رضاییان از برگزاری «ورک شاپ های نه گانه زمستانه»مدرسه «روزنامه نگاری و مطالعات رسانه» خبر داد

گروه فرهنگی الف،   4001025076

موسس «مدرسه روزنامه‌نگاری و مطالعات رسانه» موسسه بهاران و استاد دانشگاه درباره زمان برگزاری «ورک شاپ های نه گانه زمستانه» و مجوز نشر آثار دیجیتال و مکتوب این مدرسه خبر داد.

برگزاری ورک شاپ های«تک موضوعی نه گانه» تا آخر زمستان

رضاییان موسس «مدرسه روزنامه‌نگاری و مطالعات رسانه» درباره زمان برگزاری «ورک شاپ های تک موضوعی» و «ورک شاپ های تخصصی» به شفقنا رسانه توضیح می دهد: مدرسه «ورک شاپ های تک موضوعی» و نه گانه خود را در فصل زمستان آغاز کرده است. اولین ورک شاپ ۳۰ دی ماه است و تا آخر اسفند این ورک شاپ ها ادامه دارد. این ورک شاپ ها از طریق لایو اینستاگرام موسسه بهاران- «مدرسه روزنامه نگاری و مطالعات رسانه»- برگزار می شود و در اختیار دانشجویان، روزنامه نگاران و اهالی رسانه و علاقمندان قرار می گیرد. ما ۹ «ورک شاپ تک موضوعی» را در این مدت برگزار خواهیم کرد که به موضوعات تازه ای خواهند پرداخت؛ موضوعاتی که پرسش این روزهای علاقمندان به شمار می آید.

 


«ورک شاپ های تخصصی» با تمرکز بر روزنامه نگاری تخصصی در فصل بهار برگزار می شود

رضاییان درباره ورک شاپ بعدی «مدرسه روزنامه نگاری و مطالعات رسانه» بیان می کند: «ورک شاپ های تخصصی» از دیگر برنامه ها و کلاس های ماست و  تمرکزآن بر روی «روزنامه نگاری تخصصی» است‌. مثلا علاقمندان به «روزنامه نگاری اقتصادی»، «روزنامه نگاری ورزشی»، «روزنامه نگاری هنری»، «روزنامه نگاری سینمایی» وامثال آن و نیز، ژانرهای روزنامه نگاری مانند روزنامه نگاری تحلیلی، می توانند در این ورک شاپ ها شرکت کنند. برگزاری این ورک شاپ ها از فصل بهار آغاز می شود.همچنین «ورک شاپ های تخصصی» یک جلسه ای نیست و بین ۳ الی ۵ جلسه خواهد بود.

او ادامه می دهد: به موازات «ورک شاپ های تخصصی» در فصل بهار، «روایت تجربه ها و یک یافته علمی» را هم خواهیم داشت.

بسته های آموزشی؛ برای رسانه ها و روابط عمومی ها
این استاد دانشگاه، از طرح جدید بسته های آموزشی در این مدرسه خبر داد و می گوید: همچنین بسته های آموزشی را طبق درخواست های رسانه ها و مجموعه های ارتباطی از تهران واستان های مختلف آماده کردیم. به تناسب نیاز هر رسانه از درخواست برای «آموزش گرافیک تا آموزش روزنامه نگاری آنلاین و وب۳ و فرم های روزنامه نگاری» و مانندآن را آماده کردیم که قرار است در خود آن مجموعه، کلاس های مورد نظر برگزار شود.درخواست بعدی از سوی روابط عمومی ها بوده است و طی تماس هایی که گرفتند، قرار است استاد مربوطه را به آن مرکز بفرستیم و آن بسته آموزشی مورد تقاضا را ارایه و دوره را برگزار کنیم.

مجوز نشر آثار «دیجیتال و مکتوب» مدرسه «روزنامه نگاری و مطالعات رسانه» صادر شد
مدیر این مدرسه، دیگر برنامه های مجموعه یادشده را این گونه تشریح می کند: برنامه بعدی ما «کلینیک رسانه» است و طی مذاکراتی که داشته ایم، قراردادهای ما برای سال آینده –باتوجه به وضعیت بودجه و توان مالی دستگاه ها-نهایی خواهد شد.ما در این بخش پس از آسیب شناسی به ارایه راهکار و طرح برای رسانه ها و روابط عمومی ها می پردازیم. همچنین در هر بخش، سعی می کنیم نیم نگاهی به آموزش هم داشته باشیم.البته تاکید می کنم در اینجا  آموزش موردی مدنظر است، نه به شکل ترمیک.

وی در پایان صحبت های خود، از نشر مجوز برای آثار در مدرسه خبر می دهد و می گوید: مجوز نشر موسسه «مدرسه روزنامه نگاری و مطالعات رسانه» را گرفتیم و قرار است، آثار اساتید و پژوهشگران در زمینه مطالعات روزنامه نگاری و رسانه را منتشر کنیم. هر چند این مجوز برای «نشردیجیتال» است اما اجازه «نشر مکتوب» هم صادر شده است. با این نگاه به سمت نشر رفته ایم که اساسا بخش پژوهش مدرسه در کنار دو بخش آموزش و کلینیک رسانه ای، محوریت پیداکرده و تقویت شود.

مدرسه «روزنامه نگاری و مطالعات رسانه» موسسه بهاران از نیمه دوم آبان ماه تا به حال، چند ورک شاپ و کلاس استانی برای اهالی رسانه، ارتباطات و پژوهشگران برگزار کرده است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. چرا بر سر چین و روسیه، اینقدر جنجال می‌کنند!؟ / پاسخی دوباره به پرسشی تکراری

  2. چرا «جمهوری اسلامی» همیشه از خودش عقب است !

  3. خودروسازان تا رقیب نداشته باشند وضع ما همین است !

  4. انقلاب اسلامی و مفهوم مدرن «انقلاب»

  5. منتقدان صادق و پاک دست؛ نه دغلکاران فرصت طلب!

  6. «اشرف غنی» سکته کرد

  7. رونمایی از لامبورگینی ایرانی که در یک خانه در یزد تولید شد

  8. ایران و پیامدهای احتمالیِ قدرت گیری مجدد "ترامپیست ها" در آمریکا

  9. توصیه رهبر انقلاب به مداحان/ ائتلاف یا گسست ناطق نوری، خاتمی و روحانی/ رونمایی از نقشه نئولیبرال‌ها علیه دولت/ جدال مجلس و اتاق بازرگانی بالا گرفت 

  10. میوه های صادراتی مشکلی نداشت، مشکل ما سموم تقلبی در بازار است

  11. آرمان گرایی مردم ایران و مسأله موفقیت نظام

  12. دانشگاه شهید بهشتی با محمد فاضلی قطع همکاری کرد +توضیحات دانشگاه

  13. سقوط تاریخی بورس

  14. باهنر: مملکت را با یک مجلس نمی شود اداره کرد

  15. پیام های سفر وزیر خارجه ایران به چین

  16. تهدیدهای انصارالله علیه امارات عملی می‌شود؟

  17. روابط بین المللی، شرق و غرب ندارد !

  18. احیای داعش و سودای تکراری دموکرات‌های کاخ سفید  

  19. وزیر آموزش و پرورش: مدارس را نباید تا این حد تعطیل می‌کردیم

  20. یحیی سریع: مراکز حیاتی دبی و پایگاه های نظامی سعودی هدف حمله پهپادی قرار گرفت  

  21. غرب‌پرستان را چه مي‌شود؟!

  22. خودروهای داخلی همیشه از عقب تصادف می کنند !

  23. جشن تولد «قرائتی» در پشت صحنه «سمت خدا» 

  24. دولت برای بالابردن کیفیت خودرو داخلی برنامه دارد  

  25. متن کامل برنامه ۷ فصلی وزیر صنعت برای تحول در خودروسازی

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما