لاوروف: تحریم روسیه مساوی قطع رابطه با آمریکا است

گروه جهان الف،   4001108064

وزیر خارجه روسیه هشدار داد که واشنگتن به خوبی می داند اعمال تحریم هایی که از آن صحبت می کند، به منزله قطع روابط دو کشور خواهد بود.

 لاوروف: تحریم روسیه مساوی قطع رابطه با آمریکا است

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه می‌گوید امروز جمعه رسماً خطاب به همتایان غربی خود این سوال را مطرح خواهد کرد که در شرایط تاریخی فعلی، در راستای عمل به تعهداتشان در باب اصل تفکیک ناپذیری امنیت و در چارچوب سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE)، چه برنامه‌هایی دارند؟

وی همچنین یادآوری کرد که اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه به قطع رابطه دیپلماتیک دو کشور منجر خواهد شد و این مسئله‌ای است که آمریکا به خوبی آز آن آگاه است.

بسته تحریمی آمریکا که ادعا می‌شود شامل حال ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هم خواهد شد، طیف وسیعی از تحریم‌های اقتصادی را پوشش می‌دهد که به قطع کامل دسترسی روسیه به سامانه سوئیفت و نظام مالی تحت کنترل غرب منجر می‌شود.

لاوروف در بخش دیگری از اظهارات خود در رابطه با احتمال وقوع جنگ با اوکراین گفت: اگر این موضوع به روسیه بستگی دارد، جنگی رخ نخواهد داد. روسیه خواهان جنگ با اوکراین نیست حال آنکه اجازه نمی‌دهد که منافعش چنین گستاخانه مورد حمله قرار گیرد یا حتی نادیده گرفته شود.

لاوروف روز گذشته هم در واکنش به پاسخ آمریکا به پیشنهادهای این کشور درباره تضمین‌های امنیتی گفته بود: مضمون پاسخ آمریکا به پیشنهادهای ما به زودی به صورت علنی منتشر خواهد شد. در خصوص مسئله اساسی که در پیشنهادهای روسیه مطرح شده بود یعنی ارائه تضمین برای پیشروی نکردن ناتو به سمت مرزهای شرقی روسیه، پاسخ مثبتی از آمریکا دریافت نکرده‌ایم. اما پاسخ آمریکا شامل مواضعی است که زمینه مذاکره جدی درباره مسائل ثانویه را فراهم می‌کند. ما از آمریکا و کشورهای غربی درخواست خواهیم کرد علت نادیده گرفتن پایبندی آنها به اصل تفکیک ناپذیری امنیت را توضیح دهند.

اصل تفکیک ناپذیری امنیت بر پایه تأمین امنیت برابر برای همه کشورها فارغ از گرایش‌های ایدئولوژیکی، اقتصادی و سیاسی شأن بنا گذاشته شده و کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا ملزم به رعایت آن هستند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی/ دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی/ روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

  2. وقتی در اولین روز آزادسازی قیمت‌ها، تریلی حامل روغن نباتی چپ می‌کند!

  3. آخرین تصویر از پیکر مطهر عالم ربانی آیت الله فاطمی‌نیا در بیمارستان

  4. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

  5. امیدی که در عربستان ناامید شد

  6. از اعتراض تا آشوب

  7. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

  8. صفر تا ۱۰۰ ماجرای تجمع رانندگان اتوبوس؛ از توضیحات زاکانی تا فیش‌های حقوقی رانندگان

  9. معادله برجام و مذاکرات وین دقیقا در چه نقطه ای است؟

  10. درخواست یارانه ای مهم مجلس از دولت/ فعلا به همه یارانه بدهید

  11. اعزام موشک‌های اتمی روسیه به مرز با فنلاند

  12. وحیدی: اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم است/ واکنش شمخانی به اعتراضات مردم درباره گرانی‌ها/ وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت افزایش یافته است

  13. فاصله این طرف تا آن طرف جاده مخصوص چقدر است؟!

  14. گوشت مرغ به زیر ۴۵ هزار تومان رسید!

  15. وزیر کار امشب پاسخ می‌دهد

  16. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

  17. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

  18. وحشیانه‌ترین آدم‌‌کشی در آمریکا همراه با پخش زنده ۱۸+

  19. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

  20. روایت یک عکس متفاوت از مرحوم فاطمی نیا

  21. بانک ها؛ عامل شکل گیری ثروت های نجومی در جامعه

  22. قیمت‌ها در آینده کاهش می‌یابد

  23. چرا این زرنگ ها تمام نمی شوند؟!

  24. امارات و جاه‌طلبی‌های رئیس جدید

  25. نصف درآمد نفت از صادرات میوه!

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما