کارت‌بلیت یکساله با شارژ ۴۵۰ هزار تومان برای خبرنگاران در سال آینده

گروه اجتماعی الف،   4001201066

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران از اختصاص کارت بلیت یکساله با شارژ ۴۵۰ هزار تومان در سال آینده برای خبرنگارانی که مجوز ورود به طرح ترافیک دریافت نمی‌کنند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، تشکری هاشمی در پایان چهل وهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تشریح این مصوبات گفت: امروز فرصت شد نرخ کرایه حمل و نقل در بخش مترو و اتوبوسرانی برای سال ۱۴۰۱ در صحن شورا مورد بررسی قرار گیرد خطوط قرمزی برای خودمان در بررسی این مصوبه گذاشته بودیم که یکی از آنها این بود که نگاه به نرخ تورم جاری در کشور نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: استفاده‌کنندگان از حمل و نقل عمومی، طبقات متوسط و ضعیف‌تر جامعه هستند که باید این کرایه برای آنها قابل تحمل کند، لذا در بخش مترو ۲۵ درصد و در اتوبوسرانی به صورت متوسط ۲۵ درصد برای افزایش کرایه‌ها، مصوب شد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در بخش اتوبوسرانی و مترو برای گروه‌های خاص جامعه تخفیفات ویژه‌ای در نظر گرفته شد. برای مثال برای کسانی که ۶۵ سال به بالا دارند در قالب طرح منزلت ۹۰ درصد تخفیف، برای معلولان، جانبازان و خانواده معزز شهدا ۱۰۰ درصد تخفیف لحاظ شد. همچنین برای دانش آموزان، دانشجویان و افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند تخفیف ۵۰ درصدی لحاظ خواهد شد، لذا ملاحظات لازم در نرخ‌گذاری این مصوبه مورد توجه قرار گرفت.

تشکری هاشمی با اشاره به این‌که سرویس‌های ویژه‌ای برای حمل و نقل معلولین پیش‌بینی شده است، افزود: معلولینی که از ویلچر استفاده می‌کنند می‌توانند از خودروهای ون مجهز به بالابر برقی استفاده کنند که معادل یک بلیت اتوبوس پرداخت وجه خواهند داشت و اگر از اتوبوس برای سفرهای جمعی استفاده کنند این سفر به صورت رایگان خواهد بود. پیش‌بینی در بخش اتوبوس و مترو این بوده که اگر افراد از بلیت‌های مبلغ‌دار استفاده کنند و کارت‌های شخصی‌سازی شده که برای حفظ حقوق شهروندان است استفاده کنند پنج درصد به متقاضیان در هر بار شارژ تخفیف داده خواهد شد.

وی ادامه داد: کارت‌های شخصی‌سازی شده برای سال آینده به گونه‌ای خواهد بود که اگر هر شهروندی به هر دلیلی کارت خود را گم کند و یا خراب شود سابقه موجود در کارت قابل بازگشت خواهد بود. در بخش حمل و نقل مترویی علی‌رغم این‌که طول خطوط افزایش داشته و گاهی سفرها بیش از ۶۰ کیلومتر پیمایش دارند؛ اما حداکثر تا ۳۰ کیلومتر افزایش نرخ را در نظر گرفته‌ایم یعنی از ۲۰۰۰ تومان تا ۲۵۰۰ تومان برای داخل شهر تهران در نظر گرفته شده و مازاد ۳۰ کیلومتر همچنان همین عدد در نظر گرفته شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در خط تهران – کرج با توجه به این‌که بسیاری از مسافران تا ایستگاه صادقیه از این خط استفاده می‌کنند و وارد خط تهران نمی‌شوند برای حفظ حقوق این افراد نرخ کرایه خط تهران – کرج به شرط ایجاد سازوکار فنی در مترو ۱۵۰۰ تومان تعیین می‌شد و تا مادامی که این امر محقق نشده از نرخ مصوب شورا که برای تهران و کرج با هم ۲۵۸۰ تومان در نظر گرفته شده استفاده می‌شود. برای خطوط حومه‌ای تلاش می‌کنیم به صورت مستقل نرخ بلیت را تعیین کنیم.

وی در تشریح نرخ بلیت‌های تعیین شده در بخش مترو اضافه کرد: نرخ کرایه بلیت تک‌سفره داخل شهر تهران ۲۵۰۰ تومان، بلیت تک‌سفره فردی که از کرج وارد خط داخلی شهر تهران می‌شود ۲۸۵۰ تومان، بلیت تک‌سفره فردی که از هشتگرد به خط داخلی شهر تهران وارد می‌شود ۷۰۰۰ تومان و بلیت تک‌سفره فردی که از ایستگاه فرودگاه حضرت امام خمینی وارد خط داخلی شهر تهران می‌شود ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان مصوب شده است؛ البته اگر همین افراد بلیت‌های مدت‌دار دریافت کنند از تخفیفات خاص بهره‌مند خواهند شد برای مثال افرادی که از بلیت یکساله استفاده کنند ۳۹ درصد تخفیف برای آنها اعمال می‌شود. بلیت‌های مبلغ‌دار حداقل پنج درصد و اگر در گروه‌های خاص قرار گیرند مطابق با گروهی که در آن دسته‌بندی می‌شوند ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف بهره‌مند می‌شوند.

تشکری هاشمی تاکید کرد: همانند دوره‌های گذشته کسانی که از تخفیفات بهره‌مند می‌شدند در این دوره این تخفیفات را دریافت خواهند کرد .

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تخفیفات بلیت خبرنگاران اظهار کرد: کسی که مجوز طرح ترافیک را دریافت می‌کند با ماشین شخصی تردد می‌کند لذا بلیت حمل و نقل عمومی برای آنها موضوعیت ندارد اما خبرنگارانی که داوطلبانه و یا فاقد خودروی شخصی هستند ما به ازای مجوز ورود به طرح ترافیک کارت بلیت حمل و نقل عمومی با شارژ ۴۵۰ هزار تومان برای استفاده یکساله دریافت خواهند کرد.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. کشوری که در آن هیچ خبر خوبی وجود ندارد !

  2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

  3. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

  4. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

  5. روایت خبرگزاری اصولگرا از نفوذ در دولت احمدی‌نژاد/ جزئیات اختلاف ایران و آمریکا در مذاکرات دوحه/ تناقض دولت رئیسی درباره وزارت بازرگانی

  6. مالیات ستانی در ایران نیازمند انقلاب است

  7. تهدید نماینده اصفهان : وزیر نیرو بداند ، ما نمی گذاریم طرح اجرا شود

  8. حکایت کارتخوان و پزشک

  9. بیانیه اعتراضی رتبه های برتر کنکور درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

  10. بازگشت صف‌های دلار به میدان فردوسی |‌ ازدحام مردم در مقابل صرافی‌ها را ببینید

  11. فقط ۴۰ درصد سیستم مالیاتی ما هوشمند و کارآمد است

  12. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

  13. بزرگنمایی اجتماع‌های سلام فرمانده اشتباه است

  14. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

  15. سگ‌های ولگرد در قم جان پسر بچه ۶ ساله را گرفتند

  16. مقایسه سایپا شاهین و دنا پلاس

  17. سریال تکراری رسوایی‌های جنسی در ارتش اسرائیل

  18. اشتباه خطرناک سرباز تازه کار

  19. تعارض منافع عامل مخالفت با راه اندازی سامانه مودیان/ چرا برای مالیات سراغ کسبه جزء و کارمندان می روند؟

  20. ایران چگونه یک اقتصادِ ضدتحریم را ایجاد کرد؟

  21. به این میگن اعتماد بنفس

  22. کار عجیب صدا سیما| استفاده از مدل مرد برای توضیح مشکلات شرعی کاشت ناخن!

  23. چرا در ازدواج ایده آل گرا شدیم؟!

  24. صاحبخانه جدید برای مستاجران پایتخت

  25. محدودیت جدید برای افتتاح حساب و صدور دسته‌چک/ چه خدماتی بدون کد اسکان ارائه نمی‌شود؟

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما