir تقریبا در اکثر یا باز نمیشود و یا وسط کار خراب و متوقف(هنگ) میشه
ناشناس۲۵۰۳۲۵۴۱۳:۲۵:۰۶ ۱۴۰۱/۲/۲۵
شما وقتی میتونین بگین چی به نفع مردمه که اندازه مردم حقوق بگیرین
ناشناس۲۵۰۳۳۲۵۱۴:۳۲:۱۵ ۱۴۰۱/۲/۲۵
سلام باعرض ادب خدمت ریس جمهور اسلامی ایران جناب آقای ریسی انشاالله که همیشه سالم وتندرست باشید برای یارانه ها اگرلطف کنید پول بدهید برای مردم هم برای ماکه درروستا هستیم نانوای نداریم وامکانات نداریم بهتراست روستاها بیشتر منطقه محروم هستیم خدای درآمد چندانی نداریم اگر لطف کنید برای روستاها فکری کنید
ناشناس۲۵۰۳۴۸۵۱۷:۲۱:۵۶ ۱۴۰۱/۲/۲۵
نفری ۴۰۰ رو بگیر کیفشو ببر!
علی۲۵۰۳۳۸۲۱۵:۲۵:۳۸ ۱۴۰۱/۲/۲۵
حداقل یارانه رزمندگانی که سالها جوانی خود و خانواده خود را برای حفظ شما وکشور هزینه کردند را حذف نمیکردید واقعا این رزمندگان استحقاق یارانه را نداشتند
ناشناس۲۵۰۳۴۲۸۱۶:۱۸:۰۶ ۱۴۰۱/۲/۲۵
به نفع مردمه ؟؟ اونوقت با کدوم معیار اقتصادی ؟؟
ناشناس۲۵۰۳۶۲۰۲۱:۰۰:۱۴ ۱۴۰۱/۲/۲۵
به خیلی ها اجحاف شده از خدا بترسید یارانه همه را بدهید آن دنیا باید جواب بدهید
همه۲۵۰۳۶۹۷۲۲:۵۲:۳۰ ۱۴۰۱/۲/۲۵
اگر دولت واااقعا به فکر مردم هست حقوق را هم به سطح جهانی برساند نه فقط قیمت را
یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. کشوری که در آن هیچ خبر خوبی وجود ندارد !

 2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

 3. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

 4. حکایت کارتخوان و پزشک

 5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

 6. روایت خبرگزاری اصولگرا از نفوذ در دولت احمدی‌نژاد/ جزئیات اختلاف ایران و آمریکا در مذاکرات دوحه/ تناقض دولت رئیسی درباره وزارت بازرگانی

 7. مالیات ستانی در ایران نیازمند انقلاب است

 8. تهدید نماینده اصفهان : وزیر نیرو بداند ، ما نمی گذاریم طرح اجرا شود

 9. بیانیه اعتراضی رتبه های برتر کنکور درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

 10. بازگشت صف‌های دلار به میدان فردوسی |‌ ازدحام مردم در مقابل صرافی‌ها را ببینید

 11. فقط ۴۰ درصد سیستم مالیاتی ما هوشمند و کارآمد است

 12. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

 13. ماهی گیری اردوغان در آب گل‌آلود اوکراین

 14. بزرگنمایی اجتماع‌های سلام فرمانده اشتباه است

 15. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

 16. سگ‌های ولگرد در قم جان پسر بچه ۶ ساله را گرفتند

 17. مقایسه سایپا شاهین و دنا پلاس

 18. انتقاد قالیباف از خصوصی‌سازی آموزش و پرورش/ توضیح باقری درباره سفرش به روسیه

 19. سریال تکراری رسوایی‌های جنسی در ارتش اسرائیل

 20. اشتباه خطرناک سرباز تازه کار

 21. چرا در ازدواج ایده آل گرا شدیم؟!

 22. تعارض منافع عامل مخالفت با راه اندازی سامانه مودیان/ چرا برای مالیات سراغ کسبه جزء و کارمندان می روند؟

 23. ایران چگونه یک اقتصادِ ضدتحریم را ایجاد کرد؟

 24. به این میگن اعتماد بنفس

 25. کار عجیب صدا سیما| استفاده از مدل مرد برای توضیح مشکلات شرعی کاشت ناخن!

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما