قانون رتبه‌بندی فرهنگیان مانند سیستم دانشگاهی اجرایی می‌شود

گروه اجتماعی الف،   4010217122

به گفته نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی، حق شغل و شاغل و فوق العاده از حکم حقوقی آموزش و پرورش حذف شده و قانون رتبه‌بندی فرهنگیان مانند سیستم دانشگاهی اجرایی می‌شود.

قانون رتبه‌بندی فرهنگیان مانند سیستم دانشگاهی اجرایی می‌شود

به گزارش فارس، عصر شنبه پنجمین پاسداشت زحمات مدیران ادارات آموزش و پرورش استان گیلان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به مناسبت هفته گرامی داشت معلم در سالن همایش کارگاه هنر سروش رشت برگزار شد؛ نشستی دوستانه و صمیمی که به بهانه «معلم» مدیران و روئسای ادارات آموزش و پرورش استان را طی ادوار گذشته دور هم جمع کرد. 

نشست امروز فرهنگیان و معلمان گیلان، مهمانی ویژه داشت، معلمی که خود زمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان بود و بعد از آن، چندین دوره نمایندگی مردم را در خانه ملت نیز برعهده داشت. 

جبار کوچکی نژاد نماینده چهار دوره مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس، نماینده‌ای که چندین سال در کمیسیون تخصصی آموزش و پرورش تلاش کرد با بهره‌گیری از تخصص و تجارب کسب کرده، علاوه بر پذیرفتن وکالت احقاق حقوق عامه مردم، مشکلات معلمان و فرهنگیان را نیز مرتفع کند. 

کوچکی نژاد در نشست صمیمی با جمعی از معلمین و فرهنگیان ابتدا به طرح رتبه‌بندی فرهنگیان اشاره کرد و این طرح را تحولی بزرگ در نظام آموزش و پرورش دانست. 

به گفته نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی، حق شغل و شاغل و فوق العاده از حکم حقوقی آموزش و پرورش حذف شده و قانون رتبه‌بندی فرهنگیان مانند سیستم دانشگاهی اجرایی می‌شود. 

وی همچنین از اجرای یک مرحله همسان‌سازی در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: مقرر شده امسال نیز یک مرحله دیگر از همسان‌سازی مطابق تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴۰۱ اجرایی شود. 

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه دولت فعلی به آموزش و پرورش، توجه ویژه نکرده و در گذشته نیز شرایط همین‌طور بوده، افزود: به اعتقاد من وزیر آموزش و پرورش باید شیخ الوزرا باشد. 

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی همچنین اشاره‌ای به اوضاع اقتصادی کشور، مسائل مربوط به ارز ترجیحی و همچنین یارانه‌ها کرد و گفت: دولت مکلف به صدور کارت الکترونیکی برای مردم است و در همین محل نیز ۵۰۰ هزار میلیارد تومان باید به حساب مردم پول واریز کند. 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه خانه ملت به شدت نگران وضعیت فعلی است، بیان کرد: متاسفانه در کشور ما شاهد بودیم که عده‌ای با ارز ۴۲۰۰ تومانی غذای سگ وارد کرده‌اند که معتقدیم باید این افراد شناسایی و به شدت مجازات شوند. 

گفتنی است در این نشست، تعدادی از فرهنگیان و مدیران سابق آموزش و پرورش گیلان به بیان دیدگاه ها، نظرات و همچنین مطالبات حوزه معلم و منزلت اجتماعی فرهنگیان نیز پرداختند.