آخرین وضعیت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت/ هیچ سازمانی دیگر حق اخراج نیرو ندارد

گروه اقتصادی الف،   4001101022

 دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس درباره تعدیل نیروها هشدارهای لازم را به وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها، نهادها و شرکت‌ها اعلام کرد و در صورت استنکاف آنها از اجرای قانون با آنان برخورد قانونی می‌شود.

آخرین وضعیت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت/ هیچ سازمانی دیگر حق اخراج نیرو ندارد

به گزارش تسنیم، خلیل بهروزی‌فر شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران درباره اصلاح یا حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی اظهار داشت: دولت و مجلس شورای اسلامی تلاش دارند که هزینه‌های اضافی را کاهش دهند و از بودجه در جهت توسعه کشور استفاده کنند.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گذشته تراز عملیاتی بودجه منفی و 300 هزار میلیارد تومان بود تصریح کرد: در لایحه بودجه سال 1401 برعکس لایحه بودجه پیشین مبلغ 150 هزار میلیارد تومان تراز مثبت پیش‌بینی شده است.

بهروزی‌فر در تشریح آخرین وضعیت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت گفت: طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت همه وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته و تابعه آنان، نهادهای وابسته به مقام معظم هبری، شهرداری‌ها و صدا و سیما را مشمول می‌شود.
عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس درباره نظارت مجلس بر اقدام دستگاه‌ها برای تعدیل نیروها پیش از اجرای طرح ساماندهی کارکنان افزود: مجلس هشدارهای لازم را به وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی، نهادهای عمومی غیردولتی، شرکت‌ها و سازمان‌های متبوع اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه در تصویب قانون ذیل احکام آن به جرم‌انگاری پرداختیم خاطرنشان کرد: در صورت استنکاف مجموعه‌ها از اجرای قانون با آنان برخورد قانونی می‌شود و کمیسیون اجتماعی بر نحوه اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت پس از تبدیل آن به قانون نظارت می‌کند.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره اختلاف نظر کمیسیون‌ اجتماعی و سازمان اداری استخدامی کشور در مورد طرح ساماندهی کارکنان دولت اظهار داشت: این اختلاف بین مجلس و سازمان اداری استخدامی با دخالت رئیس جمهور تا حدودی برطرف شد.

بهروزی‌فر با بیان اینکه ما از دولت خواستیم در این زمینه لایحه‌ای به مجلس ارائه کند تا در کنار طرح مجلس یک قانون جامع تصویب شود گفت: طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت اکنون به هیئت رئیسه ارجاع داده شده تا در دستور صحن قرار گیرد و با دوفوریت به تصویب برسد.

وی با اشاره به اینکه این طرح به گونه‌ای بررسی شده که جامعیت آن قطعی است و مشمول اصل 75 نمی‌شود و منابعی را برای اجرای این قانون در نظر نگرفتیم افزود: اختلافی بین دریافتی نیروها و شرکت واسط وجود دارد و آنچه شرکت واسط دریافت می‌کند دو برابر است.

بهروزی‌فر گفت: وقتی نیروها مستقیماً با سازمان‌ها قرارداد می‌بندند امنیت شغلی دارند و بدین ترتیب هیچ سازمانی تا زمان گذشت سنوات مشخص شده حق اخراج نیروها را ندارد؛ اگر نیروهای قرارداری قصد تبدیل دارند باید در آزمون شرکت کنند و به ازای سنوات خدمتی امتیازاتی را دریافت می‌کنند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در مورد تأخیر در ساخت پل غیرهم‌سطح فومن افزود: در دولت پیشین جلسات متعددی با وزارت راه و شهرسازی درباره پیگیری مشکل ساخت پل غیرهم‌سطح فومن داشتیم و در دولت سیزدهم نیز با وزیر راه و شهرسازی و معاونان او جلساتی برگزار کردیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در این جلسات بنا شد در گیلان در این زمینه جلسه‌ای با دستگاه قضایی و نظارتی داشته باشیم ‌که در این جلسه مصوب شد میدان بزرگ و مبلمانی در محل پل احداث شود که جنبه توریستی داشته باشد.

وی از درباره پیگیری‌های انجام شده برای رفع مشکل قطع گاز در منطقه بالادست روستای لاسک شفت گفت: به دلیل سد مخرنی لاسک مردم لاسک، کلوان و ویسرود با مشکلاتی مواجه هستند که بنا شد تا خدمات در حوزه آب، برق و گاز به این روستاها داده شود و گازرسانی هم در حال انجام است.

بهروزی‌فر درباره ساخت پل روستایی قلعه رودخان و پل ماکلوان عنوان کرد: برای پل قلعه رودخان اعتبار خوبی گذاشته شد و امیدواریم در سفر ریاست جمهوری تسریع در عملیات اجرایی آن مورد توجه قرار گیرد؛ پل کلفت فومن نیز در سفر ریاست جمهوری پیگیری می‌شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با اشاره به اینکه پل روستای کلفت فومن در سال 97 در معرض سیل قرار گرفت و تخریب شد افزود: همچنین پایه های پل ماکلوان نیز دچار آبشستگی شده که قرار است کف‌بندی در پایین دست پل ایجاد شود که پیمانکار آن مشخص شده است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی/ دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی/ روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

   2. وقتی در اولین روز آزادسازی قیمت‌ها، تریلی حامل روغن نباتی چپ می‌کند!

   3. آخرین تصویر از پیکر مطهر عالم ربانی آیت الله فاطمی‌نیا در بیمارستان

   4. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

   5. تهدید ایران با تپانچه توخالی !

   6. امیدی که در عربستان ناامید شد

   7. از اعتراض تا آشوب

   8. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

   9. صفر تا ۱۰۰ ماجرای تجمع رانندگان اتوبوس؛ از توضیحات زاکانی تا فیش‌های حقوقی رانندگان

   10. معادله برجام و مذاکرات وین دقیقا در چه نقطه ای است؟

   11. درخواست یارانه ای مهم مجلس از دولت/ فعلا به همه یارانه بدهید

   12. اعزام موشک‌های اتمی روسیه به مرز با فنلاند

   13. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

   14. وحیدی: اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم است/ واکنش شمخانی به اعتراضات مردم درباره گرانی‌ها/ وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت افزایش یافته است

   15. فاصله این طرف تا آن طرف جاده مخصوص چقدر است؟!

   16. گوشت مرغ به زیر ۴۵ هزار تومان رسید!

   17. وزیر کار امشب پاسخ می‌دهد

   18. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

   19. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

   20. وحشیانه‌ترین آدم‌‌کشی در آمریکا همراه با پخش زنده ۱۸+

   21. روایت یک عکس متفاوت از مرحوم فاطمی نیا

   22. بانک ها؛ عامل شکل گیری ثروت های نجومی در جامعه

   23. قیمت‌ها در آینده کاهش می‌یابد

   24. دومین پسر «ایران» تلف شد

   25. چرا این زرنگ ها تمام نمی شوند؟!

   ابر آروان

   آخرین عناوین

   بلیط هواپیما