دکتر شیخان مطرح کرد؛ ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

گروه سیاسی الف،   4001026075 ۴۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در رشت از ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات ایران پرده برداشت و گفت: حجم فساد در این شرکت در زمان دولت روحانی به اندازه ای است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود.

ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

به گزارش  الف امروز یکشنبه مراسم تودیع و معارفه مهدی زکی پور مدیر سابق مجتمع دخانیات گیلان و مصطفی صابر مدیر جدید این مجتمع در محل شرکت دخانیات استان گیلان واقع در رشت برگزار شد.

در این مراسم دکتر محمد شیخان مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت و جمعی از مدیران شرکت دخانیات ایران و نمایندگان استان در مجلس و همچنین برخی از مسئولین محلی حضور داشتند.

دکتر شیخان که امروز برابر وعده خود، اولین سفر استانی خود در قامت مدیرعاملی دخانیات را آغاز کرده، در بدو ورد به استان گیلان به گلزار شهدای استان رفت و به مقام شامخ آنها احترام گذاشت.

وی سپس بر سر مزار میرزا کوچک خان جنگلی حاضر شد و با ذکر فاتحه ای یاد و خاطره این سردار مبارز گیلانی را گرامی داشت.

شیخان سپس در مراسم تودیع و معارفه مدیر مجتمع دخانیات گیلان با بیان اینکه باید ادامه دهنده راه شهدا و همچنین میرزا کوچک خان باشیم گفت: ما با هر گونه رانت، فساد و سوء استفاده در شرکت دخانیات مخالفیم و مبارزه با آنها را ادامه راه شهدا و میرزاکوچک خان می دانیم.

وی با بیان اینکه امروز در شرایطی قرار داریم کار بسیار سخت ودشوار است افزود: متاسفانه امروز اقتصاد کشور در سه ضلع ناکارآمدی، فساد ونفوذ گرفتار شده است که باید با روحیه انقلابی و عدالت خواهی با این اضلاع درهم تنیده مبارزه کنیم.

مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت دخانیات ایران با بیان اینکه این زمانی محقق می شود که همواره در گام اول ، مأموریت خود را مبارزه با فساد و رانت قرار دهیم.، افزود: باید در گام دوم با بهره گیری از مدیران متعهد و متخصص ظرفیت تولید را در جامعه افزایش داده ودر گام سوم با بسیج همگانی  زمینه  حضور همه مردم را در عرصه اقتصاد فراهم کنیم . 

شیخان با بیان اینکه مهمترین مأموریت و اولین گام در حوزه اقتصاد تولید است، اظهار داشت: همه بار تولید بر دوش کارگران که قهرمانان ملی جهاد اقتصادی هستند،  قرار دارد.

 وی با حمایت از کارگران و افزایش سهم آنها از تولید گفت: متاسفانه کارگران، سختی کار را تحمل می کنند اما با سیاستهای غلط کمترین منافع را می برند.

مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت دخانیات ایران با اشاره با نامگذاری امسال بعنوان سال تولید،  پشتیبانی و مانع زدایی افزود: یکی از مهمترین پشتیبانی وحمایت باید از کارگران که در خط مقدم تولید هستند صورت گیرد که متأسفانه  این سیاست  در شرکت  دخانیات دیده نمی شود . 

شیخان با بیان اینکه دخانیات می تواند با سیاستهای درست و اتخاذ برنامه های راهبردی ظرفیت خودرا ارتقاء دهد، تصریح کرد: متأسفانه دخانیات درگیر فساد، رانت وسوءاستفاده گری شده است.

 وی تأکید کرد: باید اعلام کنم در دولت گذشته رد پای چهار عضوء کابینه در فساد دخانیات کاملا مشهود است و وقتی این موضوع را بررسی  می کنیم، می بینیم در سه حلقه تأمین ، فروش و سرمایه گذاری این فساد وجود داشته است.

مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت دخانیات ایران افزود: حجم فساد آنقدر بالا بوده که حتی با آب دریای کاسپین هم نمی توان آنرا پاک کرد.

شیخان به وادادگی در صنعت دخانیات در دولت گذشته اشاره کرد وگفت: وقتی در استان گیلان ظرفیت های خوبی برای پرایمری توتون و خرمن وجود دارد و سرمایه گذاری بسیار خوبی در این بخش اتفاق افتاده است اما متاسفانه در دولت گذشته به شرکتهای خارجی مجوز راه انداز خط پرایمری توتون و خرمن در داخل به آنها داده شد و حتی در بالاترین مقام رسمی کشور یعنی رئیس جمهور برای افتتاحیه این مساله حضور می یابد.

وی تأکید  کرد: ما بااین وادادگی که به ظرفیت تولید و اشتغال داخلی آسیب می زند، مخالفیم.

مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت دخانیات ایران با یبان اینکه امروز فضای کشور تغییر کرده و باید روحیه کار وتلاش برای تولید در بین مدیران کشور وجود داشته باشد گفت: مردم باید این تغییر را حس کنند امام هنوز عده ای باور ندارند که مردم فضای جدید را مطالبه می کنند و به همین دلیل در مراحل جابجایی مدیران مانع تراشی می کنند و دنبال منافع شخصی خود هستند.

شیخان افزود: نگاه ما به دخانیات نگاه به صنعت ، تولید، سودآوری ، اشتغال و ظرفیت سازی برای کشور است .

وی کشاورزی را اولین زنجیره تولید محصولات دخانی دانست و گفت: در کمتر از یک ماه آینده بسته حمایتی ما از کشاورزان توتون و تنباکوکار رونمایی خواهد شد که در این بسته از مکمل های تشویقی در طول زنجیره تولید اعم از کاشت ، داشت و بهره برداری رونمایی می شود.

مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت دخانیات ایران به مقوله صادرات اشاره کرد و گفت ظرفیت صادراتی دخانیات به گونه ای بالاست که می تواند کمک کار کشاوران باشد و صادرات محصولات دخانی به کشورهای همسایه از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است. 

وی همچنین گفت: تجارت توتون می تواند ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد .

شیخان به ضرورت  نوسازی ماشین آلات شرکت دخانیات  اشاره کرد وگفت : ماشین آلات دچار فرسودگی هستند که این به تولید آسیب زده و باید ماشین آلات نوسازی شوند . 

وی همچنین به ظرفیت مجتمع تولید دخانیات استان گیلان اشاره کرد وگفت: باید با استفاده از ظرفیت های موجود برای جوانان این استان وهمچنین جوانان استانهای دیگر اشتغال ایجاد کنیم. 

مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت دخانیات ایران گفت: دخانیات هم می تواند در بخش کشاورزی و تولید برای جوانان اشتغال ایجاد کند و هم در فروش و بازاریابی . 

شیخان بر افزایش کیفت وتنوع محصولات دخانی تأکید کرد و گفت: باید سهم خودرا در بازار افزایش دهیم . 

وی در ابتدای سخنان خود از زحمات مهدی زکی پور مدیر سابق مجتمع دخانیات گیلان تقدیر کرد وگفت : آقای صابر که از امروز مسئولیت این مجتمع را برعهده گرفته  از نیروهای با سابقه باتجربه، خدوم، انقلابی و پاکدست استان است که امیدواریم در زمینه افزایش تولید محصولات دخانی و رفاه پرسنل این مجتمع موفق باشد .  

در ابتدای این مراسم زکی پور گزارش عملکرد دوره تصدی مسئولیت خود را ارائه کرد.

همچنین مصطفی صابر مدیر جدید مجتمع دخانیات گیلان با اشاره به نامگذاری امسال سال تولید پشتیبانی و مانع زدایی گفت : استراژی گذر از بحران و رساندن شرکت به نقطه فعال، استراتژی  تثبیت و استراتژی به سوی افق روشن و بکار گیری مشاغل اصلی در شرکت دخانیات از برنامه های اینجانب است.

در ادامه این مراسم مدیرکل اطلاعات استان با تاکید بر جایگاه تولید و اشتغال در صنعت دخانیات گفت: باید با ظرفیت سازی جدید و فراهم نمون اشتغال جوانان ضمن افزایش امنیت اجتماعی، از مخاطرات امنیتی و آسیب های اجتماعی بکاهیم.

حسن محمدیاری نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال هم گفت : باید تلاش کنیم تا دخانیات به جایگاه واقعی خود برسد و از همه ضرفیت های تولید استفاده کنیم.

همچنین محمدرضا احمدی نماینده رشت و خمام نیز با استفاده از ظرفیت های تولید اشتغال  شرکت دخانیات گفت : در استان امکانات و ظرفیت های خوبی همچون نیروهای انقلابی و دلسوز داریم که با ستفاده از آنها می توانیم سطح اشتغال را به نقطه مطلوب برسانیم .

فرشید آئینی معاون تولید شرکت دخانیات نیز با بیان اینکه در حوزه تولید برنامه های مهمی داریم گفت: افزایش کمی و کیفی تولید  توتون و تنباکو از جمله این برنامه هاست .

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۳۷۴۴۷۶۱۶:۲۸:۲۳ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
مدیرعامل شرکت دخانیات ایران در رشت از ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات ایران پرده برداشت و گفت: حجم فساد در این شرکت در زمان دولت روحانی به اندازه ای است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود..... کسی که فساد را می داند و سکوت می کند شریک جرم است
ناشناس۲۳۷۴۴۸۶۱۶:۳۹:۵۰ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
این فساد را چرا به قوه قضاییه اعلام نمی کنید؟!
د۲۳۷۵۳۵۳۱۱:۲۷:۱۱ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
سلام با نگاه به کشورهای موفق در حل مشگلاتشتشون که الان در حال توسعه یا پیشرفته هستن ی بار برای همیشه بدون مسامحه و جانبداری باند بازی حل کرد
ناشناس۲۳۷۴۴۸۷۱۶:۴۰:۲۶ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
من از همه هموطنان یک درخواست دارم . لطفا در نظر بگیرید که توتون و تنباکو در واقع چیست و چقدر این ماده مخدر برای سلامتی انسان مضر است و در سال جان چند انسان را میگیرد!!! حالا با همین دیدگاه که صحبت از یک ماده مخدر ، سمی و کشنده است متن را از ابتدا بخوانید از سر زدن به گلزار شهدا و سال تولید و افزایش تولید و .....
سعدی۲۳۷۴۵۱۸۱۷:۲۰:۱۵ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
اینارو باید بگیرن با تبر گردن بزنن اگه راست میگن مسلمونن اینا
شهرام قاسمیان __ بندرانزلی۲۳۷۴۵۳۹۱۷:۴۲:۱۶ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
شایسته تر این بود که مدیر عامل جدید عامل شرکت دخانیات ایران ابتداء شکایتی محکمه پسند بر علیه این چهار عضو دولت روحانی در قوه قضاییه مطرح می کردند و سپس از حجم رانت و فسادی که با آب دریاچه کاسپین هم پاک نمی شود سخن می گفتند !
حمید۲۳۷۴۶۰۰۱۸:۳۲:۵۹ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
همه مسئولان دولت قبل در فساد بودند و همه مسئولان کنونی پاکدست و مردمی اند. تا وقتی از دایره گروه حاکمیت خارج نشوند
س.علی۲۳۷۴۶۳۳۱۹:۰۱:۴۵ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
چرا نگفتی چقدر بوده؟؟؟هرچند که مردم نامحرمن؟
ناشناس۲۳۷۴۶۳۷۱۹:۰۶:۰۸ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
هر کی جدید میاد فساد قبلی را برملا میکنه باشد تا جدید بعدی
محبوبه۲۳۷۴۶۵۰۱۹:۱۴:۴۷ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
واقعا دخانیات باید تو کشور ما گسترش پیدا کنه؟ باید ریشه کن بشه و به جاش صنعت پوشاک و غذا و تفریحات سالم گسترش بیابد.
ناشناس۲۳۷۴۶۵۹۱۹:۲۹:۱۱ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
حالا چار سال دیگه یا هشت سال دیگه یکی میاد پته شما رو رو آب میریزه و باز هم تکرار تاریخ
علی۲۳۷۴۶۶۶۱۹:۳۴:۵۲ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
اگر با دریای کاسپین پاک نمیشود، خوب ببریدش به دریای عمان
ناشناس۲۳۷۴۶۶۸۱۹:۳۵:۵۲ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
منتظر باشیم ایشون جز اولین مختلسین دور جدید خواهد بود خیلی تنده و نیومده میخواد همه را متهم کنه خدا بخیر بگردونه
ناشناس۲۳۷۴۶۸۹۱۹:۵۷:۳۲ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
سوال اصلی این است که نیروهای امنیتی و نظارتی که مثلا پشه را روی هوا میگیرند دراین همه سال مشغول چه کاری بوده اند که اینچنین فسادی رخ داده است؟!!!
ناشناس۲۳۷۴۶۹۴۲۰:۰۱:۱۱ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
حالا دادا شما رو دستشون نزنی آب اقیانوس ها کم بیاد
ناشناس۲۳۷۴۷۰۴۲۰:۱۰:۰۹ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
لعنت بر بی کفایتی دولت روحانی چقدر فساد آخر چرا محاکمه اش نمی کنید .
ناشناس۲۳۷۴۷۱۶۲۰:۲۱:۳۲ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
فقط همین رو کم داشت روحانی و دولتش
ناشناس۲۳۷۴۷۵۸۲۰:۵۷:۲۳ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
آقای شیخان خدا کمکت کند شما در این مسئولیت خطیر موفق باشین و کم نیاری
ناشناس۲۳۷۴۷۸۱۲۱:۱۶:۲۶ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
البته خزر نه کاسپین
باهر۲۳۷۴۸۰۳۲۱:۳۸:۲۲ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
خلاصه در هر میدان امیرکبیرهایم آرزوست!!!
ناشناس۲۳۷۴۸۰۷۲۱:۴۱:۳۹ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
تمام بدبختیهای ملت فقر وضع بد تقتصادی بخاطر همین اختلاسها رانت خورها و مفسدین دولتیها و وابستگانشان است
ناشناس۲۳۷۴۸۲۰۲۱:۵۱:۱۳ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
حسن روحانی و همکارانش معلوم نبود دولت اسلامی بودند ویا باند معافیها
ناشناس۲۳۷۴۸۳۵۲۲:۰۰:۳۴ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
شب دراز است و قلندر بیدار جناب شیخان
ناشناس۲۳۷۴۸۳۸۲۲:۰۲:۰۳ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
شما لطفا جاهایی که از فساد خبری نیست،اعلام کنید.دیگر عادی شده این خبرها.اون جاهایی که سالم است بفرمایید تا یک صلواتی برایش بفرستیم.
ناشناس۲۳۷۴۸۵۹۲۲:۲۴:۰۵ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
روحانی را کنار نگذارید فساد روحانی از همشون بیشتر
جانباز۲۳۷۴۹۸۴۰۱:۱۴:۳۶ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
من نمیدونم این مسئولین بی کفایت چرا همیشه میرن اول سراغ گلزار شهدا، بابا دست از سر این شهدا بردارید به ولله اگه اونا بودند قیام می‌کردند
رئیسی۲۳۷۴۹۸۸۰۱:۲۲:۴۹ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
بابا بسه دیگه تقصیر اون این انداختن
ناشناس۲۳۷۵۰۵۰۰۶:۲۰:۰۱ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
روحانی و دولتش رکورددار رانت و فساد و تباهی و خیانت هستند
ناشناس۲۳۷۵۰۵۷۰۶:۳۹:۰۲ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
طبق روال معمو این اول کار است خوشا بحال کسانی که زنده اند ‌کارنامه جناب مدیر عامل شجاع وفساد ستیز دخانیت را در دولت های بعد مشاهده می کنند
امیر۲۳۷۵۰۶۰۰۶:۴۷:۳۸ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
خوب با مفسدین مگه قرار نیست برخورد بشه مجازاتشان کنید و مبلغی که فساد شده را به نرخ روز از حلقومشان بیرون بکشید و به بیت المال برگردانید
موسی کاظمی۲۳۷۵۰۹۸۰۸:۰۶:۱۶ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
الهی اتیش بگیرتولید سیگار
ناشناس۲۳۷۵۰۹۹۰۸:۰۶:۱۹ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
اصلا از ازل تا ابد هر جا مشکلی بوده و هست و خواهد بود مقصرش روحانی و وزراشن
ناشناس۲۳۷۵۱۰۵۰۸:۱۱:۱۹ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
دخانیات هم این همه عده و نفرات و هیات مدیره و مدیرعامل و رییس و ... داره خدا بخیر کنه بعد میگن سیگار بده ،‌ پس این همه آدم از کجا نون بخورند اون هم نون چرب
ناشناس۲۳۷۵۱۲۸۰۸:۲۵:۱۲ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
لطفا رد پای مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی در گرانی های حیرت آور غلات و حبوبات و مرغ و گوشت را هم بررسی کنید.
ناشناس۲۳۷۵۱۳۸۰۸:۳۶:۰۶ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
روحانی اینجا، روحانی اونجا، روحانه و دار و دسته اش همه جا. واقعا دستگاه قضایی در برخورد با دولت نادرست حسن روحانی تا کی و کجا می خواد دفع الوقت بکنه؟!
ناشناس۲۳۷۵۱۶۸۰۹:۰۷:۳۹ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
دروغه اگه راست میگن چرا دستگیر و محاکمه نمیشن؟
وحید۲۳۷۵۱۷۵۰۹:۱۵:۱۰ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
سلام خدا وکیلی آقای شیخان این هم کار که تو داری تولید و بازرگانی سیگار اگرخیلی دیانت داشتی این مسئولیت را هرگز قبول نمی کردی
دبیر۲۳۷۵۲۱۸۰۹:۳۷:۳۸ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
تاحالا چند مقم دولتی اختلاسگر اعدام شده؟ یا رفته خارج یا زندانه یا تبرٸه شده.
حسین شربتی۲۳۷۵۲۴۸۱۰:۰۹:۴۴ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
چراقیمت روی جلدسیگارباقیمت فروشنده اینقدرمتفاوت است وهرروزبه بهانه بالارفتن ارزقیمت سیگاربالامیره ودیگه پایین نمیادواونهم باسیگارهای بی کیفیت چراکسی اهمیت نمیده جالب که همه توایران تولیدمیشه
ناشناس۲۳۷۵۳۳۶۱۱:۱۴:۲۰ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
خب که چی!! اگه راست میگیدمحاکمه کنید نه اینکه فقط اطلاع رسانی.
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی/ دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی/ روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

   2. وقتی در اولین روز آزادسازی قیمت‌ها، تریلی حامل روغن نباتی چپ می‌کند!

   3. آخرین تصویر از پیکر مطهر عالم ربانی آیت الله فاطمی‌نیا در بیمارستان

   4. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

   5. تهدید ایران با تپانچه توخالی !

   6. امیدی که در عربستان ناامید شد

   7. از اعتراض تا آشوب

   8. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

   9. صفر تا ۱۰۰ ماجرای تجمع رانندگان اتوبوس؛ از توضیحات زاکانی تا فیش‌های حقوقی رانندگان

   10. معادله برجام و مذاکرات وین دقیقا در چه نقطه ای است؟

   11. درخواست یارانه ای مهم مجلس از دولت/ فعلا به همه یارانه بدهید

   12. اعزام موشک‌های اتمی روسیه به مرز با فنلاند

   13. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

   14. وحیدی: اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم است/ واکنش شمخانی به اعتراضات مردم درباره گرانی‌ها/ وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت افزایش یافته است

   15. فاصله این طرف تا آن طرف جاده مخصوص چقدر است؟!

   16. گوشت مرغ به زیر ۴۵ هزار تومان رسید!

   17. وزیر کار امشب پاسخ می‌دهد

   18. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

   19. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

   20. وحشیانه‌ترین آدم‌‌کشی در آمریکا همراه با پخش زنده ۱۸+

   21. روایت یک عکس متفاوت از مرحوم فاطمی نیا

   22. بانک ها؛ عامل شکل گیری ثروت های نجومی در جامعه

   23. قیمت‌ها در آینده کاهش می‌یابد

   24. دومین پسر «ایران» تلف شد

   25. چرا این زرنگ ها تمام نمی شوند؟!

   ابر آروان

   آخرین عناوین

   بلیط هواپیما