پرسپولیس با این ترکیب موفق نمی‌شود!

گروه ورزشی الف،   4000914005

یک کارشناس فوتبال می‌گوید پرسپولیس برای موفقیت نیازمند استفاده از دو مهاجم در مسابقه است که در داربی ۹۷ این اتفاق رخ نداد.

پرسپولیس با این ترکیب موفق نمی‌شود!

ضیا عربشاهی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تساوی استقلال و پرسپولیس در داربی ۹۷ تهران اظهار کرد: در یک ربع اول استقلال نشان داد که می خواهد بازی را ببرد اما بعد از یک ربع اول پرسپولیس به خودش آمد. بازی بیشتر در وسط زمین بود و دو تیم در همین منطقه به بازی درگیرانه پرداختند. در نتیجه فشاری روی دروازه همدیگر نیاوردند و موقعیتی نبود که بازی بوی گل بدهد.

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه دو تیم روی ضربات ایستگاهی هم بی‌هدف بودند، گفت: اگر توپی هم از جناحین سانتر می‌شد،‌ بی‌هدف به بیرون می‌رفت. با توجه به اهمیت داربی، هر دو تیم فشار روحی و روانی زیادی را تجربه کردند و استرس داشتند. مخصوصات استقلال استرس بیشتری داشت چرا که در بازی‌های قبل نتایج خوبی نگرفته بود. در کل در نیمه اول خطری روی دروازه‌ها خلق نشد.

او با اشاره به نیمه دوم این بازی و فشار پرسپولیس روی دروازه استقلال تا حدود دقیقه ۷۰ گفت: پرسپولیس تا اواسط نیمه دوم خیلی خوب صاحب توپ شد اما با یک مهاجم و با این ترکیب نمی‌تواند موفق شود. مگر اینکه وینگرها اضافه می‌شدند که این اتفاق هم رخ نداد. پرسپولیس نمی‌تواند با این رویه و سیستم بازی کند و نتیجه بگیرد. پرسپولیس باید با دو مهاجم بازی می کرد. وقتی عبدی به زمین آمد خوشحال شدم اما دیدم آل‌کثیر را بیرون کشیدند. پرسپولیس حتما باید با سیستم ۲-۴-۴ خطی یا لوزی بازی کند. نفرات این تیم در هجده قدم استقلال کم بود. اگر کنار آل‌کثیر مهاجم دیگری وجود داشت، مطمئنا دفاع استقلال به اشتباه می‌افتاد چرا که بازیکنان این تیم در خط دفاعی کند و فاقد تکنیک لازم هستند و در صورت ایجاد فشار زیاد، اشتباه می‌کنند. هستند و اگر تحت فشار شوند تکنیک بالا را ندارند. می تواند حریف صاحب موقعیت شوند.

عربشاهی با بیان اینکه بازی می‌توانست گل نداشته باشد اما تماشاگر را راضی کند، افزود: اگر دو تیم زیبا بازی می‌کردند و موقعیت گل می‌ساختند، می‌توانستیم روی کم گل بودن مسابقه چشم‌مان را ببندیم. متاسفانه بازی زیبایی نبود و دروازه‌ها تهدید نشد. درست است که دو تیم تحت فشار هستند اما باید اشتباهات فردی خود را کمتر کنند و دو پاس  سالم را به خط حمله برسانند.

او در واکنش به اینکه شمار پاس‌های متوالی دو تیم به زحمت به عدد پنج می‌رسید، گفت: متاسفانه ما سه، چهار پاس متوالی هم نداشتیم. برای تیم‌هایی که این همه هوادار دارند و بازیکنان بزرگی در ترکیب‌شان به میدان می‌روند، این وضعیت خوب نیست که یک ضربه سالم هم ندارند. باید بتوانند بیشتر از این کارهای تاکتیکی را انجام دهند.

این کارشناس فوتبال درباره بازیکنان برتر استقلال و پرسپولیس در این دیدار گفت: وحید امیری خیلی بازیکن است که امروز هم در آماده بود. آذری در استقلال خوب و شجاع بازی می‌کرد و اگر اینطور ادامه دهد، بازیکن خوبی می شود. به نظرم امیری از تمام بازیکنان یک سر و گردن بالاتر بود و نشان داد در خدمت تیم است. او معمولا نوسان زیادی ندارد و همیشه بین ۷۵ تا ۱۰۰ درصد از آمادگی کامل خود را به نمایش می‌گذارد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

 5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 8. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 9. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 10. ارتفاع پست !

 11. ضرغامی بر مزار شجریان

 12. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 13. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 14. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 15. مضحکه نوبل؟!

 16. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 17. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

 18. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 19. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 20. آب در دل کویر تکان خورد

 21. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 22. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 23. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

 24. از «منهای برجام» تا «برجام پلاس» ؛ سناریوهای محتملِ سرنوشت مذاکرات وین

 25. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما