دبیر: ۷ سال است گرین کارتم باطل شده/ به یک نفر هم ویزا ندهند به آمریکا نمی‌رویم

گروه ورزشی الف،   4001027040 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رییس فدراسیون کشتی در نشست خبری که امروز برگزار شد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

دبیر: ۷ سال است گرین کارتم باطل شده/ به یک نفر هم ویزا ندهند به آمریکا نمی‌رویم

به گزارش ایسنا، علیرضا دبیر در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با تسلیت درگذشت محمدرضا یزدانی خرم، گفت: او سال‌های زیادی برای کشتی زحمت کشید و امیدوارم جایگاه عالی داشته باشد. به خانواده او و جامعه ورزش تسلیت می‌گویم.

رییس فدراسیون کشتی افزود: روز اول وعده دادم انتخابی تیم ملی را جدی می‌گیرم. در المپیک و جهانی هم یک نفر را نمی‌توانید بگویید بدون انتخابی به تیم ملی رسیده باشد. در کشتی فرنگی هم همین‌طور. من به قبل کاری ندارم و به دوره خودم کار دارم. آقای درستکار از اول چرخه را محکم گرفت و از قهرمانی کشور شروع کرد. چند سال بود این مسابقات به این خوبی برگزار نشده بود. آقای بنا از جام تختی کارش را شروع می‌کند و از مرحله سوم کارش را آغاز می‌کند. باور دارم انتخابی خوب و دقیق باعث رونق کشتی می شود اما این‌ها همه بخواهند مثل قدیم در خرداد انتخابی بگیرند درست نیست.

او خاطرنشان کرد: وقتی حسن یزدانی قهرمان اول دنیاست باید به او فرجه بدهیم از دو مرحله جلوتر کارش را شروع کند و بر اساس آورده کشتی گیران رفتار کنیم. ما منصور خان برزگر از دو کیلومتری ما می‌آید همه به احترامش بلند می‌شویم. اکبر آقای فلاح هم نسبت به من نقد دارد اما به خودم اجازه نمی‌دهم حرفی بزنم. امیدوارم حرمت آقای بنا حفظ شود و از همه این را می‌خواهم. نقد را می‌توانیم درست مطرح کنیم و امیدوارم رعایت شود. قاسم رضایی و امید نوروزی برای ما عزیز هستند و این‌جا خانه خودشان است. به خودم تذکر می‌دهم و امیدوارم حرمت بزرگتر و مخصوصا آن‌ها که مربی‌مان بودند را حفظ کنیم.

دبیر درباره اتفاقات کشتی آزاد قهرمانی کشور، گفت: من در ایران نبودم و وقتی آمدم متوجه این سر و صداها شدم. فیلم کشتی بذری را به ۸ داور بین‌المللی مان دادم. ۵ نفر از آن‌ها گفتند فیروزپور برنده است و ۳ نفر گفتند بذری برنده است. به کادر فنی هم گفتم امیدوارم حقی از کسی ضایع نشود و کادر فنی طوری برنامه‌ریزی کند که حقی از کسی خورده نشود. از احمد بذری تشکر می کنم و یک‌بار نشد او اعتراض کند. این بچه یک بار حرف نزد و سعی می‌کنیم از او تجلیل کنیم. او می‌بازد و سکوت می‌کند. این‌ها موارد قشنگ کشتی است و باید دیده شود.

وی خاطرنشان کرد: از روز اول که به کشتی آمدم یک حرف زدم و اینکه آمدم آبرویم را بگذارم که کشتی بالا برود.

رییس فدراسیون کشتی درباره تشکیل دو تیم برای بازی های آسیایی و جهانی گفت: باید با مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک بنشینیم و ببینیم چکار باید بکنیم. نگاه بچه های تیم ملی هم باید برای ما مهم باشد. من خودم این شرایط را طی کرده ام و هزینه آن را داده ام.

دبیر در پاسخ به این سوال که آقای فخری گفته تیم اول به بازی های آسیایی برود، گفت: آن ها نمی توانند برای ما تصمیم بگیرند. سرمربی تیم ملی و بچه ها و خودمان باید تصمیم بگیریم. کمیته ملی المپیک نمی تواند برای ما تصمیم بگیرد. هر چقدر پول می دهند باید مدال بخواهند.

وی ادامه داد: انتخابات کمیسیون ورزشکاران مهندسی شده بود. آقای صالحی امیری که احترام زیادی برایش قایلم و صوت صحبت های او را دارم به او گفتم حمید سوریان پرمدال‌ترین است و هم نایب رییس است از سهمیه ۴ نفر کمیسیون ورزشکاران به او بدهید که گفت من صد درصد موافقم و حمایت می‌کنم اما او را معرفی نکردند. من هنوز گله مندم. دوستان می گویند علی دبیر باج می‌خواهد. کدام باج؟ اینکه حق کشتی را می‌خواهم باج است؟ دوستان باید حق کشتی را بدهند. اسفند ماه کامل درباره کمیته ملی المپیک و پول دادن‌های‌شان صحبت می‌کنم. بودجه قهرمانی را درست ندادند و درباره بودجه‌های متفرقه‌شان صحبت می کنم. درباره همه این‌ها صحبت می‌کنم. ما قهرمانان چند مداله زیادی داشتیم. همه این‌ها روی هم کشتی ۳۰۰ یا ۴۰۰ تا مدال جهانی و المپیک دارد. سیروس‌پور، خادم و حاجی طالقانی را چطور برداشتند. من را هم می‌خواهند کاری کنند بروم. حرفم این است آیا کشتی بار ورزش را می‌کشد یا نه؟ 

دبیر ادامه داد: ما دنبال دعوا و جنگ نیستیم. درباره کمیته همین قدر بسنده می‌کنیم. درباره بودجه و پخش کردن آن به ریز در اسفندماه صحبت می‌کنم. ببینم چه کسانی می آیند اسفند ثبت نام کنند آن وقت مفصل صحبت می‌کنم.

وی درباره حواشی سفر به آمریکا گفت: داستان از موضوع حاج قاسم سلیمانی شروع شد. حتما باز هم از او تعریف می‌کنم. این کار را با من می کنند تا ورزشکاران دیگر حرف نزنند. اگر عکس او را در اتاقم زدم حتما درباره او صحبت می‌کنم.

دبیر ادامه داد: این دیدار صرفا یک دیدار دوستانه است. ما واقعا یک دیدار دوستانه را دیدیم. کشتی ما از روس و آمریکا عقب است و هر چه مسابقه بدهیم به نفع ماست. ما اگر اینجا ببازیم بهتر از این است که در المپیک ببازیم. چرا باید بترسیم؟
 

دبیر افزود: متاسفانه اتفاقاتی افتاد که من واقعا ناراحت شدم. یکسری آدم ها دروغ هایی را نوشتند مثلا گفتند  گرین کارت دارم. ما پس از المپیک سیدنی مانند بسیاری از ورزشکاران گرین کارت گرفتیم تا شاید درس بخوانیم. خیلی ها در دهه ۷۰ و ۸۰ گرین کارت گرفتند. من هیچوقت هم دنبال نکردم و چند سال پیش هم انصراف دادم. کسی که گرین کارت دارد آیا به سفارت آمریکا می رود تا ویزا بگیرد؟ گرین کارت با تابعیت که قسم می خورند خیلی فرق دارد. من ۷ سال پیش آن را پس دادم اما دوستان دروغ گفتند و نوشتند. 

به گزارش ایسنا، یکی از مواردی که در این کنفرانس خبری مطرح شد بحث پخش شدن یک عکس گرین کارت به نام علیرضا دبیر بود که در ادامه رئیس فدراسیون کشتی توضیحاتی را به صورت اینفوگرافیک در مورد این گرین کارت تقلبی ارائه داد. در تصویری که ارائه شده، مشخص است که از گرین کارت فرد دیگری استفاده شد و عکس و نام علیرضا دبیر بر روی آن جعل شده است. ماجرا وقتی جالبتر می شود که سن علیرضا دبیر در این گرین کارت 80 سال عنوان شده و اینکه این گرین کارت متعلق به یک خانم است. همچنین کشور صاحب دارنده گرین کارت فرانسه است.

دبیر در این باره گفت: آنقدر بی عقل هستند که من را فیمیل (زن)نوشتند. دیروز سفارت آمریکا ایمیل زد به فدراسیون که چرا آقای دبیر گرین کارتت را پس دادی؟ توضیح بده. همانجا هم از من سوال کردند چرا گربن کارت را باطل کردی که  گفتم از کشورتان خوشم نیامد. از ایرانی های آنجا بپرسید آیا آنجا را دوست دارند یا نه. یا می گویند من آنجا چه چیزهایی دارم. الان می گویم هر چه دارم برای آن ها. خیالتان جمع من هیچ چیز در آنجا ندارم.

دبیر افزود: دیروز هم به سفارت آمریکا در دوبی و هم فدراسیون آن ها نامه محکمی نوشتم. یکی از همراهان ما را ۵ ساعت به یک اتاق امن بردند و دیروز به دستگاه های امنیتی گزارش دادم. اگر مسابقه دوستانه است این چه دوستانه برخورد کردن است. اگر به یک نفر از کشتی گیران یا همراهان ویزا ندهند به آمریکا نمی رویم.  

او همچنین گفت: همین جا اعلام می کنم از آمریکا برای حضور در ایران دعوت می کنم و ویزایشان را هم در فرودگاه می دهیم. ما از این برخورد گله داریم. ما دنبال رابطه خوب با همه کشورها هستیم. ما همه رفیق هستیم. از امورخارجه و دستگاه های امنیتی می خواهم نظر بدهند که آیا این برخورد درست است؟ بد است حسن یزدانی اگر با تیلور کشتی می گرفت؟ اینکه رسانه ای مثل فاکس نیوز بزند معلوم است نمی خواهند این دیدار برگزار شود. من از یکی دونفر برای برخی خبرسازی ها و دروغ ها شکایت کرده ام که اسم او را جاسوس می گذارم. او توهم داشت. برای این آقا کلمه جاسوس را می گذارم و هر فدراسیون رفته این کار را می کند. ما باید حرفمان را با کارمان بزنیم.

رییس فدراسیون کشتی با اشاره به وزارت ورزش گفت: دوستان می گویند مدام ما اختلاف داریم. نه هیچ اختلافی نداریم. آقای سجادی قول داده این هفته پول بدهد. ۵۷ روز است که پول نگرفته ایم. سجادی رفیق من است و او را دوست دارم. ما زمان زیادی نداریم. الان وقت تمرین بچه های ماست. الان وقت حمایت است. نزدیک بازی های آسیایی به درد من نمی خورد. مخلص وزارت ورزش هم هستیم. ۱۴ میلیارد طلب داریم.

دبیر هم‌چنین گفت: اسفند مفصل درباره شرکت توسعه صحبت می‌کنم. امیدوارم وزارت ورزش کمک کند تا در بازی‌های آسیایی، جهانی و المپیک بهترین نتیجه را بگیریم. ما دنبال تشنج و دعوا نیستیم. اگر حرفی می زنم بخاطر این است نتایج کشتی در ورزش ایران اثر دارد. در المپیک دیدید مسئولان ورزش چطور له له مدال می‌زدند. تا کشتی مدال می گرفت خوشحال می‌شدند. ما دو سال و نیم فحش خوردیم اما خب نتایج شیرینی به دست آمد. توانمندی کشتی خیلی بالاست و باید کمک کنند.

او درباره سفر تیم ملی به آمریکا و مشکل دریافت ویزا گفت: اگر به من یا یک نفر از همراهان و بچه‌ها ویزا ندهند نمی‌رویم. همین‌جا می‌گویم از آمریکا دعوت می‌کنم و بهترین پذیرایی را از آن‌ها می‌کنم. از وزارت خارجه هم می‌خواهم به آن‌ها در فرودگاه ویزا بدهند. اگر ویزای یک نفر را هم ندهند نمی‌رویم. اگر ویزای من را هم ندهند ما نمی‌رویم. همه شناخته شده هستند و ما از برخوردهایی که در سفارت آمریکا شد گله داریم. نگاه ما به این دیدار دوستانه است و امیدوارم آن را سیاسی نکنند.

وی درباره مصاحبه ورزش‌کاران با رسانه‌های خارجی گفت: این را وزارت ورزش باید مشخص کند. خود ورزشکاران باهوش هستند و بالاخره صحبت‌هایی می‌کنند. وقتی اسید لاکتیک بالا می‌رود وقتی عزیزترین کس تو را هم بکشند اصلا نا ندارند کاری کنند و در این مواقع می آیند مصاحبه می‌کنند. خود ورزشکاران صلاح کار را می‌دانند مصاحبه کنند یا نه.

دبیر بار دیگر از حرفی مبنی بر این که باج می خواهد اشاره کرد و گفت: من واقعا از این حرف ناراحت شدم. من جاهای زیادی مثلا درباره بحث بودجه رفتم. حالا من را وارد حاشیه نکنید. امروز صبح ۱۷ و نیم میلیون ریختند که به یک‌پیشکسوت بدهیم بعد این را شامل کمک به فدراسیون می‌دانند. اسفند درباره کمیته المپیک مفصل صحبت می‌کنم.

او درباره انتخابات کمیسیون ورزشکاران و این که کشتی گیران در صورت ۳ جلسه غیبت حدف می‌شوند گفت: ۲ جا اهمیت دارد، عضویت درهیات اجرایی و انتخابات کمیته. بقیه‌اش الکی است. خود ورزشکاران هم گفتند الکی است. بله انتخابات مهندسی شده بود و کمیسیون قبل از انتخابات کمیته اهمیت دارد. من حرفم را می‌زنم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۳۷۵۴۲۲۱۲:۰۶:۰۶ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
سوال اینه که شما که اینقدر شعار میدی چرا از اول تقاضای مهاجرت کردی که بهت گرین کارت بدن که بعدش باطل شه
ناشناس۲۳۷۵۴۳۳۱۲:۱۴:۰۰ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
به چه حقی شان تیم ملی را پایین می آورید و در صف ویزا می فرستید؟
ناشناس۲۳۷۵۴۳۴۱۲:۱۷:۴۴ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
ورزش نباید سیاسی باشد اما ما خودمان متاسفانه ورزشمان را سیاسی کردیم
مهران۲۳۷۵۴۶۱۱۲:۴۸:۳۸ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
ورزش سیاسی هست نمونه اش هم همون فوتبالی که بین تیم منتخب عربی با منتخب جهان برگزار شد برای عادی سازی روابط با صهیونیست ،ورزش سیاسی هست نمونه دیگرش هم همین بحث تعلیق تیم جودو در حالی که سرچ کنید ببینید در دنیا خیلی از کشورها با همدیگر مسابقه نمیدن اما فقط ایران با اسرائیل بازی نکرد محروم شد جالب اینکه اندونزی میزبان مسابقات بدمینتون حتی حاضر نشد ویزا به اسرائیلی ها بدهد ولی محروم نشد
ناشناس۲۳۷۵۵۰۷۱۳:۱۶:۱۴ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
چون ورزش خودش سیاسی هست و ادای روشنفکری هم در نیاورید برای ما
ناشناس۲۳۷۵۵۶۷۱۳:۴۹:۱۲ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
ملت باید قسم حضرت عباست را قبول کنند یا دم خروست را ؟
ناشناس۲۳۷۵۷۴۶۱۵:۲۳:۰۰ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
جان برادر دبیر فدای رهبر انشاالله
ناشناس۲۳۷۵۷۸۲۱۵:۵۷:۵۰ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
مهم اینه گرین کارت داشتی و چطور باطل شد خدا می داند
ناشناس۲۳۷۵۸۱۴۱۶:۱۰:۰۸ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
اقای دبیر لطفا کشتی کشور را خرج گرین کارت باطل خود نکن
ناشناس۲۳۷۵۹۲۶۱۷:۴۳:۰۶ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
خب نرید همین ایران باشید حالشو ببرید. الحمدالله که بی پول هم نیستید.
ناشناس۲۳۷۵۹۳۰۱۷:۴۹:۴۰ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
هفت سال پیش آمریکا خوب بود ؟؟
امید۲۳۷۵۹۶۰۱۸:۲۲:۵۶ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
با توجه به برخورد زشت آمریکا باتیم کشتی در دوره قبل این سفر رو نرن بهتره
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. سلبریتی های مجنون غرب و مسابقه فوتبال ایران و کانادا !

 2. آبله‌میمونی بلای جدید جهانی!

 3. مدینه فاضله موهوم؟!

 4. عجیب‌ترین عکس از روز جنجالی فوتبال در تبریز

 5. فرماندهِ «سلام فرمانده» کیست؟!          

 6. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

 7. تهدید ایران با تپانچه توخالی !

 8. نظرات برگزیده مخاطبان الف: خدا را شکر میرسلیم رئیس‌جمهور نشد/ سیدحسن خمینی درباره آرامگاه تجملی امام پاسخگو باشد/ نظام باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسد

 9. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

 10. آبروریزی در نمایشگاه خودرو؛ خراب شدن دناپلاس مقابل چشم بازدیدکنندگان!

 11. ژئوپلیتیک مقدم بر زنجیره تامین

 12. امیدی که در عربستان ناامید شد

 13. کنایه سردار سپاه به مسئولینی که خانواده هایشان خارج از کشور زندگی می کنند

 14. رد خون ؛ از قنیطره تا تهران 

 15. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

 16. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

 17. رئیسی: باید بسترهای فسادزا را اصلاح کنیم / قالیباف رئیس مجلس باقی می‌ماند؟/ روایت تاجیک از خیانت جریان اصلاح‌طلبی

 18. ویدئویی دیده نشده از وضعیت مردم تهران پیش از انقلاب!

 19. بایدن تا کی می خواهد به سیاست های ترامپ بچسبد؟!

 20. شهادت پاسدار مدافع حرم در اقدامی تروریستی

 21. گرانی در ۴ سال آخر دولت روحانی

 22. اتهامات عجیب یک وکیل

 23. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

 24. اهداف پشت پرده ترور سرهنگ خدایی و سناریوهای پاسخ ایران

 25. واکنش سخنگوی دولت به شایعه افزایش قیمت بنزین/ دفاع صفارهرندی از تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی/ توضیحات عبدالملکی درباره علت حذف یارانه برخی از مردم

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما