رییس شورای شهر تهران تاکید کرد شهرداران برای سفر خارجی باید از شورا مجوز بگیرند

گروه اجتماعی الف،   4001222045

رییس شورای شهر تهران گفت: شهرداران برای سفر خارجی باید از شورا مجوز بگیرند.

شهرداران برای سفر خارجی باید از شورا مجوز بگیرند

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در پایان پنجاه و سومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز لایحه یک فوریتی  در ارتباط با معرفی تعدادی از ذیحسابان و قائم مقامان ذیحسابان داشتیم که روز گذشته ارسال شده بود و نهایتا یک فوریت آن رای آورد و این لایحه بعدا در صحن شورا بررسی خواهد شد.

وی بررسی پیشنهادها و نکاتی که فرمانداری تهران در مورد بودجه شورای شهر تهران اعلام کرده را دیگر دستور کار شورا خواند و افزود:  ۴ مورد را بررسی کردیم؛ پیشنهاداتی که داده بودند بیشتر اصلاح عبارتی بود و مورد قبول واقع شد. این اصلاحات صورت می‌گیرد و امروز به فرمانداری ارسال می‌کنیم که تکلیف شهرداری روشن بشود البته تکلیف روشن است و بودجه تصویب شده است و مشکلی نداریم. ما هفته گذشته در فرمانداری یک جلسه داشتیم و آخرین بررسی‌ها صورت گرفت و مغایرتی وجود نداشت و این موضوع هم از سوی فرمانداری اعلام شد.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که خیلی وقت شورا را گرفت پیشنهاد معاونت توسعه سرمایه نیروی انسانی شهرداری در ارتباط با اصلاح ساختار و ایجاد یک ساختار جدید بود. سازمان فناوری پیشنهاد شد که زیر نظر مستقیم شهردار قرار بگیرد و یک سازمان دیگری به نام سازمان فناوری‌های نو بوجود بیاید و آن هم زیر نظر شهردار باشد که در پایان با رای‌گیری که انجام شد قرار شد که این دو مورد مراعا بماند تا شهردار در مورد آن با حضور در صحن توضیح بدهد که منظورشان از ایجاد سازمان فناوری‌ها نو چیست و قرار است چه ماموریت های انجام دهد.

وی افزود: بحث ابهام قانونی هم مطرح بود که آیا این موضوع باید توسط سازمان امور استخدامی تایید شود یا شورای شهر؟ روال قانونی باید اول شورای شهر تصویب بکند و بعد به سازمان امور اداری و استخدامی کشور جهت بررسی و اجازه برود.

وی تاکید کرد: بحث امور زنان هم در شورا مطرح شد. پیشنهاد شده بود که از معاونت اجتماعی جدا شود و به عنوان یک اداره کل زیر نظر شهردار قرار بگیرد که در شورا مخالفت با این موضوع اعلام شد. این تجربه را داشتیم اگر زیر نظر شهردار باشد از نظر اجرایی ایجاد اشکال می‌کند و ما قبلا این اشکالات را دیده بودیم.

رییس شورای شهر تهران ادامه داد: در خصوص موضوع ایثارگران، از ابتدا که اداره ایثارگران تشکیل شد زیر نظر شهردار بود و حالا پیشنهاد شد که اداره کل تشکیل بشود زیر نظر شهردار و منفک بشود از سازمانی که هست این را شورا موافقت کرد که به صورت اداره کل زیر نظر شهردار مستقیما کارش را ادامه بدهد.

وی افزود: بحث شفاف سازی شهرداری تذکری بود که دوستان دادند این شفافیت باید شروع به کار بکند قبلا به درستی کار نکرده و امیدواریم به درستی کار بکند. تذکر دوستان بود و به شهردار منتقل می‌کنیم که انشاءالله این شفافیت بتواند به خوبی کار بکند.

چمران درباره سفر شهردار تهران به تاجیکستان هم گفت:  نامه ای نوشته بودند که اجازه بگیرند ما دیشب این نامه را پیدا کردیم اما سیستم خراب شده بود و این نامه نیامده بود و دیروز نامه را دستی آوردند و دیگر فایده نداشت. نامه دیر رسیده شفاهی گفتند اما اینکه نامه کتبی ارسال بشود و اجازه گرفته بشود نامه در تاریخ ۲۲ اسفند نوشته شده اما در سایت شورا عنوانش آمده است. دوستان اطلاع داشتند اما این اطلاع رسمی نبوده. هر شهرداری هر جا که می‌رود باید طبق قانون با اطلاع و موافقت شورا صورت بگیرد.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

  2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

  3. کیفیت فاجعه‌بار سقف و شاسی محصولات ایران‌خودرو

  4. معمای تورم خرداد ماه !

  5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

  6. آواز خواندن عجیب یک خروس!

  7. دزدی از کامیون در حال حرکت

  8. چگونه با نقد جمهوری اسلامی به آن وفادار مانده ایم؟!

  9. رعیتی با زندگی شاهانه !

  10. واردات برخی کالاهای اساسی همیشه در انحصار چند نفر بوده است 

  11. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

  12. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

  13. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

  14. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

  15. واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب در شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

  16.  ریشه‌ها را بخشکانید !

  17. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

  18. مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

  19. گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم/ رئیسی: بنزین، دارو و نان گران نمی‌شود

  20. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

  21. مردم با صرفه جویی در مصرف انرژی به تولیدکنندگان کمک کنند

  22. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

  23. پلیس شیراز: کشف حجاب در پایان مراسم اسکیت‌بازان رخ داد  

  24. همسایه عزیزم‌ افغانستان تسلیت

  25. به این میگن اعتماد بنفس

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما