همزمان با هفته پژوهش‌ و فناوری سال ۱۴۰۰ نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار برگزاری می‌شود

گروه فناوری الف،   4000916061

همزمان با هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰، بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار نیز در تهران برگزار می‌شود.

 امسال نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار با شعار «پژوهش و فناوری؛ پشتیبان تولید» از نیمه دوم آذرماه آغاز به کار می‌کند. عبدالساده نيسى، مديركل دفتر حمايت و پشتيبانى امور پژوهش و فناورى وزارت علوم، تحقيقات و فناورى و دبير ستاد ملى هفته پژوهش و فناورى درباره اهداف و جزئیات این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه، امسال از سه بخش "ارائه آخرین دستاوردهای پژوهش و فناوری مراکز آموزشی تحقیقاتی و فناوری کشور"، "ارائه نیازهای پژوهش و فناوری کشور" و "ارائه فناوری¬های نوپدید و آینده¬نگر" تشکیل شده است.
بنا بر اظهارات دبير ستاد ملى هفته پژوهش و فناورى، این نمایشگاه برای چهارمین سال متوالی به طور همزمان با نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت برگزار می‌شود. در معرض دید قرار دادن آخرین دستاوردهای پژوهش و فناوری سراسر کشور در یک مکان و یک زمان، ارائه نیازهای پژوهش و فناوری کشور به پژوهشگران و فناوران به منظور رفع نیاز صنایع و دستگاه‌های اجرایی و در نهایت، ایجاد ارتباط موثر بین پژوهشگران و فناوران با صاحبان صنایع و صنعتگران را می‌توان از اهداف این نمایشگاه به شمار آورد. 
تجلیل و هم‌اندیشی با پژوهشگران برتر
 نیسی، مديركل دفتر حمايت و پشتيبانى امور پژوهش و فناورى وزارت علوم، تحقيقات و فناورى درباره انتخاب شعار نمایشگاه امسال و اصلی‌ترین برنامه‌های آن گفت: شعار هفته پژوهش و فناوری سال جاری با توجه به شعار سال، «پژوهش و فناوری؛ پشتیبان تولید» انتخاب شده است. از جمله برنامه¬های نمایشگاه نیز، علاوه بر برنامه¬های اعلام شده، می¬توان به تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور، نشست هم¬اندیشی مدیران ارتباط با صنعت و جامعه مراکز آموزش عالی، رونمایی از برترین فناوری‌های تولید شده در کشور در سال گذشته و برگزاری کارگاه¬های آموزشی اشاره کرد. 
از نمایشگاه امسال استقبال خواهد شد؟
به گفته عبدالساده نيسى، دانشگاه¬ها، پژوهشگاه¬ها، پارک¬های علم و فناوری، مراکز رشد، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، مراکز نوآوری و کارآفرینی، وزارت¬خانه¬ها و دستگاه¬های اجرایی از جمله شرکت‌کنندگان در نمایشگاه پیش رو هستند.
وی درباره میزان استقبال از نمایشگاه پژوهش 1400 گفت: تجربه سالیان گذشته نشان می¬دهد این نمایشگاه همیشه با استقبال بسیار خوبی از طرف عموم مردم، دانش¬پژوهان، فناوران و شرکت¬ها روبرو بوده است. در نمایشگاه بیست و دوم هم انتظار می¬رود شاهد حضور پرشور دانشجویان، محققان، فناوران و سایر فعالان حوزه پژوهش و فناوری در ایام برگزاری نمایشگاه باشیم.
نیسی، درباره سهم و جایگاه بخش خصوصی در این نمایشگاه نیز افزود: بخش خصوصی نیز به عنوان ارائه¬کننده نیازهای پژوهشی و فناوری و هم به عنوان استفاده‌کننده از آخرین نتایج پژوهشی و  فناوری کشور نقش موثری در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار امسال خواهد داشت.
تفاوت‌های نمایشگاه امسال با دوره‌های قبل چیست؟
 عبدالساده نيسى، دبير ستاد ملى هفته پژوهش و فناورى، معتقد است نمایشگاه امسال بهتر از سال‌های پیش برگزار خواهد شد: به دلیل شرایط بیماری کرونا، بیست و یکمین دوره نمایشگاه در سال گذشته تنها به صورت مجازی برگزار شد. در واقع، در نمایشگاه امسال پس از دو سال، مجددا شاهد حضور فیزیکی شرکت¬کنندگان و بازدید کنندگان خواهیم بود که انتظار می¬رود همین امر ما را در رسیدن به اهداف برگزاری نمایشگاه یاری کند. هم¬چنین در نمایشگاه امسال برای اولین مرتبه شاهد بخشی تحت عنوان فناوری¬های نوپدید و آینده¬نگر هستیم که امیدواریم با استقبال گسترده بازدیدکنندگان مواجه شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

  2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

  3. ارز ۴۲۰۰ تومانی؛‌ بودنش یک دردسر، نبودنش هزار و یک دردسر !

  4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

  5. بخت خانه دار شدن را از مجردها نگیرید

  6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

  7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

  8. کارشناس هسته‌ای: هدف دیپلمات کره‌ای از حضور در وین فریب ایران بود

  9. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

  10. به رگبار بستن خانه‌ای در ایذه با کلاشینکف

  11. ارتفاع پست !

  12. ضرغامی بر مزار شجریان

  13. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

  14. مضحکه نوبل؟!

  15. سقوط آزاد در آموزش مجازی

  16. آیا اصلاح‌طلبان رادیکال در اندیشه آشوبند؟!

  17. عطریانفر: اصلاحات ساختاری، تصویری از براندازی است/ حواشی مسئولیت جدید علی‌عسگری/ جهانگیری؛ انزوا یا بازگشت به سیاست؟

  18. از «منهای برجام» تا «برجام پلاس» ؛ سناریوهای محتملِ سرنوشت مذاکرات وین

  19. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

  20. ارائه درخواست فعالیت حضوری مدارس به ستاد ملی مقابله با کرونا

  21. طالبان یک زوج را در حال برف بازی بازداشت کرد

  22. ارابه های مرگ همچنان می تازند

  23. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

  24. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

  25. آقای زیبا کلام کدام نژاد پرستی ؟

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما