وزیر صمت: تورم بیماری مزمن اقتصاد کشور است/ ایجاد شفافیت با درج قیمت تولیدکننده

گروه اقتصادی الف،   4001108071

ایسنا نوشت: وزیر صمت، تورم را بیماری مزمن اقتصاد ایران دانست که مدت کم و کوتاه حل نمی شود و نیازمند اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور است و تصریح کرد: خبر خوب این است که در چند ماه گذشته اتفاقات بزرگی در جهت اصلاح ساختار اقتصادی کشور رخ داده است.

سید رضا فاطمی امین در جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا، با اشاره به نگاه مثبت و حمایتی وزیر جهاد کشاورزی از منابع طبیعی در حوزه باغات توت و ابریشم، اظهار کرد: در وزارت صنعت، معدن و تجارت یک اصلاح ساختار انجام دادیم و دفتر تخصصی صنایع سلولزی و دفتر ویژه تجهیزات کشاورزی و راه سازی را راه اندازی کردیم که تا پایان سال آینده اجرایی می شود.

وی با اشاره به وضعیت موجود و نگاه کلان آتی کشور، افزود: از سال ۹۷ تاکنون با تورم های بالای ۲۵ درصد مواجه هستیم که در تاریخ اقتصاد ما بی نظیر بوده است؛ حتی امسال به بالای ۶۰ درصد تورم رسیدیم و لذا چهار سال پیاپی تورم بالا فشار زیادی را بر مردم وارد کرده است و همه مدیران و فعالات اقتصادی و مردم باید برای رفع این مشکل همکاری کنند.

وزیر صمت، تورم را بیماری مزمن اقتصاد ایران دانست که مدت کم و کوتاه حل نمی شود و نیازمند اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور است و تصریح کرد: خبر خوب این است که در چند ماه گذشته اتفاقات بزرگی در جهت اصلاح ساختار اقتصادی کشور رخ داده و برخی از این تغییرات اکنون قابل مشاهده است و برخی دیگر سال های آینده شکار می شود.

امین، به کاهش قیمت فولاد و ورق آهن و سیمان در چهار ماه گذشته اشاره کرد و گفت: این کاهش قیمت با سیستم های قضایی و نظارتی و بازرسی و تعزیراتی نبوده و کاملا بازار تنظیم شده است.

وی یکی دیگر از اقدامات مثبت دولت در چند ماه گذشته را درج قیمت تولیدکننده به جای مصرف کننده بر روی کالا دانست و بیان کرد: نوعی شفافیت ایجاد شده که باعث کاهش قیمت می شود و مردم ناظر ما هستند. در این راستا شاهد کاهش ۱۵ درصدی تورم مصرف کننده و ۲۶ درصدی تورم تولیدکننده هستیم.

وزیر صمت، با اشاره به تمرکز دولت بر مسئله ارز ۴۲۰۰ تومانی، خاطرنشان کرد: این طرح را به گونه ای اجرا خواهیم کرد که کمترین آسیب را داشته باشند؛ اگرچه وضع موجود قابل دفاع نیست و یارانه نهاده ها واقعا به مصرف کننده نمی رسد.

وی زراعت چوب و برنج و ابریشم و مرغداری را مورد توجه شهرستان صومعه سرا دانست و یادآور شد: آمایش صنعتی، معدنی و تجاری استان ها را آغاز کردیم و برای همه شهرستان ها ظرفیت های اشتغال را متناسب با بیکاری فراهم خواهیم کرد تا توسعه متوازن اتفاق بیفتد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی/ دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی/ روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

  2. وقتی در اولین روز آزادسازی قیمت‌ها، تریلی حامل روغن نباتی چپ می‌کند!

  3. آخرین تصویر از پیکر مطهر عالم ربانی آیت الله فاطمی‌نیا در بیمارستان

  4. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

  5. امیدی که در عربستان ناامید شد

  6. از اعتراض تا آشوب

  7. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

  8. صفر تا ۱۰۰ ماجرای تجمع رانندگان اتوبوس؛ از توضیحات زاکانی تا فیش‌های حقوقی رانندگان

  9. معادله برجام و مذاکرات وین دقیقا در چه نقطه ای است؟

  10. درخواست یارانه ای مهم مجلس از دولت/ فعلا به همه یارانه بدهید

  11. اعزام موشک‌های اتمی روسیه به مرز با فنلاند

  12. وحیدی: اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم است/ واکنش شمخانی به اعتراضات مردم درباره گرانی‌ها/ وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت افزایش یافته است

  13. فاصله این طرف تا آن طرف جاده مخصوص چقدر است؟!

  14. گوشت مرغ به زیر ۴۵ هزار تومان رسید!

  15. وزیر کار امشب پاسخ می‌دهد

  16. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

  17. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

  18. وحشیانه‌ترین آدم‌‌کشی در آمریکا همراه با پخش زنده ۱۸+

  19. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

  20. روایت یک عکس متفاوت از مرحوم فاطمی نیا

  21. بانک ها؛ عامل شکل گیری ثروت های نجومی در جامعه

  22. قیمت‌ها در آینده کاهش می‌یابد

  23. چرا این زرنگ ها تمام نمی شوند؟!

  24. امارات و جاه‌طلبی‌های رئیس جدید

  25. نصف درآمد نفت از صادرات میوه!

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما