بخشش درآمد مالیاتی دولت انگلیس به آل خلیفه دردسرساز شد

گروه جهان الف،   4001023024

اعضای پارلمان انگلیس به اقدام دولت این کشور در کمک مالی از محل درآمد مالیاتی به وزارت کشور و نهادهایی وابسته به رژیم آل خلیفه اعتراض کردند که طی ۱۰ سال گذشته از آغاز انقلاب مردمی این کشور مرتکب نقض فاحش حقوق بشر شدند.

به گزارش فارس،  دولت انگلیس به دلیل افشای حمایت مالی آن از رژیم بحرین که به نقض فاحش حقوق بشر علیه شهروندان خود متهم است از سوی سیاستمداران و اعضای پارلمان تحت فشار قرار گرفت.

به نوشته القدس العربی، همزمان جمعی از سیاستمداران انگلیس حکومت بحرین را به تلاش برای موجه کردن چهره خود متهم کردند و گفتند، مقامات آل خلیفه در حالی که همچنان در جنگ یمن مشارکت دارند، خود را خواهان صلح نشان می‌دهند.

میدل ایست آی نیز گزارش داد، نمایندگانی از پارلمان انگلیس دولت این کشور را متهم کردند که از طریق پولی که از مالیات دهندگان بریتانیایی می‌گیرد، از فعالیت‌ها و صندوق‌های وابسته به نظام بحرین که به نقض فاحش حقوق بشر متهم است، حمایت می‌کند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان پارلمان انگلیس نسبت به حمایت‌های کشورشان از رژیم آل خلیفه نگران هستند و از همین رو جلسه‌ای را در پارلمان درباره زندانیان سیاسی در این کشور عربی حاشیه خلیج فارس برگزار کردند.

میدل ایست آی آورده است که دولت انگلیس با درآمدی که از مالیات دهندگان به دست می ‌آورد از وزارت کشور بحرین و نهادهای مسئول نظارت بر زندانیان سیاسی در بحرین حمایت می‌کند.

به نوشته این پایگاه خبری، برندان اوهارا عضو حزب ملی اسکاتلند این موضوع را در پارلمان انگلیس طرح کرده است آن هم پس از گذشت یک دهه از آغاز حمایت‌های مالی انگلیس از بحرین و با وجود اینکه گزارش‌ها حاکی از وجود ده‌ها زندانی سیاسی در بحرین است که فقط به دلیل حضور در جنبش حامی دموکراسی در بحرین در پشت میله‌های زندان به سر می‌برند.

در این گزارش آمده است: انگلیس دیرزمانی است که چشم خود را بر نقض گسترده حقوق بشر در بحرین بسته و در عین حال میلیون‌ها پوند از پول مالیات‌دهندگان انگلیسی را به این کشور خلیج (فارس) ارسال می‌کند به امید اینکه در این کشور اصلاحات ایجاد شود.

سیاستمداران انگلیسی می‌گویند چگونه است که حکومت بحرین هیچ شاهد واقعی از ایجاد اصلاحات در کشورش نشان نمی‌دهد و با گذشت بیش از یک دهه از قیام بهار عربی، زندان‌های بحرین هنوز مملو از زندانیان سیاسی است که بسیاری از آنها شکنجه شدند و برخی در انتظار اعدام هستند.

بر اساس این گزارش اعتصاب غذای علی مشیمع فرزند حسن مشیمع از مخالفان برجسته بحرینی در رژیم ال خلیفه برای درخواست آزادی پدرش خود انگیزه ای برای آزادی پدرش است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. پاسگاه مرزی ایران زیر برف مدفون شد

 2. چرا بر سر چین و روسیه، اینقدر جنجال می‌کنند!؟ / پاسخی دوباره به پرسشی تکراری

 3. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

 4. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 5. چرا «جمهوری اسلامی» همیشه از خودش عقب است !

 6. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 7. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 8. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 9. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

 10. آب در دل کویر تکان خورد

 11. انقلاب اسلامی و مفهوم مدرن «انقلاب»

 12. منتقدان صادق و پاک دست؛ نه دغلکاران فرصت طلب!

 13. رونمایی از لامبورگینی ایرانی که در یک خانه در یزد تولید شد

 14. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

 15. نظر رهبر انقلاب‌ در مورد قرارداد ۲۵ ساله‌ با چین

 16. توصیه رهبر انقلاب به مداحان/ ائتلاف یا گسست ناطق نوری، خاتمی و روحانی/ رونمایی از نقشه نئولیبرال‌ها علیه دولت/ جدال مجلس و اتاق بازرگانی بالا گرفت 

 17. میوه های صادراتی مشکلی نداشت، مشکل ما سموم تقلبی در بازار است

 18. آرمان گرایی مردم ایران و مسأله موفقیت نظام

 19. دانشگاه شهید بهشتی با محمد فاضلی قطع همکاری کرد +توضیحات دانشگاه

 20. سقوط تاریخی بورس

 21. باهنر: مملکت را با یک مجلس نمی شود اداره کرد

 22. پیام های سفر وزیر خارجه ایران به چین

 23. تهدیدهای انصارالله علیه امارات عملی می‌شود؟

 24. وزیر آموزش و پرورش: مدارس را نباید تا این حد تعطیل می‌کردیم

 25. غرب‌پرستان را چه مي‌شود؟!

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما