رئیس سازمان ثبت اسناد: بسیاری از فرایندها باید الکترونیکی شوند

گروه اجتماعی الف،   4000915113

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان این‌که دنیا با شتاب فزاینده به سمت هوشمندسازی در حرکت است گفت: بسیاری از فرایندها باید در کمترین زمان ممکن الکترونیکی شوند.

رئیس سازمان ثبت اسناد: بسیاری از فرایندها باید الکترونیکی شوند

 به گزارش ایسنا به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حسن بابایی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسنادو املاک کشور در سومین جلسه شورای عالی تحول و تعالی بر شیوه پیاده‌سازی و راهکارهای اجرایی نمودن سند تحول به نحو مطلوب تاکید و ابراز امیدواری کرد که سند تحول و تعالی با تعامل و مشاوره مسئولین ارشد قضائی و مرتفع ساختن ایرادات پیش رو در آینده نزدیک به صورت کاملا منسجم تدوین و اجرایی گردد.

بابائی تصریح کرد: در بحث فن‌آوری و دیجیتال، همفکری مدیران باتجربه ثبت و بهره‌گیری از نظریات و دیدگاه آنان امری لازم است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان این‌که دنیا با شتاب فزاینده به سمت هوشمندسازی در حرکت است گفت: الکترونیکی و هوشمندسازی تمامی فرایندهای ثبت شرکت‌ها، اصلاح روش‌ها و اصلاح برنامه‌های نرم افزاری از سیاست‌های سند تحول تعریف شده است.

وی افزود: در بازدیدهای میدانی از ثبت شرکت‌ها و مرکز مالکیت معنوی بر این موضوع تاکید شده است که در کمترین زمان ممکن بسیاری از فرایندها الکترونیکی شوند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به تنظیم سند تحول دیجیتال اشاره و بیان کرد: تمهید «سند تحول دیجیتال» و هوشمندسازی تمام فرایندهای سازمان در دست بررسی است که با شناسایی اولویت‌ها و برنامه‌ریزی دقیق این سازمان به سمت و سوی هوشمندسازی گام برداشته و این سند جایگاه سازمان ثبت را در بحث فناوری در زمان حال، میان مدت و بلند مدت به تصویر می‌کشد.

در ادامه، صاحبکار معاون راهبردی قوه قضائیه با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک، سازمان «مردم محور» است، گفت: از آنجایی که سازمان ثبت اسناد و املاک خدمات گسترده‌ای را به شهروندان ارائه می‌دهد از جمله سازمان‌های مهم قوه قضائیه است که مردم باید تحول را در آن لمس کنند.

وی با اشاره به اینکه معاونت راهبردی وظیفه هماهنگی کلیه برنامه‌های قوه قضائیه را دارد تاکید کرد: نگاه ما در این معاونت برنامه ریزی مشارکتی است و این معاونت با طرح مسائل اصلی در فرایند تدوین برنامه تا عملیاتی شدن سند در کنار سازمان‌های دیگر است تا برنامه به نحو مطلوبی اجرائی شود.

معاون راهبردی دستگاه قضایی با بیان تداوم تشکیل جلسات هفتگی و بهره‌گیری از یک تیم قوی و رصد و همفکری در موضوعات بیان داشت: تا اجرائی شدن سند تحول با سازمان تعامل و همفکری داریم.

در ادامه نشست به بررسی مطالب جلسات گذشته و مسائل آتی پرداخته شد و حاضرین به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در جهت هر چه بهتر پیاده سازی سند تحول و تعالی سازمان پرداختند.