رحیم پور ازغدی: جز ایران هیچ حکومتی در جهان موجودیت خود را با رای مردم به دست نیاورده است

گروه سیاسی الف،   4001113059

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: جز ایران، تاکنون هیچ حکومتی، اصل موجودیت خود را به رای و همه پرسی نگذاشته است و هیچ حکومتی با رای مردم روی کار نیامده است.

رحیم پور ازغدی: جز ایران هیچ حکومتی در جهان موجودیت خود را با رای مردم به دست نیاورده است

به گزارش فارس، حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در سی و هشتمین نشست میان دوره‌ای دفتر تحکیم وحدت، با بیان اینکه امام خمینی معتقد بود که آمدن به صحنه بدون حضور مردم شکست محض است، از این رو باید آن‌ها را بیدار کنیم تا خودشان تصمیم بگیرند، گفت: هیچ انقلابی در دنیا اعم از انقلاب چین، روسیه، الجزایر، کوبا و دیگر انقلاب‌ها به اندازه انقلاب ایران مردمی نبوده به گونه‌ای که می‌توان گفت جمعیت و حضور مردمی انقلاب ایران بی نظیر بوده است.

وی به اهمیت نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: زمانی فیدل کاسترو گفته بود که اگر ما خمینی و این مردم را داشتیم که پای او ایستاده بودند، جهان را فتح میکردیم.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای اولین باربود که انگلستان، اسرائیل و آمریکا این همه پشت سر هم شکست می‌خورند و ما نباید این شکست‌ها را دست کم بگیریم، تصریح کرد: به غیر از انقلاب اسلامی در هیچ انقلابی بعد از پیروزی انتخاباتی برگزار نشده و هیچ قانون اساسی بعد از تدوین توسط نمایندگان مردم مجدد در معرض رای مردم قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: امام خمینی می‌گفت ما مردم سالاری را نه فقط در ایران بلکه در جهان تبلیغ خواهیم کرد. با این وجود هیچ حکومتی در جهان موجودیت خود را با رای مردم به دست نیاورده و در قدم بعد هیچ قانون اساسی توسط نمایندگان مردم و با رای مردم در شرق و غرب عالم تصویب نشده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه اسلام بدون حکومت یک شعار با ظاهر زیباست؛ اما این شعار در حقیقت همان شعار خوارج در زمان امیرالمومنین است، گفت: جامعه بدون حاکمیت نمی‌شود، پس باید بین حاکمیت خوب یا حاکمیت بد انتخاب کرد.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه ایران نخستین کشوری است که در این صد سال یک انقلاب مردمی موفق در آن اتفاق افتاد و توانست با سربلندی خود را از سیطره نظام سلطه نجات دهد، افزود: امام خمینی (ره)، نشان داد که خط دیگری از مردم سالاری پیش روی ملت است.

وی بیان کرد: امام معتقد بود که آمدن به صحنه بدون مردم منجر به شکست خواهد شد از این رو ما باید مردم را بیدار کنیم تا خودشان بتوانند تصمیم بگیرند و تشکیلات و حکومت مردمی به دست خود مردم ساخته شود. به هر روی تا زمانی که مردم به صحنه نیایند هیچ انقلابی رقم نمی‌خورد و قطعا هیچ انقلابی به اندازه انقلاب ما مردمی نبوده است.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه ایران تنها کشوری بوده که پای همه ملت‌های مظلوم از جمله ملت فلسطین ایستاده است، افزود: باید به این نکته توجه کرد که تاکنون هیچ رژیمی، اصل موجودیت خود را به رای و همه پرسی نگذاشته است و هیچ رژیمی با رای مردم روی کار نیامده است و تنها کشوری که حتی پس از انقلاب، اصل انقلاب را به همه پرسی گذاشت باز هم ایران بود؛ و حتی برای قانون اساسی نیز بازهم از مردم نظرخواهی شد و این در هیچ دموکراسی اتفاق نیفتاده است.

وی تصریح کرد: هر جامعه بشری با هر دینی به حاکمیت و رهبری نیاز دارد پس ما نیز نمی‌توانیم بگوییم که رهبر و حکومت نمی‌خواهیم.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

 2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

 3. کیفیت فاجعه‌بار سقف و شاسی محصولات ایران‌خودرو

 4. معمای تورم خرداد ماه !

 5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

 6. آواز خواندن عجیب یک خروس!

 7. دزدی از کامیون در حال حرکت

 8. رعیتی با زندگی شاهانه !

 9. واردات برخی کالاهای اساسی همیشه در انحصار چند نفر بوده است 

 10. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

 11. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

 12. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

 13. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

 14. واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب در شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

 15.  ریشه‌ها را بخشکانید !

 16. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

 17. مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

 18. گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم/ رئیسی: بنزین، دارو و نان گران نمی‌شود

 19. کشوری که در آن هیچ خبر خوبی وجود ندارد !

 20. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

 21. مردم با صرفه جویی در مصرف انرژی به تولیدکنندگان کمک کنند

 22. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

 23. به این میگن اعتماد بنفس

 24. صاحبخانه جدید برای مستاجران پایتخت

 25. درحالی که فرمانده ارشد بر روی عرشه بود، ایرانی‌ها پیام خود را فرستادند!

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما