سرلشکر سلامی در دیدار وزیر بهداشت: مجاهدت و فداکاری دوساله کادر درمان در تاریخ کشور بی سابقه است

گروه اجتماعی الف،   4000909086

فرمانده کل سپاه تلاشهای صورت گرفته چند ماه اخیر در خصوص واکسیناسیون هموطنان را بسیار مهم و ارزشمند برشمرد و گفت: بخش بهداشت و درمان در شرایط کرونا بسیار مظلوم بود و مجاهدت و فداکاری دوساله آنان در تاریخ کشور بی سابقه است.

سرلشکر سلامی در دیدار وزیر بهداشت: مجاهدت و فداکاری دوساله کادر درمان در تاریخ کشور بی سابقه است

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به همراه جمعی از معاونین این وزارتخانه به منظور قدردانی از خدمات و تلاش‌های سپاه و بسیج  در امر واکسیناسیون در محل ستاد فرماندهی کل سپاه حضور یافتند، با بیان اینکه کرونا به رغم تمامی مشکلات و مصیبت‌هایی که ایجاد کرد؛ موجب همدلی و احساس ملی قوی در مردم شد، گفت: برای فائق آمدن بر این ویروس منحوس پیوند عمیق تری بین کادر درمان و مردم ایجاد شد و زیباترین حس فداکاری ها بوجود آمد و شخصیت سازی جدید و زیبایی از جامعه، توسط پرستاران شکل گرفت.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه در بسیج ظرفیت ها علیه ویروس منحوس کرونا  اخوت و همدلی بین سپاه و بسیج، کادر درمان و مردم بیش از پیش خود را نشان داد، گفت: این روابط اگرچه اندک اندک شکل گرفت، اما  نگرش جامعه نسبت به کادر درمان و خادمان مردم در سپاه  واقعی تر شد. افراد به هم نزدیکتر شدند و پیوندهای عمیقی که در همکاری سپاه و کادر درمان شکل گرفت دوباره این مفاهیم را زنده کرد.

سرلشکر سلامی تلاشهای صورت گرفته چند ماه اخیر در خصوص واکسیناسیون هموطنان  را بسیار مهم و ارزشمند برشمرد و گفت: اگرچه تهیه واکسن بسیار مهم بود، اما تزریق این حجم وسیع بسیار ارزشمند است؛با این اقدامات  اعتبار ایران اسلامی در حوزه  پزشکی بسیار بالا رفت و این اعتبار ، اعتبار ملت ایران را نیز بیش از پیش ارتقا بخشید.

وی در ادامه اظهار کرد: در خصوص رعایت دستورالعمل‌ها نیز همه باید مراعات کنیم که روند کاهشی آمار از دست دادن هموطنان عزیز تداوم داشته باشد و  نگرانی های دیگری برای پیک های بعدی نداشته باشیم.

فرمانده کل سپاه  در ادامه با تاکید بر اینکه بخش بهداشت و درمان در شرایط کرونا بسیار مظلوم بود و تا آنجا که می توان باید زحمات و خدمات مجاهدانه آنان  انعکاس یابد، افزود: کادر پزشکی و سلامت در این مدت بسیار فداکاری انجام دادند، دقیقا مانند دوران دفاع مقدس که حتی می شود گفت بسیار فداکارانه تر از آن زمان بود. زیرا در هر لحظه و همه جا درخط مقدم بودند و این مجاهدت و فداکاری دوساله کادر درمان در تاریخ کشور بی سابقه است.

سردار سلامی همچنین با بیان اینکه ما از مقام معظم رهبری دستور داریم تا انتهای کار درصحنه باشیم،گفت: وزارت بهداشت باید با تمرکز بر واکسن‌های داخلی، از پتانسیل تولیدات دانشمندان خودمان استفاده کند؛ سپاه هم برنامه های بسیار خوبی در این حوزه دارد. امیدواریم که ما هم بتوانیم در این حوزه نقش آفرینی کنیم. زیرساخت های تولید را هم فراهم کرده ایم و منتظر صدور مجوز هستیم.

وی موفقیت و جایگاه دولت در عرصه خدمت رسانی را بسیار مهم توصیف و تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تمامی دولت ها ظرفیت های خود را برای کمک به دولت در خدمت رسانی به مردم  به میدان آورده است ، چرا که موفقیت دولت را موفقیت انقلاب و نظام می دانیم ؛ در  این دولت  نیز شروع کار وزارت بهداشت بر اساس آمار نقاط بسیار  طلایی و روشنی دارد.

فرمانده کل سپاه  با ارائه راهکارهایی در خصوص رفع دغدغه های درمانی در مناطق محروم  گفت: استفاده از نیروهای بومی، ساخت مراکز درمانی بسیار پیشرفته  و تامین  نیروی انسانی در مناطق محروم از جمله این راه حل ها است.

وی تصریح کرد: بهره مندی از فرهنگ کار جهادی پزشکان امر مهمی است که می تواند به توسعه خدمات درمناطق محروم در حوزه پزشکی کمک کند. هم از نظر روحی بر روی پزشکان تاثیرمثبت می گذارد و هم اینکه بسیاری از مشکلات آن حوزه ها از بین می رود.

فرمانده کل سپاه در پایان اظهار کرد: کار مهمی که وزارت بهداشت در کنار بالا بردن مهارت های پزشکی و اطلاعات علمی انجام می دهد اینست که باید به مسائل فرهنگی ، اخلاقی و معنوی  نیز توجه ویژه داشته باشد. اینکه اسلام تاکید می‌کند که احیای یک نفر احیای بشر است و تاکیدی که بر روی انسان می کند به این معنی است که سلامت یک موضوع فرامذهبی، فرا منطقه ای و فراجغرافیایی است و این مسئله موضوعی است که باید به آن توجه ویژه شود.

گفتنی است؛ در پایان این دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اهدای لوح سپاس به سرلشکر سلامی ، از خدمات و تلاش های سپاه  و بسیج  در امر واکسیناسیون تقدیر کرد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. پاسگاه مرزی ایران زیر برف مدفون شد

  2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

  3. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

  4. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

  5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

  6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

  7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

  8. ارابه های مرگ همچنان می تازند

  9. ارتفاع پست !

  10. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

  11. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

  12. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

  13. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

  14. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

  15. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

  16. آب در دل کویر تکان خورد

  17. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

  18. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

  19. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

  20. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

  21. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

  22. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

  23. پلیس و «زرنگ‌بازی»های ما !

  24. آقای زیبا کلام کدام نژاد پرستی ؟

  25. میوه های صادراتی مشکلی نداشت، مشکل ما سموم تقلبی در بازار است

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما