آمریکا خانواده پوتین و لاوروف را هم تحریم کرد

گروه جهان الف،   4010118020

آمریکا اسامی نخست‌وزیر روسیه، فرزندان رئیس‌جمهور، همسر و دختر وزیر خارجه روسیه را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد.  

به گزارش فارس، آمریکا ضمن اعلام تحریم بزرگ‌ترین بانک روسیه، از اعمال تحریم علیه اعضای خانواده رئیس‌جمهور و وزیر خارجه این کشور خبر داد.

کاخ سفید شامگاه روز چهارشنبه با انتشار یک بیانیه خبر داد، که آمریکا در هماهنگی و همکاری با متحدانش در کشورهای گروه ۷ و اتحادیه اروپا، فشارها علیه روسیه را به دلیل بحران اوکراین افزایش داده و تحریم‌های جدیدی علیه مسکو اعمال کرد.

در ابتدای بیانیه کاخ سفید بار دیگر به وقایع شهر «بوچا» در شمال پایتخت اوکراین اشاره شده و روسیه به کشتار غیرنظامیان متهم شده است؛ اتهامی که مقام‌های مختلف مسکو آن را رد کرده و وزیر خارجه روسیه آن را «ساختگی» خوانده است. 

در بیانیه آمده است: «امروز ایالات متحده، با گروه ۷ و اتحادیه اروپا به اعمال هزینه‌های سفت و سخت و فوری اقتصادی علیه رژیم پوتین به خاطر جنایاتش در اوکراین شامل بوچا ادامه خواهد داد».

طبق اعلام کاخ سفید، آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه روسیه و مقام‌های این کشور اعمال کرد و حتی اعضای خانواده ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور و سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور هم به فهرست تحریم‌های واشنگتن اضافه شدند.

آمریکا همچنین اعلام کرد، «مسدود کردن کامل تحریم‌ها علیه «اسبربانک» بزرگترین موسسه مالی روسیه و «الفا بانک» بزرگترین بانک خصوصی روسیه از جمله اقدامات جدید واشنگتن علیه مسکو است. آمریکا اعلام کرد که از این به بعد هر یک از دارایی‌های این دو نهاد روس را که به سیستم مالی ایالات متحده مربوط می شود مسدود و افراد آمریکایی را از تجارت با آنها منع می‌کند.

در بیانیه کاخ سفید بر ممنوعیت سرمایه‌گذاری جدید آمریکا در فدراسیون روسیه» اشاره شده و آمده است که بایدن «یک فرمان اجرایی جدید را امضا خواهد کرد که شامل ممنوعیت سرمایه گذاری جدید در روسیه توسط افراد آمریکایی در هر کجا که باشد، می‌شود».

در حالی که آمریکا به دنبال آغاز بحران اوکراین، نام ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد، در بیانیه جدید کاخ سفید از افزوده شدن اسامی اعضای خانواده رئیس‌جمهور و وزیر خارجه روسیه به فهرست تحریم‌ها خبر داد.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که آمریکا «فرزندان بزرگسال رئیس‌جمهور پوتین، همسر و دختر لاوروف وزیر امور خارجه، و اعضای شورای امنیت روسیه از جمله دیمیتری مدودف رئیس‌جمهور سابق و نخست‌وزیر پیشین روسیه و نخست‌وزیر میخائیل میشوستین» را تحریم و دارایی‌های آنها را به صورت کامل مسدود می‌کند.

به ادعای کاخ سفید، «این افراد از جیب مردم روسیه ثروتمند شده‌اند و برخی از آنها مسئول ارائه حمایت لازم برای طرفداری از جنگ پوتین علیه اوکراین هستند. این اقدام (تحریم آمریکا علیه این افراد) آنها را از سیستم مالی ایالات متحده قطع می‌کند و هر گونه دارایی آنها را در ایالات متحده مسدود می‌نماید».