دادستان کل کشور: فساد قضات را با سند به من گزارش کنید، رسیدگی می‌کنم

گروه سیاسی الف،   4000915132

دادستان کل کشور با تاکید بر خورد با فساد در درون دستگاه قضایی افزود: هرکسی از یک قاضی یا یک کارمند، فسادی را به صورت مستند سراغ دارد به بنده گزارش دهد و مطمئن باشید آن را رسیدگی خواهیم کرد.

دادستان کل کشور: فساد قضات را با سند به من گزارش کنید، رسیدگی می‌کنم

 حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در مراسم روز دانشجو در مجتمع ولیعصر دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب، ضمن تبریک این روز و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو گفت: شما دانشجویان گرانقدر پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای روحیه دشمن شناسی و استکبار ستیزی شهدای دانشجو، روز ١٦ آذر را همچنان گرامی و بزرگ می‌دارید.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: یکی از بزرگترین پیام‌های ارزشمند ١٦ آذرماه دشمن شناسی و دشمن ستیزی قشر جوان و دانشگاهیان است که باید این روحیه را حفظ کرد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری افزود: حوادثی مانند ٢٨ مرداد، ١٦ آذرماه برای ما پیام‌های مهمی دارد که این پیام‌ها هیچ گاه مندرس نمی‌شود.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه شما دانشجویان باید جایگاه خود را در کسب علم و دانش قدر بدانید، تصریح کرد: کشور و مملکت با اهتمام به علم و دانش می‌تواند روز به روز راه افتخار را طی کند و به سر بلندی‌های ارزشمند دست یابد.

وی با بیان اینکه راه کسب علم، انحصاری است، گفت: علم قدرتی است که هر ملت و کشوری که آن را به دست آورد قطعا در برابر همه ناملایمات و سختی‌ها می‌تواند مقاومت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری تصریح کرد: اگر شما بقای کشور را با عزت و افتخار می‌خواهید و اگر دنبال راه امام راحل (ره) هستید باید خود را مجهز به قدرت علمی کنید که مورد توجه اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) است.

وی با بیان اینکه قدرت استکباری علم دارد، لیکن تزکیه ندارد، افزود: هر جامعه‌ای اگر علم داشت، اما تزکیه نداشت تبدیل به استکبار و امریکا می‌شود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: شما دانشجویان آینده ساز کشور هستید و سال‌های آینده، شما باید کشور را اداره کنید لذا امید است قدرت سازندگی در بسیج، بتواند اثر ارزشمند خود را بگذارد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه خطاب به دانشجویان عنوان کرد: تا می‌توانید بر علم و تزکیه خود در این دوره ارزشمند بپردازید؛ چرا که این دوره به سرعت می‌گذرد و ما این دوره را گذراندیم.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: این مرحله، مرحله کسب علم و توانمندی‌های جوانی است و باید قدر آن را دانست. باید تلاش کرد کسانی که از این صراط مستقیم انحرافی پیدا کردند آن‌ها را به هر طریق ممکن به مسیر صحیح بیاوریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه بیان کرد: با اطلاعات فراوانی که به عنوان یک طلبه کوچک و مسئول دارم، می‌دانم شما دشمنان بسیار گسترده‌ای دارید و حملات عجیبی برای گرفتن هویت شما و از بین بردن ارزش‌های معنوی شما فعالند و کار می‌کنند.

دادستان کل کشور اظهار کرد: شما فکر می‌کنید دشمن برای دستیابی به شما کم هزینه می‌کند؟ زمانی که جنگ شروع شد هیچ یک از شما عزیزان آن دوره را یا ندیدید یا یادتان نیست. این جبهه‌های جنگ پر از جوانانی بود که سینه‌های خود را سپر قرار می‌دادند تا دشمن نتواند به خاک کشور تجاوز کند.

وی ادامه داد: جوانان بسیاری شهید شدند تا انقلاب باقی بماند. سلاح دشمن در آن روز توپ، تانک، مسلسل، هواپیما و موشک بود، اما امروز سلاح دشمن بسیار خطرناک‌تر است که در اعماق جان من و شما تاثیرگذار است و به همه خانه‌ها پرتاب می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه تصریح کرد: فضای مجازی یک توانمندی و فناوری بسیار ارزشمندی است؛ اما به همان میزان می‌تواند خطرناک باشد.

دادستان کل کشور عنوان کرد: دشمن امروز به صورت شبیخون به فرهنگ، اعتقادات، نوامیس، عزت و عفت شما یورش برده است و لذا هر چه در توان داریم باید در برابر تلاش دشمن به کار ببریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری خاطرنشان کرد: از زمانی که بنده در این سمت منصوب شدم به هیچ وجه خودم شخصا تمایل برای تصدی این سمت نداشتم و خود را لایق ندانستم. دو بار پیشنهاد شد و هر دو بار رد کردم، اما مسائلی اتفاق افتاد که در نهایت پذیرفتم.

دادستان کل کشور اظهار کرد: از زمانی که این سمت را پذیرفتم، به عنوان مدعی العموم وارد معرکه شدم و بسیاری از مسائلی که دنبال کرده و می‌کنم مسائلی است که بیان نشده و اقتضا نداشته که در مجامع عمومی و رسانه‌ها بیان کنم.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به اولین جلسه شورای عالی اقتصاد با حضور مقام معظم رهبری تصریح کرد: من به عنوان عضو کوچک شورای عالی اقتصاد در این شورا حضور داشتم. جلسه مفصلی بود و مقام معظم رهبری دغدغه‌ها و اهداف خود از تشکیل این شورا بیان فرمودند.

دادستان کل کشور گفت: بنده از مسائلی که در حوزه اقتصاد بود بی اطلاع نبودم و از مسائل مختلف بانکی، ارزی و بورس مطلع بودم.

وی عنوان کرد: در اولین جلسه این شورا به رئیس جمهور وقت گفتم ما مردان جنگ اقتصادی نیاز داریم. پس از آن رئیس گمرک را خواستم و به او گفتم با مساعدت یکدیگر با مسئله قاچاق واقعا مبارزه کنیم و ابزار کار را معرفی کردیم و گفتم من نیز از اختیارات خود استفاده خواهم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری اظهار کرد: یکی از راهکار‌های موثر در مبارزه با قاچاق استفاده از سامانه‌ها و اتصال سامانه‌های دستگاه‌ها با یکدیگر است؛ اما تا پایان دولت قبل نتوانستیم به این مهم دست یابیم. 

دادستان کل کشور تصریح کرد: در رابطه با فضای مجازی عزیزی نکته‌ای را در خصوص فیلترینگ تلگرام اشاره کرد. بنده رئیس کارگروه مصادیق مجرمانه هستم، در دوره آقای روحانی هر چه کردم که این کارگروه را با حضور وزرا تشکیل دهم فقط دو بار توانستم.

وی عنوان کرد: در خصوص وی پی ان‌ها تصمیمی طبق قانون گرفتیم که دستگاه‌های نیازمند به وی پی ان بر اساس آن تعریف و ابلاغ شدند و به وزارتخانه‌ها ابلاغ کردیم؛ اما تا امروز هیچکدام از دستگاه‌های مورد خطاب به وظیفه خود عمل نکردند. ما می‌گوییم فضای مجازی باید مدیریت شود و صحبت ما فیلترینگ نبود.

وی درباره ترک فعل مسئولان گفت: این مطالبه به حقی است، اما متاسفانه در قوانین ما ترک فعل جرم تلقی نشده است که البته ما با کمک مجلس به دنبال رفع آن هستیم تا بتوانیم بر اساس قانون عمل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در پاسخ به اینکه چرا برخی مقامات تحت تعقیب نشدند، افزود: از زمانی که مجلس یکسری گزارشاتی به قوه قضاییه ارسال کرده و از سوی مردم نیز شکایاتی به دستمان رسیده است اقداماتی صورت گرفته، اما واقعیت آن است که ما می‌خواهیم یکسری ترک فعل‌ها را تعقیب کنیم، اما این ترک فعل‌ها تخلف است و جرم تلقی نشده است.

وی درباره نحوه برخورد با مسایل اقتصادی افزود: باید برخورد با موضوعات اقتصادی به گونه‌ای باشد که دفع سرمایه گذاری صورت نگیرد که این مهم نیاز به تدابیری دارد.

دادستان کل کشور درباره عدم رضایت مردم از احقاق حقوق عامه افزود: بحث حقوق عامه را به عنوان اولین اقدام در دستور کار قرار دادم و در همایشی این موضوع را مطرح کردم.

وی با بیان اینکه موضوع صیانت از حقوق عامه در قانون اساسی تعریف شده، اما حتی یک سطر هم در این خصوص قانون وجود ندارد، افزود: البته ما یک آیین نامه تنظیم کردیم که به امضای رییس قوه قضاییه رسیده است و در همین راستا در صدد ارسال لایحه‌ای نیز به مجلس هستیم، ضمن آنکه آنقدر مصادیق حقوق عامه زیاد است که از کارشناسان زیادی برای همکاری دعوت کردیم.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری درباره موضوعات اقتصادی گفت: در دوره‌های گذشته به ویژه در هشت سال اخیر ضربه اقتصادی زیادی به ما وارد شد و امید است با رویکرد دولت سیزدهم و مجلس و رهنمود‌های مقام معظم رهبری این مشکلات حل شود.

وی با بیان اینکه مسئولان اجرایی و مدیران اقتصادی کشور باید کار جهادی کنند تصریح کرد: بنده دست نیاز به شما دانشجویان دراز می‌کنم تا به ما کمک کنید چراکه ما در قوه قضاییه مشکلات فراوانی داریم که البته این مشکلات دلیل بر کم کاری نیست، اما به واقع اراده وجود دارد، اما مشکلات زیاد است.

دادستان کل کشور با تاکید بر خورد با فساد در درون دستگاه قضایی افزود: هرکسی از یک قاضی یا یک کارمند، فسادی را به صورت مستند سراغ دارد به بنده گزارش دهد و مطمئن باشید آن را رسیدگی خواهیم کرد.

دادستان کل کشور در بخش پایانی سخنان خود گفت: امیدواریم اگر چنانچه لیوانی را در دست گرفتیم با اینکه یک بخش خالی و یک بخش پر دارد، به قسمت پر آن هم توجه شود.

وی اظهار کرد: در کشور ما خدمت های زیادی شده است و نمی توانید آنچه که ما قبل از انقلاب دیدیم را تصور کنید.

وحید چگینی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب هم در این مراسم با گرامیداشت روز دانشجو اظهار کرد: واحد تهران جنوب یک دانشگاه جامع با بیش از ۴۰ هزار دانشجو یکی از سه دانشگاه پردانشجوی کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه انجمن های علمی زیادی در داخل این واحد است، تشکل های دیگری نیز در این واحد وجود دارد که در جهت اهداف عالیه نظام فعالیت می کنند.

وی اظهار کرد: از این جهت جز دانشگاه های فعال کشور از نظر سیاسی، فعالیت های مذهبی و اجتماعی است. یکی از نکات قابل ذکر حضور ۴۸۰۰ دانشجوی عراقی و افغانستانی در این دانشگاه است.

چگینی عنوان کرد: واحد تهران جنوب به عنوان رابط علمی با روسیه مطرح است و با سه دانشگاه آلمان نیز قرارداد داریم و دانشجو اعزام می کنیم.

گفتنی است پیش از سخنرانی دادستان کل کشور، تعدادی از دانشجویان به بیان دغدغه‌های خود پرداختند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. پاسگاه مرزی ایران زیر برف مدفون شد

   2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

   3. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

   4. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

   5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

   6. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

   7. ارابه های مرگ همچنان می تازند

   8. ارتفاع پست !

   9. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

   10. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

   11. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

   12. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

   13. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

   14. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

   15. آب در دل کویر تکان خورد

   16. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

   17. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

   18. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

   19. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

   20. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

   21. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

   22. پلیس و «زرنگ‌بازی»های ما !

   23. آقای زیبا کلام کدام نژاد پرستی ؟

   24. نظر رهبر انقلاب‌ در مورد قرارداد ۲۵ ساله‌ با چین

   25. میوه های صادراتی مشکلی نداشت، مشکل ما سموم تقلبی در بازار است

   ابر آروان

   پربحث‌های اخیر

    پربحث‌های دیروز

     پربحث‌های هفته

     1. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

     2. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

     3. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

     4. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

     5. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

     6. آرمان گرایی مردم ایران و مسأله موفقیت نظام

     7. امیرعبداللهیان در عمان و قطر به دنبال چه بود؟

     8. پیام های سفر وزیر خارجه ایران به چین

     9. آنچه بعد از درگذشت رفسنجانی رخ داد

     10. روایت نیکزاد از علت حذف ارز ۴۲۰۰/ مشورت رئیسی با لاریجانی و خرازی و جلیلی قبل از سفر به روسیه/ اشتباه تاریخی اصلاح‌طلبان از نگاه مرعشی

     11. شلیک پهپادهای انصارالله به قلب ابوظبی/ آیا امارات به سرنوشت عربستان دچار می‌شود؟

     12. اتمام حجت رئیسی با بانک‌ها/ گزارش خطیب‌زاده از آخرین وضعیت مذاکرات وین/ دستور اژه‌ای برای تخریب بنای قوه قضائیه در حاشیه رود چالوس

     13. گفت و شنود کیهان؛ انگشت کوچیکه!

     14. دیدار با شمخانی در مترو

     15. دلایل سازمان سنجش برای برگزاری مجدد کنکور از دانشجویان قانونی نیست

     16. شکستن سکوت استراتژیک حزب الله در برابر عربستان

     17. اعضای «هیئت تفحص از نهاد ریاست‌جمهوری دوره روحانی» انتخاب می‌شوند

     18. مشاو بشار اسد: پاسخ وفاداری جمهوری اسلامی ایران را خواهیم داد

     19. به بهانه سفر رئيسی به روسيه

     20. عیادت معاون رئیس‌جمهور از نادر طالب‌زاده

     21. ۵ فرمان رئیس‌جمهور به نظام بانکی

     22. بهادری جهرمی: منتظر خبرهای خوب باشید

     آخرین عناوین

     بلیط هواپیما