سناتور آمریکایی: دولت ما بزرگ‌ترین عامل انتشار دروغ در جهان است

گروه جهان الف،   4010216007

 یک سناتور آمریکایی گفت، دولت این کشور بزرگ‌ترین عامل انتشار دروغ در تاریخ جهان است و حق ندارد به مردمش بگوید حقیقت چیست.  

به گزارش فارس، «رند پال» سناتور جمهوری‌خواه آمریکا روز چهارشنبه گفت، دولت دروغگوی این کشور حق ندارد به مردمش بگوید چه چیزی «واقعیت» است و خود بزرگ‌ترین عامل دروغ‌رسانی (انتشار اطلاعات نادرست) است.

به نوشته وبگاه شبکه «راشا تودی»، «الخاندرو مایورکاس» وزیر امنیت داخلی آمریکا در جلسه استماع مجلس سنای آمریکا در دفاع از تشکیل «هیأت مدیریت دروغ‌رسانی» گفت، به رسانه‌های اجتماعی در فیلتر کردن «اخبار جعلی» کمک زیادی شده است.

رند پال در واکنش به اظهارات این وزیر آمریکایی گفت: «مشکل اینجاست، ما حتی بر سر این توافق نداریم که تعریف دروغ‌رسانی چیست. حتی نمی‌توانید بر سر این توافق داشته باشید که روس‌ها اطلاعات خود را وارد "پرونده استیل" کرده‌اند».

اشاره سناتور ایالت کنتاکی به گزارشی جنجالی یک جاسوس سابق انگلیسی به اسم «کریستوفر استیل» است که مدعی شده بود «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا با کمک روسیه توانست در انتخابات پیروز شود. این ادعا حتی به استیضاح اول ترامپ نیز منجر شد اما شواهد کافی برای آن پیدا نشد.

رند پال در ادامه انتقاداتش گفت: «می‌دانید بزرگ‌ترین انتشار دهنده دروغ‌رسانی‌ها در تاریخ کل جهان کیست؟ دولت آمریکا!»

این سناتور آمریکایی در ادامه به چند دروغ‌رسانی در دولت آمریکا اشاره کرده و گفت، دولت آمریکا سال‌ها درباره ابعاد جنگ ویتام به مردم دروغ گفت.

رند پال همچنین به «سلاح کشتار جمعی جورج دابلیو بوش» اشاره کرد که بهانه‌ای برای حمله آمریکا به عراق و اشغال این کشور به مدت دو دهه شد.

این سناتور آمریکایی افزود: «فکر کرده‌اید مردم آمریکا اینقدر احمق هستند که شما باید به آن‌ها بگویید چه چیزی حقیقت است؟»

دولت آمریکا اواخر ماه گذشته میلادی از تشکیل هیأت مدیریت دروغ‌رسانی خبر داد که هدف آن مبارزه با انتشار اطلاعات نادرست در این کشور است و مدعی شده شهروندان آمریکایی را  هدف این پروژه قرار نخواهد داد.

منتقدین تشکیل این هیأت در دولت آمریکا، آن را معادل «وزارت حقیقت» در یکی از رمان‌های «جورج اورول» به اسم «۱۹۸۴» دانسته‌اند.