نگرانی آمریکایی‌ها از وقوع جنگ داخلی تمام عیار و جدایی یک ایالت

گروه جهان الف،   4000914133

نتایج نظرسنجی سراسری در آمریکا نشان داد شماری از جوانان این کشور احتمال می‌دهند که در طول زندگی شاهد جنگ داخلی دوم باشند و ممکن است یک ایالت از آمریکا جدا شود.

 نتایج تازه‌ترین نظرسنجی در ایالات متحده نشان می‌دهد که از نظر جوانان آمریکایی، محبوبیت «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور در حال کاهش است و احتمال درگیری داخلی در این کشور وجود دارد.

به گزارش  فارس، به نوشته شماره یکشنبه روزنامه «بوستون هرالد» بر اساس نظرسنجی جدید موسسه «هاروارد کندی » رای‌دهندگان جوان نظر ضعیفی نسبت به وضعیت دموکراسی در آمریکا دارند. یک نظرسنجی سراسری از جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله توسط موسسه هاروارد کندی نشان می‌دهد که ۵۲ درصد جوانان معتقدند که دموکراسی در آمریکا مشکل دارد.

*بی‌علاقگی جوانان آمریکایی به بایدن

محبوبیت بایدن نیز در میان این گروه پایین است و فقط ۴۶ درصد موافق بایدن هستند. در میان دموکرات‌های جوان، محبوبیت بایدن ۷۵ درصد است که ۱۰ درصد نسبت به بهار امسال کاهش یافته است. در میان جمهوریخواهان، این رقم ۹ درصد است که ۱۳ درصد کاهش نسبت به بهار دارد.

«جان دلا ولپ» مدیر موییه نظرسنجی« آی او پی» ، گفت: «ما دو برابر دیگر جوان آمریکایی داریم که وضعیت دموکراسی ما را از نظر سالم بودن، شکست خورده توصیف می‌کنند. پیام کاملا واضح است و هم دموکرات‌ها، هم جمهوری‌خواهان و هم مستقل‌ها به‌طور جدی نگران وضعیت دموکراسی هستند. »

*نگرانی از وقوع جنگ داخلی تمام عیار در آمریکا

نظرسنجی پاییز ۲۰۲۱ که از ۲۶ اکتبر تا ۸ نوامبر با مشارکت بیش از ۲۱۰۰ جوان آمریکایی برگزار شد  موضوعاتی از جمله سلامت روان، کووید-۱۹، تغییرات آب و هوا و سیاست خارجی را در بر ‌گرفت.

به نوشته بوستون هرالد، نه تنها جوانان نگران وضعیت دموکراسی هستند، بلکه برخی نیز نگران وقوع یک جنگ داخلی تمام عیار در آمریکا هستند.  این گروه تخمین می‌زند که ۳۵ درصد احتمال دارد که در طول زندگی خود شاهد جنگ داخلی دوم باشند و ۲۵ درصد احتمال دادند که دستکم یک ایالت جدا شود. ۴۶ درصد جمهوریخواهان نیز بر این باورند که  جنگ داخلی بیش از ۵۰ درصد احتمال دارد، در حالی که تنها ۳۲ درصد از دموکرات‌ها فکر می‌کنند که ممکن است نبرد داخلی رخ دهد.

*احساس نامیدی بین جوانان آمریکایی

جوانان نیز نسبت به وضعیت اقلیمی بدبین هستند. «جینگ-جینگ شن» ۲۳ ساله، گفت: «جوانان می‌بینند در زمینه اقلیم هوایی اقدامی از سوی دولت انجام نمی‌شود. ۵۵ درصد از جوانان آمریکایی فکر می‌کنند که دولت به اندازه کافی برای رسیدگی به تغییرات آب و هوا کاری انجام نمی‌دهد.»

این نظرسنجی همچنین نشان داد که بیش از نیمی از جوانان آمریکایی احساس ناامیدی داشته و ۲۵ درصد از آنها دستم چندین بار در دو هفته گذشته به فکر آسیب رساندن به خود بوده‌اند.

یک وبگاه تحلیلی آمریکایی نیز به تازگی در مطلبی نوشت، «جو بایدن» در حال ازدست دادن جایگاه خود بین رای دهندگان این کشور است و درحالیکه مردم علیه دموکرات‌ها شده‌اند، اما آن‌ها اهمیتی به این مسئله نمی‌دهند.

وبگاه «اسپکتیتور» نوشت، کاهش شدید محبویت رئیس جمهور آمریکا در نظرسنجی‌ها پیام روشنی به دولت او می‌دهد، اما رئیس جمهور نسبت به آن‌ها کر، گنگ و کور است.

 

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

  2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

  3. ارز ۴۲۰۰ تومانی؛‌ بودنش یک دردسر، نبودنش هزار و یک دردسر !

  4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

  5. بخت خانه دار شدن را از مجردها نگیرید

  6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

  7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

  8. کارشناس هسته‌ای: هدف دیپلمات کره‌ای از حضور در وین فریب ایران بود

  9. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

  10. به رگبار بستن خانه‌ای در ایذه با کلاشینکف

  11. ارتفاع پست !

  12. ضرغامی بر مزار شجریان

  13. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

  14. مضحکه نوبل؟!

  15. سقوط آزاد در آموزش مجازی

  16. آیا اصلاح‌طلبان رادیکال در اندیشه آشوبند؟!

  17. عطریانفر: اصلاحات ساختاری، تصویری از براندازی است/ حواشی مسئولیت جدید علی‌عسگری/ جهانگیری؛ انزوا یا بازگشت به سیاست؟

  18. از «منهای برجام» تا «برجام پلاس» ؛ سناریوهای محتملِ سرنوشت مذاکرات وین

  19. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

  20. ارائه درخواست فعالیت حضوری مدارس به ستاد ملی مقابله با کرونا

  21. طالبان یک زوج را در حال برف بازی بازداشت کرد

  22. ارابه های مرگ همچنان می تازند

  23. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

  24. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

  25. آقای زیبا کلام کدام نژاد پرستی ؟

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما