النخاله: شهید سلیمانی صحنه منطقه را تغییر داد

گروه جهان الف،   4001015140

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه شهید سلیمانی صحنه منطقه را با حمایت‌های فکری، سیاسی و نظامی از مقاومت تغییر داد، گفت روح شهید سلیمانی شریک شادی پیروزی اسیر فلسطینی بر رژیم صهیونیستی است.

النخاله: شهید سلیمانی صحنه منطقه را تغییر داد

به گزارش فارس، زیاد النخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز چهارشنبه در همایشی به مناسبت دومین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که با مشارکت شخصیت هایی سیاسی، فکری و فرهنگی برگزار شد، حضور داشت.

به گزارش فلسطین الیوم، النخاله طی نطقی در این مراسم تاکید کرد: حاج قاسم تمام مسائل و جزئیات مربوط به فلسطین را دنبال می‌کرد و شایسته تقدیر از سوی همه مردم منطقه است.

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه صحنه منطقه با حضور حاج قاسم سلیمانی تغییر کرد، گفت: او با حضور شگفت انگیز خود در سطوح فکری، سیاسی و نظامی، تجربه فوق العاده‌ای را به ملت‌ها منتقل کرد.

وی شهید سلیمانی را هدیه‌ای از جانب خداوند برای مقاومت توصیف کرد و گفت: او همیشه می‌گفت ما در خدمت شما هستیم و سرباز دفاع از فلسطین هستیم و اعتقاد خاصی به آزادی بیت المقدس و فلسطین داشت.

النخاله افزود: تفکر حاج قاسم شفاف و روشن بود و از همین رو در خدمت به این اندیشه روشن آمادگی برای عمل داشت  و شبانه روز برای آن تلاش کرد.

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی گفت: روح شهید سلیمانی هم در جشن و شادی شب گذشته مردم فلسطین از آزادی هشام ابوهواش اسیر فلسطینی حضور داشت، زیرا سلاحی که مقاومت با آن اسرائیل را تهدید کرد، به لطف شهید سلیمانی به دست مقاومت رسیده است.

ابوهواش اسیر فلسطینی که در اعتراض به بازداشت بدون تفهیم اتهامش توسط رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده بود شب گذشته پس از ۱۴۱ روز اعتصاب غذا رژیم صهیونیستی را وادار به تسلیم و پذیرش آزادی خود کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین هم با وخامت حال ابوهواش طی روزهای اخیر تهدید کرده بودند که در صورت شهادت احتمالی این اسیر، سرزمین‌های اشغالی موشک باران می‌شود.

النخاله با اشاره به نظارت شهید سلیمانی بر ورود سلاح به غزه افزود: بیش از دو هزار رزمنده فلسطینی از نوار غزه در دوره‌های آموزشی با شهید سلیمانی ملاقات داشتند. او به خوبی فلسطین را می‌شناخت و از همین رو فلسطین را دوست داشت و مردم فلسطین هم عاشق او هستند و چون دوستدار قدس بود، قدس هم او را دوست دارد.