ماجرای قطع آب تهران تا ۹۰ روز دیگر چه بود؟

گروه اقتصادی الف،   4000913108

از چند روز پیش اخباری در فضای مجازی مبنی بر قطع آب پایتخت تا ۹۰ روز دیگر دست به دست می شود که طبق گفته های مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تهران، این موضوع واقعیت ندارد و امسال قطعا آب هیچ یک از مشترکان تهرانی قطع نخواهد شد.

ماجرای قطع آب تهران تا ۹۰ روز دیگر چه بود؟

محمدرضا بختیاری در گفت و گو با ایسنا، درباره اخبار منتشر شده مبنی بر کمبود جدی آب در تهران و کفایت تامین آب تنها تا ۹۰ روز دیگر، اظهار کرد: این صحبت ها به هیچ عنوان صحت ندارد و مردم نگران نباشند، برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و شرایط تحت مدیریت است.

وی با بیان اینکه مشکل آب در تهران مانند سایر استانها وجود دارد اما اینگونه نیست که تا ۹۰ روز دیگر با مشکل جدی مواجه شویم، گفت: در حال حاضر سدها را مدیریت می کنیم اما اینکه مخازن سدها نسبت به سال گذشته کاهش یافته قابل انکار نیست، سال گذشته بسیار خشک بود اما مدیریت منابع در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران افزود: باتوجه به منابعی که در سدها داریم بالانس برقرار شده است و صحبتهای غیر علمی که مطرح می شود، صحت ندارد، مشکل وجود دارد و سختی به مجموعه وارد می شود اما نباید ذهن مردم را مشوش کرد و این صحبت ها واقعیت ندارد.

بختیاری با بیان اینکه امسال اولین سالی بود که در ۵۰ سال اخیر نه تنها با افزایش مصرف نسبت به سال گذشته مواجه نشدیم بلکه حتی ۶ دهم میزان مصرف کاهش یافت، گفت: اگر مردم کمک کنند پاییز و زمستان امسال را بدون مشکل پشت سر خواهیم گذاشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است امسال برای تامین آب دچار مشکل شویم، گفت: خیر، اینکه باید صرفه جویی و کنترل فشار صورت بگیرد حتما در دستور کار بوده چه بسا که تاکنون نیز اتفتاق افتاده است اما اینکه قرار باشد وارد بحث جیره بندی و قطع آب شویم قطعا این اتفاق نخواهد افتاد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران افت فشار چندانی در مناطق تهران نداریم و فشار معقول شده است، پرفشار عمل نمی کنیم، دو سال پیش که وضعیت مخازن سدها عالی بود، روی بحث فشار متمرکز نبودیم اما اکنون فشار در حد معقول قابل تامین است، از طریق کنترل فشار مخازن و صرفه جویی شرایط را کنترل می کنیم.

بختیاری با بیان اینکه  امسال در طول ۵۰ سال اخیر به لحاظ بارندگی بی سابقه بود، گفت: ۴۰ درصد نزولات جوی در استان تهران کاهش یافت و این استان بیشترین چالش را داشت. با این حال شهر تهران در طول دو سال اخیر حتی یک ساعت قطع آب ناشی از کمبود آب نداشت و به امید خدا نخواهد داشت و خواهش من از مردم رعایت است.

به گفته وی در تهران روزانه حدود سه میلیون متر مکعب آب مصرف می شود، اگر ۱۰ درصد صرفه جویی صورت بگیرد، معادل ۶۰۰ هزار متر مکعب ذخیره می شود که به میزان تامین آب برای جمعیت ۱.۵ میلیون نفری است. لذا خواهش ما این است که مردم رعایت کنند و نکته بعدی اینکه به هیچ عنوان بحث جیره بندی آب در تهران را نخواهیم داشت.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

 5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 8. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 9. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 10. ارتفاع پست !

 11. ضرغامی بر مزار شجریان

 12. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 13. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 14. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 15. مضحکه نوبل؟!

 16. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 17. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

 18. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 19. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 20. آب در دل کویر تکان خورد

 21. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 22. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 23. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

 24. از «منهای برجام» تا «برجام پلاس» ؛ سناریوهای محتملِ سرنوشت مذاکرات وین

 25. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما