تشریح برنامه های هفته مکتب انقلاب اسلامی 

گروه سیاسی الف،   4000911079

دبیر ستاد هفته مکتب انقلاب اسلامی ضمن تشریح برنامه های هفته مکتب انقلاب اسلامی گفت: به مناسبت سخنرانی ۱۲ آذر  رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۷۹،  برنامه هایی از ۱۲ تا ۱۸ آذر در سطح کشور اجرا خواهد شد.

تشریح برنامه های هفته مکتب انقلاب اسلامی 

به گزارش الف و به نقل از روابط عمومی ستاد هفته مکتب انقلاب اسلامی به مناسبت سخنرانی 12 آذر  رهبر معظم انقلاب در سال 1379،  برنامه هایی از 12 تا 18 آذر در سطح کشور اجرا خواهد شد. 

در این رابطه حجت الاسلام و المسلمین علی ثقفی دبیر ستاد هفته مکتب انقلاب اسلامی علت این نام گذاری را سخنان راهبردی  12آذر سال 1379 رهبر معظم انقلاب عنوان کرد که معظم له در این سخنرانی به تبیین مبانی، وظایف و نقشه راه پیش روی کشور پرداخته اند. 

وی در رابطه با ضرورت شناخت مکتب انقلاب اسلامی و رجوع به آن گفت: شناخت مکتب انقلاب، امکان تحلیل فصول هدایتگری و مهندسی کلان ارزشی رهبری، بلکه امکان تحلیل کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را به گونه ای واقع بینانه فراهم می سازد. مهم تر اینکه کشف راهبردهای کلان علمی و عملی جهت نیل به اهداف پیش روی انقلاب اسلامی - بخصوص دولت اسلامی به عنوان سومین مرحله از 5 مرحله انقلاب- تنها با شناخت مکتب فرآیند امکان پذیر است. 

دبیر ستاد هفته مکتب انقلاب اسلامی تمسک به مکتب انقلاب اسلامی را تنها خروج از مشکلات متعدد کشور دانست و گفت: در صدر عواملی که  می تواند به انقلاب حرکتی شتابنده ببخشد، در مردم امید و اعتماد بیافریند و دشمنان را به مرز بازدارندگی و انفعال برساند، همانا تمسک به "مکتب انقلاب اسلامی" قرار دارد. به همین دلیل در طول 42 سال گذشته عامل اصلی کندی و تاخیر در تحقق اهداف، دل آزردگیهای مردم و  آسیبهای ناشی از اذیت و آزار دشمنان همگی ناشی از غفلت و سستی در توجه و تمسک به این مکتب بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین ثقفی درباره علت نام گذاری 12 تا 18 آذر به عنوان هفته مکتب انقلاب اسلامی گفت: 12آذر سال 79 یک مبدأ و نقطه ی عطف و یک پرچم در تاریخ انقلاب اسلامی است. بیانات بسیار مهم  12 آذر 79 بخش مهمی از شاکله ی اصلی مکتب انقلاب اسلامی است و تمام بیانات دیگر رهبر معظم انقلاب را می‌توان در محوریت این سخنرانی قرار داد.

وی افزود: سرفصل ها و مطالب راهبردی ای که در این سخنرانی اشاره شده است، نشان از اهمیت این سخنرانی و لزوم رجوع اندیشمندان به این اندیشه دارد. این سرفصل ها عبارتند از:
1-    تحلیل پیروزی انقلاب اسلامی،
2-    مبانی و اصول فکری حکومت اسلامی، 
3-    وظایف اصلی این حکومت، 
4-    مراحلی که این حکومت با پیروزی انقلاب در بهمن 57 تا کنون طی کرده ومراحلی که در پیش دارد (مراحل پنجگانه و نقشه ی راه انقلاب)
5-    تعیین موقعیت راهبردی انقلاب در سال 79، (دولت اسلامی)
6-    تکیه بر مردم سالاری دینی به عنوان اصلی ترین راه تحقق مراحل بعدی

حجت الاسلام و المسلمین ثقفی در رابطه با برنامه های هفته مکتب افزود: امسال برنامه های مختلف علمی، فرهنگی و تبیینی با شعار « مکتب انقلاب اسلامی؛ جهاد تبیین و خدمت در گـام دوم» در استان های متعدد کشور با همکاری سازمان بسیج، سپاه پاسداران انقلاب، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه های علمیه، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، ستاد برگزاری نماز جمعه، صدا و سیما، شهرداری و سایر مراکز مرتبط، از 12 آذر تا 18 آذر با محوریت مکتب انقلاب اسلامی اجرا خواهد شد. 

وی در مورد برنامه نمایشگاه و همایش مکتب انقلاب اسلامی در تهران گفت: برنامه ای متمرکز  نیز در تهران برگزار می شود که هدف از آن هم افزایی افراد و موسسات فعال در حوزه اندیشه ولایت و گردآوری آثار علمی، فرهنگی و هنری در رابطه با مکتب انقلاب اسلامی در حوزه های متعدد اندیشه سیاسی، علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی رهبر معظم انقلاب و ارائه آن به مخاطبان علاقه مند است. 

دبیر ستاد هفته مکتب انقلاب اسلامی گفت: اهمیت این مسئله زمانی مشخص می شود که کشور دچار چالش هایی است و برای عبور از آن نیازمند رجوع دقیق و جامع به اندیشه ولایت است.

دبیر ستاد هفته مکتب انقلاب بر اهمیت انتشار اندیشه ولایت در فضای مجازي نیز تاکید کرد و گفت: انتشار محتواهای تولید شده در رابطه با مکتب انقلاب اسلامی در فضای مجازی نیز در دستور کار قرار دارد. این محصولات شامل انواع کلیپ، موشن، عکس نوشت و سایر قالبهای رسانه ای می باشد.

حجت الاسلام ثقفی در رابطه با عناوین ایام هفته مکتب نیز اظهار داشت: روزهای این هفته هرکدام به یک موضوع خاصی اختصاص یافته است که محور فعالیت های ستاد و استان ها خواهد بود. این عناوین عبارتند از: 12 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و قانون اساسی--13 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و نظام انقلابی امت و امامت--14 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و نظام سازی و نهاد سازی--15 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و  هدایتگری رهبری---16 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و جوان، پیشران حرکت عمومی در گام دوم--17 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و  جهاد تبیین و خدمت--18 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و شایسته سالاری و عدالتخواهی.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. پاسگاه مرزی ایران زیر برف مدفون شد

   2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

   3. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

   4. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

   5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

   6. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

   7. ارابه های مرگ همچنان می تازند

   8. ارتفاع پست !

   9. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

   10. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

   11. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

   12. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

   13. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

   14. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

   15. آب در دل کویر تکان خورد

   16. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

   17. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

   18. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

   19. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

   20. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

   21. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

   22. پلیس و «زرنگ‌بازی»های ما !

   23. آقای زیبا کلام کدام نژاد پرستی ؟

   24. نظر رهبر انقلاب‌ در مورد قرارداد ۲۵ ساله‌ با چین

   25. میوه های صادراتی مشکلی نداشت، مشکل ما سموم تقلبی در بازار است

   ابر آروان

   پربحث‌های اخیر

    پربحث‌های دیروز

     پربحث‌های هفته

     1. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

     2. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

     3. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

     4. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

     5. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

     6. آرمان گرایی مردم ایران و مسأله موفقیت نظام

     7. امیرعبداللهیان در عمان و قطر به دنبال چه بود؟

     8. پیام های سفر وزیر خارجه ایران به چین

     9. آنچه بعد از درگذشت رفسنجانی رخ داد

     10. روایت نیکزاد از علت حذف ارز ۴۲۰۰/ مشورت رئیسی با لاریجانی و خرازی و جلیلی قبل از سفر به روسیه/ اشتباه تاریخی اصلاح‌طلبان از نگاه مرعشی

     11. شلیک پهپادهای انصارالله به قلب ابوظبی/ آیا امارات به سرنوشت عربستان دچار می‌شود؟

     12. اتمام حجت رئیسی با بانک‌ها/ گزارش خطیب‌زاده از آخرین وضعیت مذاکرات وین/ دستور اژه‌ای برای تخریب بنای قوه قضائیه در حاشیه رود چالوس

     13. گفت و شنود کیهان؛ انگشت کوچیکه!

     14. دیدار با شمخانی در مترو

     15. دلایل سازمان سنجش برای برگزاری مجدد کنکور از دانشجویان قانونی نیست

     16. شکستن سکوت استراتژیک حزب الله در برابر عربستان

     17. اعضای «هیئت تفحص از نهاد ریاست‌جمهوری دوره روحانی» انتخاب می‌شوند

     18. مشاو بشار اسد: پاسخ وفاداری جمهوری اسلامی ایران را خواهیم داد

     19. به بهانه سفر رئيسی به روسيه

     20. عیادت معاون رئیس‌جمهور از نادر طالب‌زاده

     21. ۵ فرمان رئیس‌جمهور به نظام بانکی

     22. بهادری جهرمی: منتظر خبرهای خوب باشید

     آخرین عناوین

     بلیط هواپیما