واکنش رئیسی به نوسانات ارزی/ بازگشت شفافیت آرا به خانه اول/ تشکر عنابستانی از قالیباف/ خاندوزی: گره‌های اقتصادی در ماه‌های آینده باز می‌شود

گروه سیاسی الف،   4000916098 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

واکنش رئیسی به نوسانات ارزی/ بازگشت شفافیت آرا به خانه اول/ تشکر عنابستانی از قالیباف/ خاندوزی: گره‌های اقتصادی در ماه‌های آینده باز می‌شود

آمار کرونا در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۵۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۸۴ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۳۳۵ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۰ هزار و ۳۵۶ نفر رسید.

آمار واکسیناسیون در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۵۸ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۷۸۷ نفر دُز اول، ۴۸ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۳۶۲ نفر دُز دوم و یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۹۸۲ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۰۸ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۱۳۱ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۴۷۴ هزار و ۴۹۸ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

***

جزئیات طرح پیشنهادی امریکا برای مذاکرات

روزنامه ایران نوشت: «یک روز قبل از آغاز دور جدید مذاکرات یعنی هفتم آذرماه، خبرگزاری رویترز در خبری به ابعاد ایده‌ «توافق موقت» با ایران در دور جدید پرداخت. پیش از آن نیز در روز 26 آبان، خبرگزاری اکسیوس در گزارشی عنوان کرد که مشاور امنیت ملی امریکا، ایده‌ «توافق موقت» با ایران، با هدف خرید زمان بیش‌تر در مذاکرات هسته‌ای را با همتای اسرائیلی خود مطرح کرده است. طبق این گزارش، طرح انعقاد توافق موقت با ایران توسط یکی از متحدان اروپایی واشنگتن مطرح شده است.

طرح توافق موقت ایده‌ تازه‌ای نیست. این طرح تاکنون تحت عناوین مختلفی توسط اندیشکده‌ها و مقامات غربی مطرح شده است...

بررسی یادداشت‌های تولیدشده در اندیشکده‌ها و تارنماهای خبری غربی تا حد خوبی از ابعاد و مفاد طراحی‌شده از سوی امریکا برای توافق موقت پرده‌برداری می‌کند. مهم‌ترین تعهدات مطرح‌شده برای ایران شامل توقف غنی‌سازی با درصد بالا و تعهد به اجرای تمام اقدامات شفاف‌ساز (بازرسی‌ها و نظارت‌ها) می‌شود. از سوی دیگر، تعهدات مطرح‌شده برای امریکا عبارتند از تخفیف محدود در تحریم‌های فروش نفت و اجازه‌ دسترسی محدود ایران به بخشی از دارایی‌های مسدودشده...

این که پیش از آغاز دور جدید مذاکرات، مباحثی انحرافی نظیر ایده‌ «توافق موقت» از سوی طرف غربی مطرح می‌شود، نشان می‌دهد که آن‌ها هزگز پایبندی و تعلقی به توافق اصلی (یعنی برجام) نداشته و به‌دنبال تمسک به انواع شیوه‌ها برای امتیازگیری حداکثری و امتیازدهی حداقلی هستند. اساساً مطرح شدن ایده‌ توافق موقت نشانه‌ عدم اراده و خواست اروپا و امریکا برای حل مشکل است.

ایده‌ توافق موقت ایده‌ای طراحی شده از سوی امریکا با اهداف مشخصی بوده که نمی‌تواند اهداف ایران از مذاکرات جاری را تأمین کند.

این ایده با سیاست‌های کلی اعلام‌شده از سوی جمهوری اسلامی ایران مغایرت دارد... توافق موقت علاوه بر این‌که فقط باعث تخفیف‌های تحریمی و نه لغو آن‌ها می‌شود، جامعیت نداشته و کلیه تحریم‌ها را شامل نمی‌شود.»

***

واکنش رئیسی به نوسانات  دلار

به گزارش فارس، سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در نشست با دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به مناسبت روز دانشجو در مورد تغییرات قیمت ارز بیان داشت: خبر دقیق داریم عده‌ای شبانه‌روز در تلاشند همزمان با مذاکرات، نرخ ارز را بالا ببرند و مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند تا خواسته‌های خود را به ملت تحمیل کنند. دستگاه‌های اطلاعاتی پیگیر معرفی افراد هستند.

رئیسی تاکید کرد: برخی از این افراد در داخل و برخی نیز در خارج از کشور در محافل و فضای مجازی و واقعی به دنبال بالا بردن قیمت ارز هستند.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد، نان و سفره مردم را به مذاکرات گره نمی‌زنیم، تصریح کرد: منابع ارزی موجود در وضعیت خوبی قرار دارد و برخلاف روزهای اولی که دولت را تحویل گرفته‌ایم نگران وضع نیستیم. فروش نفت نیز به رغم تهدیدها و تحریم‌ها شرایط خوبی دارد و صادرات نفت و میعانات بیش از گذشته افزایش یافته است.

رئیسی با اشاره به اینکه باید زندگی مردم سامان یابد و آرامش بر فضای جامعه حاکم شود، اظهار داشت: هر اقدام اقتصادی که دولت بخواهد انجام دهد، مردم و فعالان اقتصادی را در جریان می گذارد.

***

بازگشت شفافیت آرا به خانه اول

به گزارش ایرنا، سیدنظام موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در حاشیه نشست علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی درباره جلسه غیرعلنی امروز به خبرنگاران گفت: با توجه به اهمیت موضوع شفافیت در مجلس شورای اسلامی و مباحث مختلفی که در این باره در مجلس و افکار عمومی وجود دارد،  نمایندگان امروز و پیش از آغاز رسمی نشست مجلس جلسه‌ای در این باره برگزار کرد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: در این نشست مدل ورود دوباره مجلس به موضوع شفافیت و نقطه نظرات نمایندگان موافق و مخالف استماع شد. چرا که بخش عمده‌ای از نمایندگان خواهان در دستور قرار گرفتن موضوع شفافیت هستند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم شفاف‌ترین نهاد کشور است، اظهار داشت: دلیل آن هم این است که مردم و رسانه‌ها به صورت علنی در جریان مذاکرات، موافقت‌ها و مخالفت‌های نمایندگان قرار دارند. البته نمایندگان معتقدند که موضوع شفافیت باید برای همه ارکان‌ و بخش‌ها منظور شود و نباید فقط محدود به مجلس شورای اسلامی شود.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در نشست امروز تاکید شده به جای اینکه مسئله شفافیت را در آینده از مجلس به دیگر نهادها تعمیم دهیم، یک طرح متمرکز و جامع‌تری که شامل شفافیت همه نهادها و دستگاه‌ها است، ارائه شود.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در جمع بندی جلسه غیرعلنی مجلس گفت: مجلس موافق پیگیری موضوع شفافیت است ولی باید شفافیت در طرح جامعی در دستور کار قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد:« مقرر شد کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس در این باره نظر و پیشنهادات های سایر کمیسیون‌ها را گرفته و در آینده کلیات طرح به در صحن علنی به صورت دو شوری بررسی شود.»

گفتنی است از ابتدای طرح موضوع شفافیت آرای نمایندگان در مجلس دهم، نمایندگان مجلس دهم با شانه خالی کردن از شفافیت آرا، طرحی به مجلس ارائه دادند که همه نهادها را شفاف می‌کرد و طبیعتا آن طرح به سرانجام نرسید. اکنون مجلس انقلابی هم ظاهرا از مجلس دهم تبعیت کرده و به همان سمت حرکت می کند که نتیجه ای جز عدم شفافیت ندارد.

***

تشکر عنابستانی از قالیباف

علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار در مطلبی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام در واکنش به سخنان روز دوشنبه (۱۵ آذرماه) محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی نوشت: «البته واضح بود که ماه پشت ابر نمی ماند اما از شجاعت ریاست محترم مجلس آقای دکتر قالیباف تشکر می کنم که بعد از چندین ماه دروغ پراکنی، ایشان بالاخره به اندازه کمی حقیقت را روشن کردند!

به گزارش ایسنا، بارها گفته ام که اشتباه عنابستانی سیلی زدن به سرباز در حال انجام وظیفه نبود! بلکه اشتباه عنابستانی هل دادن سرباز توهین کننده بود!تفاوتی که در هیاهوی رسانه ای گم شد.»

دوشنبه محمدباقر قالیباف در همایش دانشجویی که در دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت ۱۶ آذرماه روز بزرگداشت دانشجو برگزار شد، گفت: «در خصوص آقای عنابستانی که دانشجویان اشاره کردند باید بگویم که اگر چه هیات نظارت پیگیری های مجدانه ای انجام داد، اما معتقدم که پیگیری‌ها باید محکم‌تر انجام می‌شد اما در نهایت نظر دادگاه ملاک قرار گرفت؛ البته در برخورد مامور نیروی انتظامی هم اشکالاتی وجود داشت؛ سرباز نباید از قانون تخطی کند. نماینده مجلس سیلی نزد و صرفا سرباز را هل داد اما حق همین هول دادن را نداشت؛ اگر چه ما شاهد بودیم که در مجلس قبل در خصوص موضوع گمرک این گونه موضوع پیگیری نشد.»

ببینید: واکنش سرباز راهور به اظهارات قالیباف

 

***

خاندوزی: گره‌های اقتصادی در ماه‌های آینده باز می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه مسوولان کمک برای افزایش تاب‌آوری جامعه را در دستور برنامه‌های خود قرار دهند، گفت: گره‌های اقتصادی به شکل مشهودی در ماه‌های آینده باز خواهند شد.

به گزارش ایرنا، سید احسان خاندوزی در دیدار با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی افزود: تلاش‌هایی برای کسب درآمدهای مالیاتی جدید، درآمدهای نفتی جدید، روابط خارجی از نو ساماندهی شده و کنترل طرف هزینه‌ها در بودجه دولت آغاز شده که به ثمر رساندن آن‌ها زمان‌بر است.

خاندوزی خاطرنشان‌کرد: درخواست بنده از مسوولان این است که کمک برای افزایش تاب‌آوری جامعه را در دستور برنامه‌های خود قرار دهند.

همچنین خاندوزی در حاشیه این نشست از تهیه پیش نویس لایحه اصلاح قانون اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی خبر داد.

وی با بیان اینکه یکی از وعده های وی زمان رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی این موضوع بوده است، گفت: با توجه به وجود نارضایتی هایی که از روند برخی واگذاری های گذشته وجود داشت و باید علاج می شد، تلاش کردیم در دولت سیزدهم این واگذاری ها با روندی متفاوت و با اصلاح ریل صورت گیرد.

وی با بیان اینکه پیش نویس لایحه یادشده، مبتنی بر یک آسیب شناسی بسیار مفصل است افزود: در این پیش نویس تمام روند واگذاری های 15 سال گذشته سازماندهی شده و نقاط قوتی که باید ادامه پیدا کند و نقاط ضعفی که وجود داشته و موجب به وجود آمدن برخی آثار و پیامدهای شدید اجتماعی و اقتصادی و حتی امنیتی و منطقه ای شده مورد بررسی قرار گرفته است.

***

 قالیباف: مجلس به دنبال توسعه اینترنت برای همه مشاغل است

به گزارش فارس، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه تکالیف مقرر در قانون و برنامه‌های کلان و تعهدات این وزارتخانه قرائت شد.

پس از قرائت گزارش کمیسیون صنایع و معادن، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی علیه مجلس جوسازی شد و دروغ گفتند، خاطرنشان کرد: در این رابطه گفتند که مجلس به دنبال تعطیلی پلتفرم‌هاست، در حالی که این حرف‌ها بی‌اساس است و اتفاقات مجلس به دنبال توسعه اینترنت برای همه مشاغل خُرد و کلان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز حوزه ICT یکی از فرصت‌های اقتصادی است و مجلس نیز به آن توجه دارد، اظهار داشت: ما یک درد بی‌درمان داریم که در برنامه هفتم توسعه نیز باید به آن توجه کنیم و آن هم بحث پروژه‌های نیمه تمام عمرانی است؛ این پروژه‌های نیمه تمام در حوزه دیجیتال و هوشمند هم سرایت کرده، در حالی که در حوزه دیجیتال پروژه نیمه تمام معنی ندارد و کار باید به سرعت انجام شود.

وی افزود: به عنوان مثال کارت‌های هوشمند ملی همچنان بلاتکلیف است؛ این چه معنی دارد؟

***

برای روحانی پرونده‌ای در دادگستری تشکیل نشده است

ذبیح الله خداییان، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اینکه در اعتراضات اصفهان  چه تعداد از معترضین بازداشت شدند؟ گفت: در ارتباط با تجمع مردم در اصفهان باید بگویم که مردم حق دارند اگر  خواسته یا مطالبه ای  دارند را به اطلاع مسولان برسانند.  مردم اصفهان هم تجمع واعتراضاتی را  داشتند و چندین روز ادامه داشت و آرام و مسالمت آمیز بود و مشکلی ایجاد نشد و همین تجمع مسالمت آمیز و شعور مردم اصفهان، دشمنان را عصبانی کرد و باعث شد تحت تاثیر دشمنان افرادی در صفوف مردم نفوذ کنند و دست به اغتشاش بزنند.  ما نمی توانیم اسمشان را مردم بگذاریم و آنها اقدام به سلب امنیت مردم و تخریب اموال مردم کردند و  مانع طرح صحیح خواسته مردم شدند. خود مردم اصفهان وارد عمل شدند و با کمک نیروی انتطامی آن را خاتمه دادند.

وی افزود: ۱۳۰ نفر بازداشت شده بودند و قرار برایشان صادر شده بودند و برخی بلافاصله آزاد شدند و دیروز هم اکثر آنها آزاد شدند. جز افرادی که تیراندازی مسلحانه داشتند بقیه با قرار کفالت و وثیقه آزاد شده بودند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره اظهارات نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ و شکایت از رئیس جمهور سابق گفت: دستگاه قضایی در رسیدگی به جرم افراد خط قرمز ندارد و در این ایام به جرایم افرادی رسیدگی شد که جزو مسئولان عالی رتبه نظام بودند. قبلا هم گفتم با توجه به اینکه ایشان روحانی است در دادگاه ویژه روحانیت به موضوع رسیدگی می‌شود و باید از این مرجع پرسید که آیا پرونده‌ای تشکیل شده است یا خیر اما در دادگستری پرونده‌ای تشکیل نشده است.

***

لزوم تسریع در پاکسازی گسترده امنیتی

تابناک نوشت: «با توجه به موضع محکم تیم مذاکره کننده ایران و مواضع اصولی ایران در مذاکرات با ۴+۱ و تحرکات دشمنان ایران به ویژه رژیم صهیونیستی، دور از انتظار نیست که شاهد موج تازه‌ای از اقدامات مخرب باشیم. با این رویکرد باید بدون نادیده گرفتن توانایی‌های داخلی، از اطمینان کاذب پرهیز کرد و پیش از ضربات دشمن به نقاط حساس کشور، پاکسازی گسترده امنیتی تسریع شود. این پاکسازی حتی باید در سطح کارشناسی بخش‌های حساس رخ دهد و تغییر ترکیب این مجموعه‌ها را منوط به اثبات نکرد، بلکه با رویکرد احتیاط، این تغییرات را سریع اجرایی نمود.

بی‌شک پی بردن دشمن نسبت به این تغییرات، ممکن است آخرین استفاده از برخی از این عناصر قبل از جابجایی عملیاتی شود؛ بنابراین، باید در طول دوره زمانی جابجایی‌ها نیز بسیار هشیار بود. در عین حال با توجه به اینکه ممکن است گروهی از اشخاص نه با اتهام قطعی بلکه صرفاً برای کاهش ریسک جابجا شوند، باید شان این گروه به ویژه مجموعه کارشناسان هسته‌ای که برخی‌شان از خبرگان کشور هستند، حفظ شود و از آن‌ها در سایر فضا‌ها یا به شکل ایزوله از محیط پرخطر استفاده ویژه کرد و اگر ظرفیت ارزشمندی وجود دارد، به کل از دسترس کشور خارج نکرد.»

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۳۲۶۹۹۰۲۰:۵۹:۳۷ ۱۴۰۰/۹/۱۶
کسانی که چند ماه پیش مدعی بودند بورس را سه روزه نجات می دهند و متخلفان این یکسال و نیمه را محاکمه می کنند چرا به این وعده خود عمل نمی کنند
ناشناس۲۳۲۷۸۴۰۱۳:۲۰:۱۲ ۱۴۰۰/۹/۱۷
دقیقا چه کسی گفت 3 روزه حل می کند؟ حل چی؟ این که هر روز بالا برود؟!!
ناشناس۲۳۲۷۰۵۱۲۱:۳۹:۳۲ ۱۴۰۰/۹/۱۶
نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس باید پاسخگوی عدم تفحص از بانک‌های خصوصی که انرا شروع کردند و ناتمام گذاشته اند باشند
ناشناس۲۳۲۷۰۹۶۲۲:۱۱:۰۷ ۱۴۰۰/۹/۱۶
حساب های بانکی 700 نفر از دلالان ارز که در بازار اخلال می کردند مسدود شد و ثبات به بازار ارز بر می گردد.
ناشناس۲۳۲۷۶۰۴۱۰:۲۷:۲۲ ۱۴۰۰/۹/۱۷
بجای چوب حراج زدن به اموال دولت ثروت های حرام و نامشروع افسانه ای و گنج قارونی را ملی کنید تنها راه نجات کشور و انقلاب همین است
ناشناس۲۳۲۷۶۲۶۱۰:۴۷:۵۸ ۱۴۰۰/۹/۱۷
قرار شد جمشید بسم الله رو دستگیر کنن !! بابا ول کنید این فرافکنی ها رو ..
ناشناس۲۳۲۷۸۷۸۱۳:۳۸:۴۱ ۱۴۰۰/۹/۱۷
بازم حربه نخ نما جمشید بسم لله
ناشناس۲۳۲۷۶۹۴۱۱:۳۵:۲۶ ۱۴۰۰/۹/۱۷
سال گذشته این موقع قیمت دلار 33 هزار تومان بود هنوز به رکورد روحانی نرسیدیم.
ناشناس۲۳۲۷۷۱۸۱۱:۵۳:۳۳ ۱۴۰۰/۹/۱۷
مشکل دلالان نیستند مشکل نبود درآمد ارزی کشور است. تا زمانی که محدودیت باشد مشکل حل نمی شود. اگر شخصی دلار آزاد می خواهد از کجا باید تهیه کند؟ این سوال هیچ جوابی ندارد.
ناشناس۲۳۲۷۷۳۵۱۲:۰۴:۴۰ ۱۴۰۰/۹/۱۷
اقتصاد علم است با بگیر و ببند درست نمیشود
ناشناس۲۳۲۷۰۹۸۲۲:۱۲:۴۹ ۱۴۰۰/۹/۱۶
به نظر می رسد که امریکایی ها اراده ای برای لغو تحریم ها ندارند و بدنبال زیاده خواهی در مسائل موشکی و پهپادی هستن.
ناشناس۲۳۲۷۱۰۲۲۲:۱۵:۵۰ ۱۴۰۰/۹/۱۶
محاکمه و مجازات روحانی یک مطالبه عمومی است چرا برای او پرونده ای تشکیل نشده است ؟!
ناشناس۲۳۲۷۱۵۰۲۲:۴۷:۰۶ ۱۴۰۰/۹/۱۶
با تورم های دورقمی هر ساله دلار باید افزایش یابد تا اقتصاد بعدا به گند کشیده نشود
ناشناس۲۳۲۷۳۳۵۰۳:۳۴:۴۸ ۱۴۰۰/۹/۱۷
خاندوزی دقیقا بگو از چه ماهی؟
ناشناس۲۳۲۷۳۳۹۰۳:۴۷:۴۳ ۱۴۰۰/۹/۱۷
سرهنگ از سرباز عذرخواهی کند و حلالیت بطلبد
ناشناس۲۳۲۷۵۶۸۱۰:۰۱:۵۹ ۱۴۰۰/۹/۱۷
به چه دلیل؟ در ضمن آقای عنابستانی به خاطر پنهان کاری در حکم باید توسط مجلس بازخواست شود حتی عزل
ناشناس۲۳۲۷۳۴۲۰۳:۵۲:۳۲ ۱۴۰۰/۹/۱۷
اقتصاد علم است و با توپ و تشر و بلندکردن صدا به سامان نمیرسد
ناشناس۲۳۲۷۳۵۷۰۵:۲۲:۱۵ ۱۴۰۰/۹/۱۷
چرا در صرافی ملی هم قیمت ها افزایشی بود ؟ آن عده بدو ، صرافی بدو !
ناشناس۲۳۲۷۵۲۱۰۹:۲۳:۱۴ ۱۴۰۰/۹/۱۷
دستگاههای امنیتی باید برا صرافی ملی وارد عمل شن
ناشناس۲۳۲۷۵۴۴۰۹:۴۰:۰۲ ۱۴۰۰/۹/۱۷
از خاندوزی بپرس
ناشناس۲۳۲۷۴۱۵۰۷:۵۹:۳۴ ۱۴۰۰/۹/۱۷
رئیس مجلس هم سیلی زدن را با هل دادن تعبیر می کنند چرا!!!
ناشناس۲۳۲۷۴۸۸۰۹:۰۱:۴۷ ۱۴۰۰/۹/۱۷
عنابستانی از قالیباف تشکر کرد مردم از سرباز
ناشناس۲۳۲۷۴۹۴۰۹:۰۴:۵۸ ۱۴۰۰/۹/۱۷
بالاخره یکی پیدا شد به نفع عنابستانی حرف بزنه !!!!!!!
ناشناس۲۳۲۷۵۲۳۰۹:۲۴:۴۰ ۱۴۰۰/۹/۱۷
قالباف به رای دادگاه تمکین کند
ناشناس۲۳۲۷۶۱۲۱۰:۳۱:۱۷ ۱۴۰۰/۹/۱۷
توئیت جدید قالیباف رو ندیدین؟؟
ناشناس۲۳۲۷۴۹۸۰۹:۰۷:۱۳ ۱۴۰۰/۹/۱۷
جناب عنابستانی !! برای شما و امثال شما اتفاقا ماه پشت ابر میماند . شما نگران دادگاه الهی در قیامت باشد .
ناشناس۲۳۲۷۵۶۴۰۹:۵۹:۵۷ ۱۴۰۰/۹/۱۷
آن سرباز معلوم است حاضر جواب هست و بد صحبت می کند و عنابستانی را عصبی می کند
ناشناس۲۳۲۷۵۱۱۰۹:۱۵:۳۴ ۱۴۰۰/۹/۱۷
آقای قالیباف! قانون شکنی همکارت را فراموش کردی
ناشناس۲۳۲۷۵۴۷۰۹:۴۰:۵۵ ۱۴۰۰/۹/۱۷
جناب سرهنگ ! رای دادگاه رو بخون
ناشناس۲۳۲۷۵۷۴۱۰:۰۶:۴۰ ۱۴۰۰/۹/۱۷
آقای عنابستانی! تشکرت را پس بگیر آقای قالیباف حرفهایش را پس از پی گیری پس گرفت!
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

 2. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

 3. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

 4. نظر رهبر انقلاب‌ در مورد قرارداد ۲۵ ساله‌ با چین

 5. شلیک پهپادهای انصارالله به قلب ابوظبی/ آیا امارات به سرنوشت عربستان دچار می‌شود؟

 6. افشای جدیدترین اسرار از خاندان سعودی؛ ملک سلمان کجاست؟

 7. پاسگاه مرزی ایران زیر برف مدفون شد

 8. دیدار با شمخانی در مترو

 9. پشت پرده حمایت آمریکا از عامل اصلی ورشکستگی لبنان

 10. معاون وزیر: محصولات کشاورزی ما آلوده نیست، این فتنه دشمن است

 11. از پستونک طلا تا کله‌‌پاچه طلاکوب/ مخاطب نمایش زندگی تجملاتی چه کسانی هستند؟  

 12. تجمع جمعی از کارکنان محیط زیست در مقابل مجلس

 13. به بهانه سفر رئيسی به روسيه

 14. بزودی با سونامی گردشگری مواجه‌ می شویم

 15. مشاو بشار اسد: پاسخ وفاداری جمهوری اسلامی ایران را خواهیم داد

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

 5. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

 6. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 7. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 8. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 9. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 10. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 11. ارتفاع پست !

 12. ضرغامی بر مزار شجریان

 13. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 14. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 15. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 16. مضحکه نوبل؟!

 17. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 18. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

 19. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 20. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 21. آب در دل کویر تکان خورد

 22. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 23. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 24. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

 25. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 2. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 3. ضرغامی بر مزار شجریان

 4. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 5. مضحکه نوبل؟!

 6. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 7. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 8. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 9. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

 10. از «منهای برجام» تا «برجام پلاس» ؛ سناریوهای محتملِ سرنوشت مذاکرات وین

 11. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

 12. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

 13. سردار حاجی‌زاده: آزمایش موفق موتور اول ماهواره برها انجام شد

 14. امیرعبداللهیان در عمان و قطر به دنبال چه بود؟

 15. پیام های سفر وزیر خارجه ایران به چین

 16. مخبر: اجازه نمی‌دهیم جمهوری اسلامی از مسأله فساد آسیب ببیند

 17. آنچه بعد از درگذشت رفسنجانی رخ داد

 18. روایت سردار حاجی‌زاده از توصیه حاج قاسم به روحانی/ رئیسی: نظام پرداخت حقوق باید فوری اصلاح شود/ دولت مجبور به حذف ارز ۴۲۰۰ است؟

 19. تکذیب ادعای دستور رئیسی برای صدور حکم علی عسگری

 20. روایت نیکزاد از علت حذف ارز ۴۲۰۰/ مشورت رئیسی با لاریجانی و خرازی و جلیلی قبل از سفر به روسیه/ اشتباه تاریخی اصلاح‌طلبان از نگاه مرعشی

 21. شلیک پهپادهای انصارالله به قلب ابوظبی/ آیا امارات به سرنوشت عربستان دچار می‌شود؟

 22. بازی جدید آمریکا برای امتیازگیری در وین

 23. اتمام حجت رئیسی با بانک‌ها/ گزارش خطیب‌زاده از آخرین وضعیت مذاکرات وین/ دستور اژه‌ای برای تخریب بنای قوه قضائیه در حاشیه رود چالوس

 24. دیدار با شمخانی در مترو

 25. دلایل سازمان سنجش برای برگزاری مجدد کنکور از دانشجویان قانونی نیست

آخرین عناوین

بلیط هواپیما