نگرانی صهیونیست ها از ظهور «نصرالله دوم»

گروه جهان الف،   4010218100 ۲۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

محافل امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی درباره ظهور پدیده «نصرالله دوم» معتقدند که «یحیی السنوار» شخصیت ناشناخته و پیچیده‌ای دارد و شخصیت او به مرحله قبل و بعد از نبرد شمشیر قدس تقسیم می‌شود، بنابراین باید پروفایل جدیدی برای او تهیه کرد.

نگرانی صهیونیست ها از ظهور «نصرالله دوم»

به گزارش الف، «یحیی السنوار» رئیس جنبش حماس در نوار غزه یکی از رهبران مقاومت فلسطین محسوب می‌شود که صهیونیست‌ها وی را شخصیتی منحصر به فرد می‌دانند. السنوار از جمله اسرای فلسطینی بود که در خلال توافق تبادل اسرا موسوم به «وفاء‌الاحرار» یا «شالیت» آزاد شد؛ در این توافق «گیلعاد شالیت» نظامی اسرائیلی با ۱۰۲۷ اسیر فلسطینی مبادله شدند. السنوار پس از آزادی به مبارزه خود ادامه داد و به یکی از اعضای ارشد حماس و سپس به یکی از دشمنان درجه اول اسرائیل در نوار غزه تبدیل شد.

به همین دلیل یحیی السنوار در کنار دیگر رهبران و فرماندهان مقاومت همچون «محمد الضیف» فرمانده گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس مورد توجه و تحت تعقیب صهیونیست‌ها بوده و سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی تلاش زیادی برای کسب اطلاعات از السنوار و ترور وی کرده‌اند.

اما در جریان نبرد «شمشیر قدس» در مه سال گذشته ابعاد تازه‌تری از شخصیت منحصر به فرد السنوار آشکار شد و ظرفیت‌های ناشناخته او به منصه ظهور رسید. حتی رژیم صهیونیستی یک تیم ویژه برای شناخت دقیق یحیی السنوار تشکیل داد. در جریان این جنگ یکی از عواملی که موجب خشم صهیونیست‌ها می‌شد این بود که یحیی السنوار به راحتی در خیابان‌های نوار غزه تردد می‌کرد و با مردم عکس می‌گرفت، بدون اینکه نیروهای اسرائیلی بتوانند به او آسیبی برسانند.

این شرایط، اسرائیلی‌ها را به یاد جنگ جولای 2006 با حزب‌الله لبنان می‌انداخت؛ جایی که اشغالگران بعد از تلاش‌های ناکام و پی در پی برای یافتن مکان استقرار سید «حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله و ترور وی به ستوه آمده بودند و فریاد می‌زدند: پس نصرالله کجاست؟

به همین دلیل محافل امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی درباره ظهور پدیده «نصرالله دوم» معتقدند که یحیی السنوار شخصیت ناشناخته و پیچیده‌ای دارد و شخصیت او به مرحله قبل و بعد از نبرد شمشیر قدس تقسیم می‌شود، بنابراین باید پروفایل جدیدی برای او تهیه کرد. یکی از ویژگی‌های خاص یحیی السنوار از نگاه صهیونیست‌ها این است که او در عین سیاستمدار بودن از کاریزمای نظامی بالایی نیز برخوردار است و بسیار سریع تصمیم می‌گیرد. این مسئله در نبرد شمشیر قدس به وضوح مشخص بود.

به همین دلیل است که بعد از سخنان آتشین یحیی السنوار به مناسبت روز جهانی قدس، صهیونیست‌ها با حالتی از آشفتگی و سردرگمی درخواست ترور وی را می‌دهند. یحیی السنوار در این سخنان خود ضمن اعلام وفاداری به جمهوری اسلامی ایران و رهبری گرانقدر آن خواستار آماده‌سازی فلسطینیان برای یک نبرد بزرگ جهت آزادی مسجدالاقصی شده و تاکید کرد که اگر صهیونیست‌ها به تجاوزات خود ادامه دهند یک جنگ مذهبی اتفاق می‌افتد.

همانطور که گفته شد اسرائیلی‌ها معتقدند یحیی السنوار گفته‌های خود را سریعا اجرایی می‌کند. همچنین او قدرت بالایی در مدیریت جنگ روانی علیه دشمن دارد. محافل صهیونیستی در این زمینه می‌گویند که با وجود خسارت‌های فراوانی که فلسطینیان در جنگ مه سال گذشته متحمل شدند اما یحیی السنوار با کاریزمای بالای خود توانست اتحاد یکپارچه‌ای میان فلسطینان از نوار غزه تا قدس به وجود آورده و به آنها احساس پیروزی بدهد.

بر همین اساس اسرائیلی‌ها بر این باورند که تشدید موج عملیات‌های استشهادی فلسطینیان را نمی‌توان جدا از تاثیرپذیری نسل جوان فلسطین از سخنان یحیی السنوار دانست. به ویژه عملیات «العاد» که در سالگرد اشغال فلسطین و هم‌زمان با یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی انجام گرفت و طی آن 3 صهیونیست کشته شدند.   

غیرقابل پیش بینی بودن این عملیات‌ها از عمده عوامل نگرانی اسرائیلی‌هاست و تصور می‌کنند که مثلا با ترور فردی مانند یحیی السنوار روحیه فلسطینیان برای ادامه چنین عملیات‌هایی از بین می‌رود. البته تهدید اسرائیل برای ترور رهبران و فرماندهان مقاومت مسئله جدیدی نیست و صهیونیست‌ها بارها این ادعاها را درباره افرادی همچون اسماعیل هنیه و محمد الضیف و ... مطرح کرده‌اند اما این اتفاق تاکنون نیفتاده است.

اما فارغ از توخالی بودن تهدیدات اشغالگران درباره ترور یحیی السنوار، روحیه شهادت‌طلبی وی توجه محافل اسرائیلی را جلب کرده و می‌دانند که او ترسی از این تهدیدات ندارد. در همین زمینه سال گذشته زمانی که «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تهدید به ترور یحیی السنوار کرده بود، او پاسخ داد بهترین هدیه‌ای که گانتس می‌تواند به من بدهد ترور کردن من است.

در عین حال صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که هرگونه اقدام در راستای ترور یحیی السنوار یا هریک از رهبران و فرماندهان مقاومت پیامدهای جبران‌ناپذیری داشته و می‌تواند اوضاع را در برابر اسرائیل منفجر کند؛ همانطور که «ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام اعلام کرد که هرگونه تهدید علیه السنوار یا هریک از رهبران مقاومت درهای جهنم را به روی اشغالگران باز خواهد کرد.

به طور کلی فضای فلسطین اشغالی این روزها شبیه انبار باروت است و بعد از اتفاقاتی که از ابتدای ماه مبارک رمضان در قدس و مسجدالاقصی افتاد بسیاری وقوع جنگی مشابه جنگ مه سال گذشته را بعید نمی‌دانند. بنابراین هر اقدام تحریک‌آمیزی از جانب اسرائیل همانند اقدام به ترور شخصی مانند یحیی السنوار سناریوهای غیرقابل پیش‌بینی برای این رژیم رقم خواهد زد. 

از آن گذشته ماهیت ایدئولوژی مقاومت در فلسطین به گونه‌ای است که حتی با حذف رهبران آن، مسیر مقاومت متوقف نمی‌شود. نمونه این امر در ترور سید «عباس موسوی» دبیر کل سابق حزب‌الله مشهود است که بعد از او سید حسن نصرالله تبدیل به بزرگترین کابوس اسرائیلی‌ها شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران

امید۲۴۹۶۱۵۷۰۱:۱۰:۲۱ ۱۴۰۱/۲/۲۰
بسم الله الرحمن الرحیم در جنگ بعدی اسرائیل غاصب با هر کسی این جنگ به داخل خود سرزمین‌های اشغالی کشیده خواهد شد .
ناشناس۲۴۹۶۵۲۲۱۰:۳۸:۴۰ ۱۴۰۱/۲/۲۰
اسرائیل غده سرطانی و سگ هار منطقه است و به زودی نابود خواهد شد.
علیرضا۲۴۹۷۴۶۷۰۰:۰۶:۰۵ ۱۴۰۱/۲/۲۱
انشاالله بزودی بر چیدن خواهد شد
ناشناس۲۴۹۶۳۲۶۰۸:۰۸:۱۱ ۱۴۰۱/۲/۲۰
ایران خواستگاه و مقتدا و رهبر بلا منازع آزادیخواهان و استقلال طلبان دنیاست _____
ناشناس۲۴۹۶۳۳۴۰۸:۱۴:۱۶ ۱۴۰۱/۲/۲۰
اسرائیل خودش بهتر از همه میداند که دست و پای بیخود میزند ، والبته با این دست وپا زدن به مرگ نهایی نزدیک تر می شود . جمله خوبی است که : ترور رهبران مقاومت ،درهای جهنم را به روی اسرائیل باز میکند ، باز شدنی که بستن آن بدست آنها نخواهد بود .
علی۲۴۹۶۴۰۰۰۹:۱۷:۱۷ ۱۴۰۱/۲/۲۰
بابا ول کنید نوار غزه کشور خودمان اوضاعش از نوار غزه بدتره تا الان شنیدید کسی در نوار غزه فقیر باشه
ناشناس۲۴۹۶۶۳۰۱۱:۴۰:۴۹ ۱۴۰۱/۲/۲۰
هر وقت شما ترکیه و مالزی و کره جنوبی رو ول کردی بیا اینجا بگو ول کن غزه رو!!
ناشناس۲۴۹۶۶۳۷۱۱:۴۲:۵۸ ۱۴۰۱/۲/۲۰
ما به غزه چیکار داریم، ما از توحش اسرائیل می‌ترسیم که اگه ما هم بهش کاری نداشته باشیم اون به ما کار داره!! اصلا مگه این فقری که می‌گی نتیجه تحریمهایی که بخاطر اسرائیل شده نیست!؟
علی۲۴۹۶۶۸۰۱۲:۰۶:۰۳ ۱۴۰۱/۲/۲۰
بامزه!!!!! توکه نرفتی اونجا زندگی نکردی چطوری صددرصد مطلق حرف می زنی!!!؟ برو زندگی در غزه را تجربه کن بعد اظهار فضل کن!!!
ناشناس۲۴۹۶۸۹۴۱۳:۵۷:۱۹ ۱۴۰۱/۲/۲۰
خوشکله کی میخواهید بفهمید همون نوار غزه مرز ایرانم هست اگرشکست بخورند صدرصد زیر آتش اسرائیل و آمریکا قرار خواهید گرفت زمانی متوجه می‌شویم که کارازکارگذشته
ناشناس۲۴۹۷۰۳۳۱۵:۳۹:۲۸ ۱۴۰۱/۲/۲۰
هم غزه هم لبنان هم ایران ول کن یانکی و انگلیسو یانکی و انگلیس عامل فقر و گرسنگی هستن
علی سعادتمندگلزار۲۴۹۶۵۲۴۱۰:۳۹:۲۷ ۱۴۰۱/۲/۲۰
بایدمراقب بوداحتمال سازش درزندان بعیدنیست ازیکباره ارتقایافتن وترس اسرائیل بی خودی نیست
ابو۲۴۹۶۶۹۶۱۲:۱۲:۴۲ ۱۴۰۱/۲/۲۰
همه بدبختیهای دنیا به خاطر اسراییله ...نابود بشه
ناشناس۲۴۹۶۹۵۷۱۴:۳۶:۴۴ ۱۴۰۱/۲/۲۰
مرگ براسرائیل
رضا۲۴۹۶۹۷۶۱۴:۴۸:۳۴ ۱۴۰۱/۲/۲۰
اسرائیل مرگت فرارسیده
سعید۲۴۹۷۱۹۷۱۸:۲۲:۲۵ ۱۴۰۱/۲/۲۰
ایشالا به زودی تو قدس به رهبری امام خامنه ای نماز جماعت بخونیم
ناصر۲۴۹۷۲۰۳۱۸:۲۹:۵۵ ۱۴۰۱/۲/۲۰
ججنگ تافروپاشی اسراییل
کامبیز۲۴۹۷۲۹۳۲۰:۰۲:۳۰ ۱۴۰۱/۲/۲۰
مرگ بر اسرائیل کودک کش و غاصب و حامیانش در هر جای کره خاکی. آرزو میکنیم دوستداران و حامیان صهیونیسمی با اسرائیلیان و سرانش محشور بشن، بلند بگو آمین یا رب العالمین
کمیل۲۴۹۷۲۹۸۲۰:۰۶:۲۴ ۱۴۰۱/۲/۲۰
آخ دلم میخواد ی غلط کوچولو بکنی اسرائیل تا حزب‌الله وحماس سوراخ سوراخت کنن.
علی۲۴۹۷۳۹۶۲۲:۳۵:۲۰ ۱۴۰۱/۲/۲۰
انشاءالله شاهد نابودی اسرائیل به زودی زود طبق فرمایش مقام معظم رهبری خواهیم بود
مانا۲۴۹۷۴۱۸۲۲:۵۶:۱۹ ۱۴۰۱/۲/۲۰
همینکه ۱۰۲۷ نفر اسیر فلسطینی با ۱ اسرائیلی مبادله می‌شود خودش گویای فاجعه است!!!
ناشناس۲۴۹۷۵۰۳۰۰:۴۹:۴۰ ۱۴۰۱/۲/۲۱
سید بزرگ یکی یک دانه است مثل سردار دلها دومی نخواهد داشت
ایران مسلمان۲۴۹۷۵۵۲۰۲:۳۴:۱۵ ۱۴۰۱/۲/۲۱
اسراییل این سگ هار به زودی از روی زمین محو گردیده ونابود خواهد شد،انتقام سخت، بزدلان اسراییلی بترسید و به خود بلرزید که پایان کنفتی در انتظارشان است
خانم عامری۲۴۹۷۵۵۸۰۳:۰۴:۱۹ ۱۴۰۱/۲/۲۱
مرگ بر اسرائیل لعنت الله علیه خونخوار
فرج الله۲۴۹۷۸۷۴۱۱:۱۶:۳۸ ۱۴۰۱/۲/۲۱
پاینده باد فلسطین وقبله اول. کمک به مستضعف،حد ومرز ،دین ومذهب، رنگِ پوست وچشم و...نمیشناسد،
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. مدینه فاضله موهوم؟!

 2. کنایه سردار سپاه به مسئولینی که خانواده هایشان خارج از کشور زندگی می کنند

 3. مالک متروپل:‌ اجرای دهانه‌های ۱۶ متری بدون ستون در ‎متروپل!

 4. این ابهام را هر چه زودتر برطرف کنید !

 5. بایدن تا کی می خواهد به سیاست های ترامپ بچسبد؟!

 6. قد خودروسازان داخلی  چقدر است؟!

 7. توییت مدیرعامل خبرگزاری قوه قضاییه درباره مالک متروپل

 8. ۱۰ نفر از متخلفان پروژه و مسببان حادثه ریزش ساختمان متروپل دستگیر شدند/ ادامه عملیات آوار برداری

 9. روایت زیدآبادی از شکست دوم خرداد / انتقاد نادران از قالیباف درباره مدیریت مجلس / توصیه خطیب زاده به کانادا

 10. رئیس دفتر صدام مُرد

 11. یک فروند جنگنده شکاری در اصفهان سقوط کرد

 12. مدیرعامل تراکتور: افرادی که در تبریز سنگ زدند، هواداران تیم‌های رقیب بودند!

 13. اولین فیلم از دوربین مداربسته هنگام ریزش متروپل

 14. جزئیات کشف نوزاد ۲ روزه از سطل زباله‌ای در نازی آباد

 15. توضیحات یارانه ای عبدالملکی درباره درآمد فرزندان مجرد

 16. هنر هندوانه فروش !

 17. برخورد اتوبوس با پنج خودرو در كرج‌‌ ‌‌

 18. ۳۲ میلیون حق ثبت برای ۱۱۰ سکه مهریه؟!/ هشدار نسبت به عدم ثبت «رسمی» ازدواج در پی تعیین «حق ثبت»

پربحث‌های هفته

 1. سلبریتی های مجنون غرب و مسابقه فوتبال ایران و کانادا !

 2. مدینه فاضله موهوم؟!

 3. آبله‌میمونی بلای جدید جهانی!

 4. عجیب‌ترین عکس از روز جنجالی فوتبال در تبریز

 5. فرماندهِ «سلام فرمانده» کیست؟!          

 6. کنایه سردار سپاه به مسئولینی که خانواده هایشان خارج از کشور زندگی می کنند

 7. از پلاسکو تا متروپل ؛ برج هایی که همچنان فرو می ریزند!

 8. تهدید ایران با تپانچه توخالی !

 9. نظرات برگزیده مخاطبان الف: خدا را شکر میرسلیم رئیس‌جمهور نشد/ سیدحسن خمینی درباره آرامگاه تجملی امام پاسخگو باشد/ نظام باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسد

 10. مالک متروپل:‌ اجرای دهانه‌های ۱۶ متری بدون ستون در ‎متروپل!

 11. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

 12. این ابهام را هر چه زودتر برطرف کنید !

 13. آبروریزی در نمایشگاه خودرو؛ خراب شدن دناپلاس مقابل چشم بازدیدکنندگان!

 14. ژئوپلیتیک مقدم بر زنجیره تامین

 15. رد خون ؛ از قنیطره تا تهران 

 16. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

 17. رئیسی: باید بسترهای فسادزا را اصلاح کنیم / قالیباف رئیس مجلس باقی می‌ماند؟/ روایت تاجیک از خیانت جریان اصلاح‌طلبی

 18. سگ وحشی برای شکار ایمپالا به آب زد اما اسب آبی سر رسید !

 19. ویدئویی دیده نشده از وضعیت مردم تهران پیش از انقلاب!

 20. بایدن تا کی می خواهد به سیاست های ترامپ بچسبد؟!

 21. شهادت پاسدار مدافع حرم در اقدامی تروریستی

 22. سقف افزایش اجاره بهای مسکن در تهران مشخص شد

 23. گرانی در ۴ سال آخر دولت روحانی

 24. قد خودروسازان داخلی  چقدر است؟!

 25. اتهامات عجیب یک وکیل

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما