۷ میلیون نفر در کشور واکسن نزده‌اند

گروه اجتماعی الف،   4001026093

معاون وزیر بهداشت گفت: ۷ میلیون نفر در کشور حتی دوز اول واکسن را هم نزده‌‏اند، ۱۴ میلیون نفر نوبت دوم و ۴۰ میلیون نفر هم نوبت سوم را تزریق نکرده‌اند بنابراین مهم‌ترین کار در این شرایط ترغیب مردم به سمت رعایت نکات بهداشتی است.

۷ میلیون نفر در کشور واکسن نزده‌اند

به گزارش فارس  کمال حیدری امروز در دیدار با آیت‌الله سیدمحمد سعیدی که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با اشاره به نگرانی‌های بحث جمعیت اظهار کرد: حل برخی از جنبه‌های معضل جمعیت بر عهده وزارت بهداشت و بخشی هم فراتر از وزارت بهداشت مربوط به مشکلات اقتصادی و فرهنگی جامعه است که حتی از خارج از کشور هم خط می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این روند ما را در سال‌های آینده با معضل سالمندی جمعیت مواجه خواهد کرد، افزود: خط مقدم مواجهه با مردم در بحث جمعیت وزارت بهداشت است و همکاران ما باید در مشاوره‌ها و مراقبت‌های بهداشتی، مردم را ترغیب به فرزند آوری کنند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت با بیان اینکه هر کدام از بخش های جامعه از جمله متولیان فرهنگ مانند حوزه‌های علمیه و دیگر اقشار هم باید به سهم خود به وظایف شان عمل کنند، افزود: یکی از معضلات مهم جمعیت بحث سقط جنین است که جامعه نسبت به حرمت شرعی آن آگاهی ندارد و به عنوان یک عمل اختیاری با آن برخورد می کند که در این رابطه حوزه‌های علمیه باید ورود کنند.

وی با بیان اینکه اگر ما بتوانیم جلوی سقط جنین را بگیریم در بحث جمعیت یک جهش اتفاق خواهد افتاد، گفت: معضل دیگر دیگر بحث کاهش جمعیت افزایش آمار طلاق است که با توجه به نقش مشاوره‌ای که در حرم‌های مطهر وجود دارد می توانند در این زمینه نقش آفرین باشند و مشاوره قبل از ازدواج و بعد از ازدواج را به جوانان بدهند.

حیدری در ادامه با اشاره به لزوم رعایت بیشتر دستورالعمل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا، گفت: اگر مردم در زمینه استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌های فیزیکی کم توجهی کنند دوباره با افزایش آمار کرونا مواجه خواهیم بود زیرا ماسک زدن تا 80 درصد احتمال انتقال ویروس را کاهش می‌دهد و بسیار تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه زدن نوبت سوم واکسن 25 برابر ایمنی را بالا می‌برد، گفت: طبق آماری که داریم همه استان ها با سویه اُمیکرون درگیر شدند و اگرچه که میزان بستری و فوتی این سویه کم است ولی وقتی آمار بیمارها زیاد شود بستری‌ها و فوتی‌ها هم افزایش خواهد یافت.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ابراز کرد: از جمعیت کل کشور 7 میلیون نفر اصلا واکسن نزده ‏اند، 14 میلیون نفر نوبت دوم واکسن را تزریق نکرده اند و 40 میلیون نفر هم نوبت سوم را نزده‌اند بنابراین حداقل کاری که می‌توانیم در این شرایط انجام دهیم این است که مردم را ترغیب کنیم که دستورالعمل ها را رعایت کنند.

در ادامه این دیدار مهدی مصری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه به خاطر ترددهای زیاد به شهر قم حساسیت مردم نسبت به بیماری کم شده است، گفت: باید مردم را به رعایت دستورالعمل های بهداشتی بیشتر تشویق کنیم و از طرف دیگر باید بحث واکسن را هم جدی بگیریم تا اقناع سازی برای زدن واکسن صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه در بحث درمان استان قم مشکلاتی وجود دارد و مستضعفان دچار مشکل هستند، افزود: باید متخصصان خود را به سمت حضور در مراکز دولتی سوق دهیم تا خدمات ارزان به مردم ارائه شود و به دنبال آن عدالت در سلامت و تعالی سلامت را داشته باشیم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. سلبریتی های مجنون غرب و مسابقه فوتبال ایران و کانادا !

 2. واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی/ دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی/ روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

 3. آخرین تصویر از پیکر مطهر عالم ربانی آیت الله فاطمی‌نیا در بیمارستان

 4. عجیب‌ترین عکس از روز جنجالی فوتبال در تبریز

 5. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

 6. تهدید ایران با تپانچه توخالی !

 7. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

 8. آبروریزی در نمایشگاه خودرو؛ خراب شدن دناپلاس مقابل چشم بازدیدکنندگان!

 9. ژئوپلیتیک مقدم بر زنجیره تامین

 10. امیدی که در عربستان ناامید شد

 11. فرماندهِ «سلام فرمانده» کیست؟!          

 12. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

 13. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

 14. صفر تا ۱۰۰ ماجرای تجمع رانندگان اتوبوس؛ از توضیحات زاکانی تا فیش‌های حقوقی رانندگان

 15. نظرات برگزیده مخاطبان الف: خدا را شکر میرسلیم رئیس‌جمهور نشد/ سیدحسن خمینی درباره آرامگاه تجملی امام پاسخگو باشد/ نظام باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسد

 16. معادله برجام و مذاکرات وین دقیقا در چه نقطه ای است؟

 17. درخواست یارانه ای مهم مجلس از دولت/ فعلا به همه یارانه بدهید

 18. رئیسی: باید بسترهای فسادزا را اصلاح کنیم / قالیباف رئیس مجلس باقی می‌ماند؟/ روایت تاجیک از خیانت جریان اصلاح‌طلبی

 19. اعزام موشک‌های اتمی روسیه به مرز با فنلاند

 20. آبله‌میمونی بلای جدید جهانی!

 21. فاصله این طرف تا آن طرف جاده مخصوص چقدر است؟!

 22. گوشت مرغ به زیر ۴۵ هزار تومان رسید!

 23. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

 24. وحشیانه‌ترین آدم‌‌کشی در آمریکا همراه با پخش زنده ۱۸+

 25. روایت یک عکس متفاوت از مرحوم فاطمی نیا

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما