دریادار ایرانی در نشست خبری به مناسبت روز نیروی دریایی دریادار ایرانی: بالاترین فناوری را در صحنه عمل ارائه می‌کنیم

گروه سیاسی الف،   4000906031

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران این توانمندی را دارد که بالاترین فناوری را در صحنه عمل و در زمینه زیر دریایی و ناوشکن‌های سنگین و سبک در کلاس‌های مختلف ارائه می کند، گفت: امروز دیگر برداشتن یا اعمال تحریم در حوزه نظامی برای مردم ایران فاقد ارزش است.

دریادار ایرانی: بالاترین فناوری را در صحنه عمل ارائه می‌کنیم

به گزارش ایرنا امیر دریادار شهرام ایرانی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت هفتم آذر روز نیرو دریایی ارتش اظهار کرد: نیروی دریایی مانند نگینی در خلیج فارس درخشیده است. هفتم آذر بیانگر رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های سربازان  ولایت مداری است که در شرایطی سخت و جنگ نابرابر توانستند بازوی قوی دشمن را به طور کامل قطع کنند و در صحنه عمل به گونه‌ای ظاهر شوند که دشمن هیچ‌گاه نتواند در حوزه دریا حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی گفت: هفتم آذر روزی است که نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران توانسته است شاهرگ اقتصادی دشمن را با اقتدار قطع کند و صحنه مسیر جنگ و مقابله و مبارزه را تغییر دهد و همین امر باعث ایجاد روحیه در بین همه رزمندگان اسلام شده است.

 دریادار ایرانی ادامه داد: هفتم آذر نمادی بسیار مقدس از عزیزانی است که با اجرای سلسله مراتب عملیاتی سخت در چند مرحله به نقطه‌ای رسیدند که عملیات غرورآفرین مروارید را به اجرا درآوردند و امروز بر خود واجب می دانیم یادی از این  شهدای گلگون کفن کنیم.

 فرمانده نیروی دریایی  ارتش خاطرنشان کرد: امروز ارتش افتخار دارد که ماموریتی را که در هشت سال دفاع مقدس در صحنه دریا انجام داده، دوباره در دستور کار داشته باشد و آن چیزی جز برقراری امنیت خطوط مواصلاتی و اسکورت شناورهای تجارتی در عمق اقیانوس‌ها نیست.

وی گفت: آن روزها از تنگه هرمز تا شمال خلیج فارس عملیات انجام می‌دادیم اما امروز در عمق اقیانوس هند و دریای سرخ مشغول اجرای این عملیات بسیار حیاتی و حساس و مهم هستیم و توانستیم به گونه‌ای عمل کنیم که امنیت برای همه منطقه و جهان برقرار باشد.

دریادار ایرانی در پاسخ به سوالی درباره اثرات تحریم بر صنایع دفاعی اظهار کرد: تحریم‌ها برداشته شود یا نشوند برای ما فرقی نمی کند. مهم زمانی بود که ما درگیر جنگ بودیم و باید وظایفمان را انجام می دادیم که در آن موقع از ما دریغ کردند.

 وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران این توانمندی را دارد که بالاترین فناوری را در صحنه عمل و در زمینه زیر دریایی و ناوشکن‌های سنگین و سبک در کلاس‌های مختلف ارائه می کند، گفت: دیگر امروز برداشتن یا اعمال تحریم در حوزه نظامی دیگر برای مردم ایران فاقد ارزش است.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: اینکه ما بخواهیم فروش سلاح داشته باشیم ،در حوزه تصمیم‌گیری و اختیارات من نیست یقیناً این توانمندی را جامعه علمی و صنعتی جمهوری اسلامی ایران امروز با قدرت به جهانیان ارائه کردند.

 دریادار ایرانی یادآورشد: وقتی دشمن نقطه فشار را بر مردم ما متمرکز می کند و بهداشت ما را تحریم می کند، یعنی دیگر خیلی عاجز هست و توانمندی آن در صحنه عمل و در صحنه رزم به پایین‌ترین سطح ممکن رسیده و بی‌آبرویی منطقه را ترک می‌کند لذا مردم را نقطه هدف قرار می دهد. البته از دشمن چنین نیتی چیز جدیدی نیست و بارها و بارها تجربه کردیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریای یک نیروی تجهیزات محور ، علمی ، سیاسی ، نظامی  و بین‌المللی است، گفت: بر همین اساس در آینده نزدیک رونمایی‌هایی در حوزه‌های مختلف متناسب با نیازها و تهدیدات آینده خواهیم داشت و همت و تلاش ما این است که از ظرفیت‌های کشور به نحو احسن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: به روز نگهداشتن آموزش ها و ارتقای توان بازدارندگی کشور از جمله برنامه ها  و ماموریت های نیروی دریایی ارتش است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش گفت: تجهیزات جدیدی را در صحنه عملیاتی به کار بردیم و به عنوان دست بلند نظام توانسته‌ایم توان مقابله  را خیلی دورتر ببریم این افتخار به دست جوانان این کشور است.

امیر ایرانی برپایی نمایشگاه دستاوردهای جدید نیروی دریایی ارتش را یکی دیگر از برنامه های این نیرو به مناسبت بزرگداشت هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش اعلام کرد و گفت: نیروی دریایی حضور موثر در دریاها داشته و توانسته تمامی معادلات دشمنان را برهم بزند به گونه ای که اقتدار و توانمندی نیروی دریایی ارتش دیگر بر کسی پوشیده نیست. 

وی ادامه داد: هر جا که آب هست می‌تواند پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران هم باشد بستگی به تدبیر و فرمانی است که به ما ابلاغ خواهد داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ارتقای توان دفاعی و به روز رسانی شناورها و تجهیزات سطحی ، زیر سطح و هوایی این نیرو را از اصلی ترین ماموریت های نداجا اعلام کرد و گفت: ما با قدرت تلاش می کنیم وظایفی که برعهده ماست را به بهترین شکل ممکن انجام داده و مدیون شهدا نباشیم.

امیر ایرانی بودن یا نبودن تحریم را برای کشورمان در حوزه دفاعی بی معنا دانست و گفت: وقتی کشور ما می تواند انواع ناو، زیردریایی و انواع و اقسام مختلف تجهیزات دفاعی پیشرفته را تولید کند لذا تحریم هیچ معنایی ندارد.  

وی گفت: اینکه دشمن حوزه بهداشت و درمان و ملزومات اساسی مورد نیاز مردم را تحریم می کند یعنی تمامی توان خود را به کار گرفته و  از روی استیصال و ناتوانی به تحریم داروی مورد نیاز بیماران سرطانی و خاص روی آورده است. 

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه به اقدامات این نیرو برای مقابله با دزدان دریایی و اسکورت کشتی های تجاری و نفت کش ها گفت: امروز صحنه مقابله با دزدان دریایی و تامین امنیت دریایی و خطوط تجارت دریایی از دزدی دریایی عبور کرده و به تروریسم دریایی رسیده ایم اما نیروی دریایی با اقتدار در این عرصه حضور یافته و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی را تامین می کند.

وی درباره توانمندی نیروی دریایی ارتش در تولید تجهیزات ، گفت: ما انواع تجهیزات را تولید می کنیم و کارهای ساخت زیر دریایی سنگین بعثت شروع خواهد شد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. چرا بر سر چین و روسیه، اینقدر جنجال می‌کنند!؟ / پاسخی دوباره به پرسشی تکراری

   2. خودروسازان تا رقیب نداشته باشند وضع ما همین است !

   3. چرا «جمهوری اسلامی» همیشه از خودش عقب است !

   4. «اشرف غنی» سکته کرد

   5. گرهی که دولت رئیسی باید با دست باز کند

   6. انقلاب اسلامی و مفهوم مدرن «انقلاب»

   7. منتقدان صادق و پاک دست؛ نه دغلکاران فرصت طلب!

   8. رونمایی از لامبورگینی ایرانی که در یک خانه در یزد تولید شد

   9. ایران و پیامدهای احتمالیِ قدرت گیری مجدد "ترامپیست ها" در آمریکا

   10. توصیه رهبر انقلاب به مداحان/ ائتلاف یا گسست ناطق نوری، خاتمی و روحانی/ رونمایی از نقشه نئولیبرال‌ها علیه دولت/ جدال مجلس و اتاق بازرگانی بالا گرفت 

   11. با سازندگان سفینه های مرگ مماشات نکنید !

   12. سهام دولت در ایران خودرو و سایپا واگذار می‌شود/ شرط شمخانی برای مذاکره مستقیم با آمریکا/ واکنش شریعتمداری به حواشی سفر رئیسی به روسیه

   13. توصیه حسین شریعتمداری به امیرعبداللهیان و شمخانی درباره مذاکره با آمریکا

   14. افشاگری درباره دلايل گرانی خودرو/ واکنش وزير به جلسه جنجالی در وزارت ورزش/  فرزندان هاشمی را چه کسی مدیریت می‌کند؟

   15. دانشگاه شهید بهشتی با محمد فاضلی قطع همکاری کرد +توضیحات دانشگاه

   16. روابط بین المللی، شرق و غرب ندارد !

   17. باهنر: مملکت را با یک مجلس نمی شود اداره کرد

   18. تهدیدهای انصارالله علیه امارات عملی می‌شود؟

   19. جعبه سیاه پرونده حسین فریدون چگونه از کشور فرار کرد؟

   20. احیای داعش و سودای تکراری دموکرات‌های کاخ سفید  

   21. یحیی سریع: مراکز حیاتی دبی و پایگاه های نظامی سعودی هدف حمله پهپادی قرار گرفت  

   22. غرب‌پرستان را چه مي‌شود؟!

   23. جشن تولد «قرائتی» در پشت صحنه «سمت خدا» 

   24. دولت برای بالابردن کیفیت خودرو داخلی برنامه دارد  

   25. متن کامل برنامه ۷ فصلی وزیر صنعت برای تحول در خودروسازی

   ابر آروان

   پربحث‌های اخیر

    پربحث‌های دیروز

     پربحث‌های هفته

     1. چرا بر سر چین و روسیه، اینقدر جنجال می‌کنند!؟ / پاسخی دوباره به پرسشی تکراری

     2. خودروسازان تا رقیب نداشته باشند وضع ما همین است !

     3. چرا «جمهوری اسلامی» همیشه از خودش عقب است !

     4. گرهی که دولت رئیسی باید با دست باز کند

     5. انقلاب اسلامی و مفهوم مدرن «انقلاب»

     6. منتقدان صادق و پاک دست؛ نه دغلکاران فرصت طلب!

     7. ایران و پیامدهای احتمالیِ قدرت گیری مجدد "ترامپیست ها" در آمریکا

     8. توصیه رهبر انقلاب به مداحان/ ائتلاف یا گسست ناطق نوری، خاتمی و روحانی/ رونمایی از نقشه نئولیبرال‌ها علیه دولت/ جدال مجلس و اتاق بازرگانی بالا گرفت 

     9. سهام دولت در ایران خودرو و سایپا واگذار می‌شود/ شرط شمخانی برای مذاکره مستقیم با آمریکا/ واکنش شریعتمداری به حواشی سفر رئیسی به روسیه

     10. توصیه حسین شریعتمداری به امیرعبداللهیان و شمخانی درباره مذاکره با آمریکا

     11. افشاگری درباره دلايل گرانی خودرو/ واکنش وزير به جلسه جنجالی در وزارت ورزش/  فرزندان هاشمی را چه کسی مدیریت می‌کند؟

     12. روابط بین المللی، شرق و غرب ندارد !

     13. باهنر: مملکت را با یک مجلس نمی شود اداره کرد

     14. جعبه سیاه پرونده حسین فریدون چگونه از کشور فرار کرد؟

     15. دولت برای بالابردن کیفیت خودرو داخلی برنامه دارد  

     16. رئیس متخلف در شهرداری تهران بازداشت شد

     17. رئیس جمهور: مسأله زن را نباید از خانواده تفکیک کرد/طلاق توافقی باید اصلاح شود و به سهولت انجام نشود

     18. دروغ‌های شاخدار علیه امیر فرزاد اسماعیلی

     19. محمد فاضلی: دولت سیزدهم هیچ تصمیمی برای اخراج من نداشته است

     20. جزئیاتی جدید از دیدار روحانی، خاتمی، ناطق و سیدحسن خمینی

     21. چرا آمریکا برای نجات عربستان از باتلاق یمن دست و پا می‌زند؟

     22. اظهارات نماینده دادستان درباره ارتباط مدیران شرکت «کروز» با حسین فریدون

     آخرین عناوین

     بلیط هواپیما