بهترین زمان تست بارداری - معرفی انواع آن

گزارش بازرگانی،   4000910121

بسیاری از خانم ها در رابطه با زمان دقیق انجام آزمایش بارداری و میزان دقت نتیجه آزمایش بارداری نگران هستند، زیرا گاهی اوقات خانم هایی که منتظر جواب آزمایش بارداری هستند تمایل به داشتن فرزند دارند و گاهی اوقات عدم تمایل آنها باعث ایجاد نگرانی برای باردار شدن می شود؛ ولی در هر دو صورت دانستن جواب قطعی برای آزمایش بارداری امر مهمی است که برای دقت بیشتر این آزمایش بهتر است زمان مناسبی را برای انجام آزمایش بارداری در نظر داشته باشید.

زمان انجام تست بارداری

مهمترین سوالی که مطرح می‌شود این است که بهترین زمان تست بارداری کی خواهد بود و انواع روش های تست بارداری چه چیزهایی می باشد؟

کسانی که نگران بارداری خود هستند باید تست بارداری انجام بدهند چون با تعویق پریود آنها و داشتن علائم بارداری احتمال زیادی دارد که بارداری در این ماه صورت گرفته باشد. آنهایی که از روش‌های پیشگیری برای بارداری استفاده می‌کنند ممکن است جایی به صحت روش خود شک کرده باشند و یا فراموش کرده باشند که به موقع قرص های ضدبارداری مصرف کنند؛ این افراد باید منتظر بمانند تا در زمان مناسب تست بارداری انجام بدهند.

تست بارداری خانگی

تست بارداری می تواند با استفاده از تست خانگی بارداری باشد که شما می توانید با استفاده از بیبی چک این آزمایش را در خانه انجام بدهید و یا می توانید به آزمایشگاه مراجعه کنید و آزمایش خون مربوط به بارداری را بدون نسخه پزشک به راحتی انجام دهید.

بهترین وقت برای انجام تست بارداری وقتی است که شما در روز دقیقی باید دچار خونریزی قاعدگی می‌شدید اما قاعدگی شما با تعویق روبرو شده است. این تعویق به شما کمک می کند که نتیجه های منفی و مثبت کاذب نبینید و جواب دقیق تری از آزمایش خود بگیرید.

یکی دیگر از نکته های حائز اهمیت درباره انتخاب زمان تست بارداری، اطمینان پیدا کردن از روز دقیق شروع قاعدگی شما می باشد.

برای اینکه دقت نتیجه آزمایش بالاتر باشد بهتر است آزمایش در صبح انجام شود و این آزمایش ها وقتی که شما هنوز پریود شما دیر نشده یا دو یا سه روز از آن گذشته باشد درست است.

تست های بارداری خانگی هورمون کوریونیک گونادوتروپین انسانی یا همان هورمون hcg را داخل ادرار تشخیص می‌دهند.

در صورتی که بارداری اتفاق افتاده باشد میزان این هورمون افزایش پیدا می‌کند. در صورتی که در شب قبل ادرار نداشته باشید صبح ادرار شما در غلیظ ترین حالت ممکن است و می‌توانید مقدار هورمون hcg را تشخیص دهید.

انواع روش ها

در صورتی که نشانه‌های اولیه بارداری را مشاهده کردید و یا چرخه قاعدگی شما به تعویق افتاده است، می‌تواند با انجام تست بارداری در خانه یا آزمایشگاه از باردار بودن خود و یا عدم بارداری اطمینان حاصل کنید.

تست بارداری به دو روش انجام می شود که یا با استفاده از نمونه خون و یا استفاده از نمونه ادرار شما هست که هر دوی این تست ها مقدار هورمون hcg را در شما تشخیص می‌دهند.

هنگامی که رویان به دیواره رحم اتصال پیدا کند و یا در زمان لانه گزینی که اولین روزهای بارداری هست این هورمون توسط جنین ساخته می‌شود و تغییر این هورمون باعث بروز علائم اولیه بارداری و مثبت شدن جواب آزمایش بارداری می‌شود .

تست بارداری با خون

هنگامی که برای انجام آزمایش خون جهت تشخیص بارداری به آزمایشگاه مراجعه کنید دو نوع ازمایش خون وجود دارد. یکی ازمایش خون کمّی که مقدار دقیق هورمون hcg را داخل خون اندازه‌گیری می‌کند و دیگری آزمایش خون کیفی است که تنها مثبت و منفی بودن جواب آزمایش را به شما اعلام می کنند.

آزمایش ادرار بارداری هم به دو روش داخل خانه و آزمایشگاه انجام می‌شود که شما می‌توانید با تست بارداری خانگی و بی بی چک آن را انجام دهید.

برای تست خانگی بارداری کافیست نمونه ادرار را داخل لیوان یکبار مصرف قرار دهید و بی بی چک را داخل آن بگذارید و یا مقداری نمونه ادرار را با قطره چکان در محل مخصوص بی بی چک بگذارید و با توجه به دستورالعملی که روی آن نوشته شده چند دقیقه بعد نشانه مثبت و منفی یا علامت دیگری که مثبت یا منفی بودن جواب آزمایش را نشان دهد نمایان می شود و می توانید متوجه باردار بودن یا نبودن خود شوید.

میزان حساسیت تست بارداری با mIU/ml درج شده که عدد کمتر حساسیت بیشتر را نشان میدهد.

تست حاملگی با موبایل

در صورتی که از تاریخ دقیق شروع چرخه قاعدگی و اتمام آن و همچنین روز تخمک گذاری و دوره‌های زمانی پریود خود اطلاع داشته باشید، با وارد کردن این اطلاعات داخل نرم افزارهایی که با توجه به این اطلاعات نوشته شده می‌توانید با کمک موبایل و تلفن همراه خود هم تست بارداری را انجام دهید.

نحوه عملکرد این نرم‌افزارها به صورتی است که چرخه قاعدگی شما و شروع و پایان زمان تخمک گذاری را می گیرد و روزهایی که احتمال بارداری در آن صفر است و روزهایی که حداکثر آمادگی برای بارداری وجود دارد را به شما نمایش می دهد.

همچنین بهترین زمان برای اقدام جهت بارداری را به شما نمایش می دهد. در صورتی که در این بازه های زمانی رابطه جنسی برقرار کنید و سپس مشاهده کنید که قاعدگی شما به تعویق افتاده می تواند نشان دهنده بارداری شما باشد که البته بهترین راه برای اطمینان بیشتر انجام ازمایشات بارداری علمی و مستقیم است که بهتر است با انجام ازمایش خون در آزمایشگاه ها از نتیجه قطعی اطمینان حاصل کنید.

بهترین زمان تست بارداری در مجله بارداری آف دکور

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بارداری و علائم آن می‌توانید به مجله بارداری آف دکور به آدرس offdecor.com/kids مراجعه نمایید. در این مجله مقالات مربوط به بارداری هفته به هفته و علائم آن، سیسمونی و سایر اطلاعاتی که در زمینه مادر و کودک مورد نیاز است را مشاهده خواهید کرد.

منبع:

https://www.offdecor.com/%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-HJZ264

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

  2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

  3. ارز ۴۲۰۰ تومانی؛‌ بودنش یک دردسر، نبودنش هزار و یک دردسر !

  4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

  5. بخت خانه دار شدن را از مجردها نگیرید

  6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

  7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

  8. کارشناس هسته‌ای: هدف دیپلمات کره‌ای از حضور در وین فریب ایران بود

  9. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

  10. به رگبار بستن خانه‌ای در ایذه با کلاشینکف

  11. ارتفاع پست !

  12. ضرغامی بر مزار شجریان

  13. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

  14. مضحکه نوبل؟!

  15. سقوط آزاد در آموزش مجازی

  16. آیا اصلاح‌طلبان رادیکال در اندیشه آشوبند؟!

  17. عطریانفر: اصلاحات ساختاری، تصویری از براندازی است/ حواشی مسئولیت جدید علی‌عسگری/ جهانگیری؛ انزوا یا بازگشت به سیاست؟

  18. از «منهای برجام» تا «برجام پلاس» ؛ سناریوهای محتملِ سرنوشت مذاکرات وین

  19. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

  20. ارائه درخواست فعالیت حضوری مدارس به ستاد ملی مقابله با کرونا

  21. طالبان یک زوج را در حال برف بازی بازداشت کرد

  22. ارابه های مرگ همچنان می تازند

  23. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

  24. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

  25. آقای زیبا کلام کدام نژاد پرستی ؟

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما