انتقاد تند محسنی بندپی از سیاست های ستاد مقابله با کرونا / موج ششم در راه است

گروه اجتماعی الف،   4000906058

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه تا محو کامل ویروس کرونا نباید از اجرای کامل پروتکل‌های پیشگیرانه دست بکشیم، گفت: عادی انگاری‌ها و عدم استفاده ستاد کرونا از ابزارهای سلبی می‌تواند ما را به سمت پیک ششم ببرد.

انتقاد تند محسنی بندپی از سیاست های ستاد مقابله با کرونا / موج ششم در راه است

محمدعلی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تا محو کامل ویروس کرونا نبایستی از اجرای کامل پروتکل‌های پیشگیرانه دست بکشیم و نبایستی تصمیمات عجولانه جهت عادی‌سازی جامعه بگیریم.

وی افزود: نباید به پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی کشور سیاه و سفید و یا صفر و صد نگاه کرد و درباره آموزش مجازی در این شرایط باید نهایت استفاده را انجام داده و ترکیبی به موضوع آموزش حضوری و غیر حضوری نگاه کنیم. چرا که این موضوع می‌تواند یک فرصت برای کشور باشد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با انتقاد از فاجعه‌بار بودن عادی‌انگاری عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: به سرپرست وزارت آموزش و پرورش، وزیر بهداشت، وزیر علوم، وزیر کشور و وزیر تعاون اعلام کرده‌ام که اگر ما نمی‌توانیم از کرونا به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و نظام سنتی آموزش، کار و فعالیت‌های اجرایی و اجتماعی را تغییر دهیم حداقل باید به خاطر کرونا و زیرساخت‌هایی که برای پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از آن هزینه کرده‌ایم نگاه ویژه به آموزش مجازی داشته باشیم و حداقل باید 50 درصد آموزش‌ها مجازی باشد.

بندپی خاطرنشان کرد: مدیران کشور باید با تفکر بیشتر وقت مناسب برای اجرای بسیاری از اقداماتی که در شرایط کرونایی کشور می‌توانیم اتخاذ کنیم و باید نگاه‌مان به کرونا به عنوان یک فرصت برای توسعه بسیاری از حوزه‌های فعالیتی باشد.

وی افزود: متأسفانه با عادی‌انگاری صورت گرفته تمامی ظرفیت‌ بلیت اتوبوس، هواپیما و قطارها به مردم فروخته می‌شود ستاد مقابله با کرونا نباید دست از ابزارهای سلبی بردارد و شل گرفتن این ستاد ممکن است با همان دلایلی که ما از پیک یک به 2 و سپس به 3 حرکت کردیم و به پیک 5 رسیده‌ایم احتمال دارد که به پیک ششم هم برسیم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اولویت اصلی در جامعه باید پیش‌گیری قاطع از شیوع ویروش کرونا در جامعه باشد هر چند واکسیناسیون انجام شده است ولی حتی کشورهای توسعه یافته هم می‌گویند که واکسن‌ها 90 و بیشتر از 90 درصد ایمنی در برابر ویروس کرونا داشتند اما این میزان هم‌ا‌کنون به زیر 50 درصد رسیده است که معنایش آن است واکسینانسیون خوب است اما به معنای ایمنی 100 درصدی نیست.

بندپی گفت: ما شاهد آن هستیم که محدودیت‌های کرونایی در خیلی از کشورهای اروپایی افزایش یافته است. این در حالی است که این کشورها زودتر از ما واکسیناسیون عمومی را آغاز کرده بودند اما درگیر پیک جدید شیوع کرونا و سویه‌های جدیدی آن شده‌اند که در این خصوص می‌توان به آلمان، انگلیس، بلژیک و ... اشاره کرد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

 5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 8. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 9. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 10. ارتفاع پست !

 11. ضرغامی بر مزار شجریان

 12. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 13. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 14. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 15. مضحکه نوبل؟!

 16. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 17. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

 18. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 19. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 20. آب در دل کویر تکان خورد

 21. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 22. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 23. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

 24. از «منهای برجام» تا «برجام پلاس» ؛ سناریوهای محتملِ سرنوشت مذاکرات وین

 25. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما