افزایش فشارها برای کناره گیری جانسون از نخست وزیری انگلیس

گروه جهان الف،   4001025118

به دنبال رسوایی تازه نخست وزیر انگلیس، احزاب و شهروندان این کشور با انتقاد شدید از «بوریس جانسون»، خواهان کناری گیری او هستند.

افزایش فشارها برای کناره گیری جانسون از نخست وزیری انگلیس

به گزارش فارس، پس از افشاگری‌های بیشتر درباره مهمانی و میگساری «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در خیابان «داونینگ استریت» که دفتر نخست وزیری انگلیس در آنجا قرار دارد و نقض مقررات وضع شده برای ایام کرونا، درخواست‌ها برای استعفای نخست‌وزیر انگلیس افزایش یافته است و حزب کارگر این کشور اعلام کرده که جانسون قادر به رهبری انگلیس نیست.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «الجزیره» نقض قرنطینه در داونینگ استریت باعث شد که دفتر جانسون روز جمعه مجبور شود از ملکه الیزابت دوم عذرخواهی کند. روز چهارشنبه نیز جانسون از پارلمان انگلیس  به دلیل شرکت در آنچه او آن را «رویداد کاری» خواند، عذرخواهی کرد.

«ندیم بابا» خبرنگار الجزیره، گزارش داد که اینک بسیاری از شهروندان انگلیس پس از بهانه‌های که جانسون آورده، نخست وزیر را مسخره می‌کنند. وی گفت: «عصبانیت مردم عموما به سمت حزب محافظه کار است.»

نتایج یک نظرسنجی نیز که روز جمعه منتشر شد نشان داد که حزب مخالف «کارگر» با ۴۲ درصد آرا از حزب حاکم محافظه کار پیش افتاده است.

این گزارش حاکیست، روز جمعه، افرادی که نقاب بر صورت داشتند خواستار استعفای جانسون شدند.دستکم پنج نماینده حزب محافظه کار انگلیس نیز خواستار عدم رای اعتماد به جانسون شده‌اند، اما طبق گزارش‌ها، جانسون قصد دارد عملیات نجات راه اندازی کند.

متحدان جانسون برای دفاع از او به دستاوردهای نخست وزیر از جمله خروج از اتحادیه اروپا اشاره می‌کنند، اما «کایر استارمر» رهبر حزب کارگر گفت که کشور شاهد نمایش نخست وزیر شکست خورده‌ای است که فریب کار است  و او نمی‌تواند کشور را رهبری کند.

رهبر حزب کارگر انگلیس افزود: «ما از وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا خارج نشده‌ایم و به دولتی نیاز داریم که اقتدار اخلاقی برای رهبری داشته باشد و نخست‌وزیر ما آن را از دست داده است.»

او در ادامه گفت: «البته اقتدار اخلاقی در ارتباط با مبارزه علیه ویروس کرونا اهمیت دارد اما در این کشور با چالش‌های دیگری هم مواجه هستیم».

در جدیدترین رسوایی لندن که طی روزهای اخیر افشا شده، دولت بوریس جانسون شب خاکسپاری شوهر ملکه این کشور دو مهمانی جداگانه برگزار کرده بود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. سلبریتی های مجنون غرب و مسابقه فوتبال ایران و کانادا !

 2. واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی/ دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی/ روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

 3. آخرین تصویر از پیکر مطهر عالم ربانی آیت الله فاطمی‌نیا در بیمارستان

 4. عجیب‌ترین عکس از روز جنجالی فوتبال در تبریز

 5. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

 6. تهدید ایران با تپانچه توخالی !

 7. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

 8. آبروریزی در نمایشگاه خودرو؛ خراب شدن دناپلاس مقابل چشم بازدیدکنندگان!

 9. ژئوپلیتیک مقدم بر زنجیره تامین

 10. امیدی که در عربستان ناامید شد

 11. فرماندهِ «سلام فرمانده» کیست؟!          

 12. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

 13. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

 14. صفر تا ۱۰۰ ماجرای تجمع رانندگان اتوبوس؛ از توضیحات زاکانی تا فیش‌های حقوقی رانندگان

 15. نظرات برگزیده مخاطبان الف: خدا را شکر میرسلیم رئیس‌جمهور نشد/ سیدحسن خمینی درباره آرامگاه تجملی امام پاسخگو باشد/ نظام باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسد

 16. معادله برجام و مذاکرات وین دقیقا در چه نقطه ای است؟

 17. درخواست یارانه ای مهم مجلس از دولت/ فعلا به همه یارانه بدهید

 18. رئیسی: باید بسترهای فسادزا را اصلاح کنیم / قالیباف رئیس مجلس باقی می‌ماند؟/ روایت تاجیک از خیانت جریان اصلاح‌طلبی

 19. اعزام موشک‌های اتمی روسیه به مرز با فنلاند

 20. آبله‌میمونی بلای جدید جهانی!

 21. فاصله این طرف تا آن طرف جاده مخصوص چقدر است؟!

 22. گوشت مرغ به زیر ۴۵ هزار تومان رسید!

 23. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

 24. وحشیانه‌ترین آدم‌‌کشی در آمریکا همراه با پخش زنده ۱۸+

 25. روایت یک عکس متفاوت از مرحوم فاطمی نیا

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما