رئیس سازمان اورژانس کشور: بیش از ۱۰ هزار پرسنل اورژانس درگیر بیماری کرونا شدند

گروه اجتماعی الف،   4000913061

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار پرسنل اورژانس درگیر بیماری کرونا شدند، گفت: اورژانس کشور ۱۹ شهید مدافع سلامت تقدیم کرده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور: بیش از ۱۰ هزار پرسنل اورژانس درگیر بیماری کرونا شدند

به گزارش ایرنا، جعفر میعادفر روز شنبه در نخستین نشست خبری افزود: تعداد ماموریت‌های هشت ماه گذشته سال جاری بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار بوده که از این تعداد بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مامویت شهری و بیش از ۷۰۰ هزار عملیات جاده‌ای انجام شده و نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: تعداد دو میلیون دز واکسن از سوی اورژانس کشور طی دو ماه به مردم تزریق شده است.

میعادفر افزود: اکنون سه هزار پایگاه اورژانس فعال هستند که ۱۲۷۹ شهری، ۱۶۶۹ پایگاه جاده‌ای، ۵۰ پایگاه هوایی و دو پایگاه دریایی همچنین پنج هزار آمبولانس در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند.

رئیس اورژانس کشور اظهار داشت: در سال جاری ۷۷ درصد ماموریت‌های اورژانس شهری و ۲۲ درصد ماموریت جاده‌ای بوده است.

میعادفر ادامه داد: تا پایان هشت ماه گذشته امسال تعداد ۱۱۷ مورد حادثه اتوبوس رخ داد که ۱۰۳۸ مورد مصدوم داشته است.

وی افزود: ۱۰۳ مورد تصادفات مینی بوسی بوده  که ۳۳ مورد فوتی در پی داشته است.

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: با همکاری ۵۰ پایگاه هوایی اورژانس کشور تا کنون ۲۵۴۸ ماموریت هوایی صورت گرفته و ۲۹۲۸ بیمار منتقل شده اند که تعداد ۳۱۶ مادر باردار نیز در میان انتقال یافتگان هستند.

وی گفت:تعداد انتقال اعضای پیوندی در سراسر کشور از طریق اورژانس هوایی ۱۳ مورد بوده که با موفقیت انجام شده است.

میعادفر تصریح کرد: تعداد ۱۰۹۰ نفر نیز بیماران غیرترافیکی بوده اند که توسط بالگرد اورژانس به بیمارستان های کشور منتقل شده است.
رییس سازمان اورژانس کشور افزود: برنامه ای به نام ۲۴۷ اجرا می شود که یکی از موضوعات آن بیماران سکته قلبی است که بیمار مستقیم از آمبولانس به مرکز قلب و اتاق جراحی قلب منتقل می شود و دیگر هیچ گونه وقت اضافی تلف نخواهد نشد.

میعادفر گفت: با برنامه ۲۴۷ اورژانس کشور تعداد ۳۸۶۲ بیمار انتقال یافته و بیش از ۶۷۰۰ بیمار سی تی اسکن برای بیماران سکته قلبی و مغزی توسط پرسنل اورژانس کشور انجام شده است.

وی افزود: با کمبود ۱۰ هزار نیرو در بخش فوریت های پزشکی در سراسر کشور مواجه هستیم که باید سریعا این موضوع با همکاری مجلس و دولت رفع مشکل بشود.

میعادفر گفت: برای جذب نیرو در تهران، اصفهان، شیراز و اهواز مشکل داریم و باید نیروی بومی جذب شود.

وی افزود:مرکز عملیات بحران اورژانس کشور ۲۴ ساعته به صورت آبشاری در سراسر کشور برای رسیدگی به حوداث کشور فعالیت می کند و در صورت حوادث مهم به رده های بالای کشور اطلاع داده شود.

رئیس اورژانس کشور بیان کرد: در حوادث ویژه اگر در هر حادثه بیش از سه کشته و پنج مصدوم داشته باشد، حتما باید دانشگاه های علوم پزشکی به اورژانس کشور اطلاع دهند تا با عملکرد وسیعی ماموریت انجام شود.

میعادفر ادامه داد: سازمان اورژانس کشور به صورت آنلاین به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران متصل است که در صورت زلزله در هر نقطه کشور بتوانیم در سریع ترین زمان ممکن خدمات رسانی کنیم.

وی تصریح کرد: در همکاری با وزارت راه و شهرسازی، به صورت آنلاین، دوربین های جاده ای و شهری این وزارتخانه را در اختیار داریم تا در صورت بروز حوادث آنلاین بررسی و عملیات انجام بدهیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: امسال در حوزه مصدومین با منو اکسید کربن نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشتیم که از مهر ماه تا کنون تعداد ۱۴۷۱ مصدوم توسط اورژانس کشور انتقال پیدا کرده است که استان های تهران، خراسان رضوی و البرز بیشترین تعداد مصدومین در این حوزه را داشته اند.

وی گفت: در بحث غرق شدگی و نجات غرق شدگان دریا نیز در سال جاری تعداد ۷۵۹ ماموریت اورژانسی ثبت شده و تعداد ۵۵۰ نفر منجر به فوت شده است.

میعادفر ادامه داد: مرکز «ام سی ام سی» که مرکز مونتیتورینگ اورژانس کشور نیز نام گرفته از جمله امکانات جدید این سازمان است که وقتی بیماری توسط تکنسین های فوریت های پزشکی داخل آمبولانس قرار داده می شود، می توان به صورت آنلاین تعداد تخت های خالی موجود در بیمارستان ها را رصد کرد تا در صورت لزوم بتوانیم به نزدیک بیمارستان در دسترس مراجعه کنیم.

وی افزود: از جمله موضوعاتی که سازمان اورژانس کشور پیگیر است بحث ارتقا آموزشی پرسنل است تا با دانش روز و حوادث مختلف بتوانند مطابقت داشته باشند و همچنین با ایجاد قطب های آموزشی در سراسر کشور بتوانیم نیروهای زبده تری را آموزش بدهیم.

میعادفر گفت: تا پایان سال جاری تعداد ۲۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور اضافه می شود، این می تواند کمک بسیاری زیادی در خدمت رسانی به مردم کشور باشد.

وی تصریح کرد: در بحث توانمندسازی اورژانس هوایی کشور باید مجلس و دولت با جدیت کامل و رفع موانع اعتبارلازم به ما کمک کنند تا بتوانیم در پایگاه های جدیدی احداث و راه اندازی کنیم.

میعادفر گفت: سازمان اورژانس کشور از داوطلبان تخصصی که از کادر پزشک یا پرستار هستند دعوت می کند تا در خدمت رسانی خداپسندانه به مردم کشور یاور و همراه ما باشند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

 5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 8. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 9. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 10. ارتفاع پست !

 11. ضرغامی بر مزار شجریان

 12. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 13. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 14. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 15. مضحکه نوبل؟!

 16. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 17. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

 18. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 19. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 20. آب در دل کویر تکان خورد

 21. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 22. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 23. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

 24. از «منهای برجام» تا «برجام پلاس» ؛ سناریوهای محتملِ سرنوشت مذاکرات وین

 25. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما