سخنگوی دولت: پول فروش نفت وارد کشور می‌شود/ دولت برای رفع تحریم حساس است اما مذاکرات دغدغه اصلی نیست

گروه اقتصادی الف،   4000916135

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت برای جبران عقب‌ماندگی‌ها به صورت شبانه‌روزی در حال کار است، گفت: هماهنگی میان ارکان دولت در حال ایجاد است.

سخنگوی دولت: پول فروش نفت وارد کشور می‌شود/ دولت برای رفع تحریم حساس است اما مذاکرات دغدغه اصلی نیست

به گزارش فارس، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امشب ( سه‌شنبه) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، اظهار داشت: دولت به صورت شبانه و روزی درحال کار است و جلسات دولت از ساعات ابتدایی روز ۶و 6:30 است و این حجم از کار برای جبران عقب ماندگی‌هاست.

وی افزود: نقطه ضعف می‌توان گفت عدم هماهنگی تیم دولت است که رفته رفته این هماهنگی میان ارکان دولت درحال ایجاد است زیرا هنوز از کادر دولت قبل در دولت حضور دارند. همچنین ضعف اطلاع رسانی در دولت سیزدهم مشهود است که باید این موضوع تقویت شود.

سخنگوی دولت گفت: ابتدای دولت سیزدهم مسئله اصلی کرونا بود و تمام مسئولین به دنبال تهیه واکسن بودند و ابتدای تشکیل کابینه تعداد فوتی ها به ۷۰۹ نفر رسیده بود و آقای رئیسی در همان ابتدا بعد از انتخابات پیگیر واردات واکسن بودند.

بهادری جهرمی افزود: رئیس‌جمهور به صورت شخصی و هم از جانب دولت پیگیر واردات واکسن بودند و شخصا تماس‌های داشتند با روسای کشورهای جهان واکسن کرونا را برای کشور خریداری کردند.

** هم نفت می‌فروشیم و هم پول آن وارد کشور می‌شود

سخنگوی دولت با بیان اینکه بعد از واردات واکسن آقای رئیسی پیگیر تولیدات داخلی نیز بودند، بیان کرد: در دولت سیزدهم فارغ از موفقیت در واکسیناسیون عمومی، در فروش نفت نیز موفقیت‌هایی کسب کرده‌ایم و وزارت نفت هم اکنون می تواند بفروشد و هم پول آن را وارد کشور کند.

** مذاکرات دغدغه اصلی دولت نیست

بهادری جهرمی گفت: دولت برای رفع تحریم ها حساس است اما اولویت نیست یعنی دغدغه اصلی دولت مذاکرات نیست و در مقابل اقداماتی در حال انجام است تا بتواند فشارهای تحریم ها را کاهش دهند.

وی در پاسخ به این سوال که دولت سیزدهم چه اقداماتی برای تهیه کالاهای اساسی انجام داده است؟، گفت: ذخایر کالاهای اساسی بعد از تحویل به دولت سیزدهم یک سوم بود و پیش بینی شده بود در ماه های آتی مردم دچار مشکل شوند و کشور بحران نان پیدا کند اما دولت همان تدبیری که در تهیه واکسن انجام داد در تامین کالاهای اساسی هم انجام داده است.

** با سیاست‌های دولت افزایش تورم کنترل شد

سخنگوی دولت با اشاره به گرانی کالاها و سفره مردم، بیان کرد: دولت ارثی از قبل دریافت کرده است که اوضاع آن خوب نبوده و زمانی کشور را تحویل گرفت که شیب تورم به صورت تند درحال افزایشی بود اما با تدابیری که ستاد اقتصادی دولت داشت همانند ممانعت از خلق پول و ... توانست افرایش تورم را کنترل کند.

بهادری جهرمی تصریح کرد: مسائل اقتصادی کلان کشور یک شبه یا دو شبه قابل حل نیست و نیازمند زمان لازم است تا جراحی های لازم انجام شود تا ثبات به قیمت ها در بازار بازگردد و باید نتیجه آن را شش ماه یا یکسال آینده دید.

وی افزود: رویکرد آقای رئیسی این است که تصمیمات فردی را مدنظر قرار نمی دهند بلکه از تصمیمات جمعی نخبگان استفاده می کند از این رو ستاد هماهنگی اقتصادی دولت هماهنگ هستند که ریاست آن بر عهده آقای رضایی است و شخص رئیس‌جمهور بر آن اشراف دارند.

** باید صبح جمعه‌ها را برای مردم شیرین کرد نه تلخ

سخنگوی دولت گفت: در بحث قیمت گذاری خودرو شورای حمایت از تولید کنندگان دخیل است و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در آن یک نظر دارد همچنین آقای رئیسی اصرار دارند که مردم را نباید غافلگیر کرد بلکه باید صبح جمعه را برای آن ها شیرین کرد نه تلخ از این رو دولت در تصمیم گیری ها قائل به شرکت مردم در تصمیمات هستند.

** اهتمام دولت به تکمیل پروژه‌های ناتمام

وی در پاسخ به این سوال که آیا سفرهای استانی دولت پوپولیستی است، گفت: رئیس جمهور قائل به حضور در بین مردم است و به وزرا هم توصیه می کنند که در بین مردم باشند همچنین این سفرها به لحظه نیست بلکه از قبل استان ها بررسی می شوند و مشکلات احصا می شود بعد سفر به آن استان ها می شود و جالب این جاست که دولت پروژه جدیدی را افتتاح نمی کند بلکه پروژه های قبلی را تکمیل خواهد کرد و آقای رئیس جمهور هم تاکید دارند که همین پروژه های قبلی تکمیل شود برای دولت کافی است.

بهادری جهرمی درباره روز دانشجو، گفت: امروز رئیس جمهور در دانشگاه حضور داشت و حرف های تمام دانشجویان با هر سلیقه اعم از اصلاح طلب و اصولگرا را پذیرا بود و اصلا در پاسخ به آن ها نه کنایه ای زدند و نه پرخاشی کردند بلکه با سعه صدر به حرف همه گوش دادند و حتی به بنده تاکید داشتند که باید تمام وزرا در دانشگاه ها حضور داشته باشند و پاسخگوی دانشجویان باشند.

** دولت قرار نیست افراد را اتوبوسی تعویض کند

وی با اشاره به تعویض بدنه دولت، بیان داشت: در این دولت قرار نیست افراد اتوبوسی تعویض شود که ما این حرکت را در دوره‌های گذشته شاهد بودیم ولی در این دولت شایسته گزینی است و هر فردی شایسته است در مسند خود باقی می‌ماند و اگر هم شایسته نیست تعویض می شود پس دولت قصد تعویض اتوبوسی در بدنه خود ندارد همچنین هیچ کارگزاری نمی‌تواند از کار فرار کند زیرا شخص رئیس‌جمهور خود پیگیر موضوع تا به نتیجه رسیدن آن هستند.

بهادری جهرمی تصریح کرد: دولت از ابتدای انتخاب رئیس جمهور سندی جامع و نقشه راه کشور را تدوین کرده و در اختیار تمام ارگان ها و نهادها داده است تا چکش کاری شود و بعد به صورت عمومی اطلاع رسانی شود اما این سه ماه نیز طبق همان سند دولت پیش رفته است.

سخنگوی دولت در پایان بیان داشت: با جهت گیری های درست دولت و کار شبانه و روزی دولتمردان بنده به آینده کشور امیدوار هستم که این موضوع هم همدلی و همراهی ملت را می طلبد و این همدلی و همراهی تاکنون بین دولت و ملت بوده است که نتیجه آن را در واکسیناسیون عمومی می توان مشاهده کرد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

 2. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

 3. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

 4. نظر رهبر انقلاب‌ در مورد قرارداد ۲۵ ساله‌ با چین

 5. شلیک پهپادهای انصارالله به قلب ابوظبی/ آیا امارات به سرنوشت عربستان دچار می‌شود؟

 6. افشای جدیدترین اسرار از خاندان سعودی؛ ملک سلمان کجاست؟

 7. پاسگاه مرزی ایران زیر برف مدفون شد

 8. دیدار با شمخانی در مترو

 9. پشت پرده حمایت آمریکا از عامل اصلی ورشکستگی لبنان

 10. معاون وزیر: محصولات کشاورزی ما آلوده نیست، این فتنه دشمن است

 11. از پستونک طلا تا کله‌‌پاچه طلاکوب/ مخاطب نمایش زندگی تجملاتی چه کسانی هستند؟  

 12. تجمع جمعی از کارکنان محیط زیست در مقابل مجلس

 13. به بهانه سفر رئيسی به روسيه

 14. بزودی با سونامی گردشگری مواجه‌ می شویم

 15. مشاو بشار اسد: پاسخ وفاداری جمهوری اسلامی ایران را خواهیم داد

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

 5. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

 6. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 7. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 8. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 9. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 10. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 11. ارتفاع پست !

 12. ضرغامی بر مزار شجریان

 13. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 14. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 15. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 16. مضحکه نوبل؟!

 17. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 18. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

 19. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 20. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 21. آب در دل کویر تکان خورد

 22. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 23. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 24. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

 25. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما