انجام آزمایش PCR زائران عتبات در درمانگاه‌های هلال احمر از ۳ هفته دیگر + نشانی مراکز

گروه فرهنگی الف،   4000903105

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اشاره به هماهنگی‌ها برای آزمایش PCR زوار عتبات هنگام بازگشت به کشور، گفت: امیدواریم تا سه هفته آینده آزمایش کرونای زوار را در مراکز درمانی هلال احمر مستقر در عراق انجام دهیم.

انجام آزمایش PCR زائران عتبات در درمانگاه‌های هلال احمر از ۳ هفته دیگر + نشانی مراکز

به گزارش فارس سفر عتبات به صورت رسمی آغاز شده است و زائران ایرانی پس از حدود دو سال در قالب کاروان‌های حج و زیارت به عتبات مشرف شدند.

با ازسرگیری سفرهای زیارتی، خدمات درمانی برای زائران ایرانی نیز از سوی مرکز پزشکی حج و زیارت ارائه می‌شود و طی دو روز آینده اولین تیم پزشکی و درمانی برای راه‌اندازی و تجهیز مراکز درمانی در شهرهای عراق به این کشور اعزام می‌شوند.

طاهر درودی، معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با بیان اینکه با توجه به توافق صورت گرفته با سازمان حج و زیارت در شهرهای کربلا، نجف و کاظمین خدمات درمانی به زائران ارائه می‌کنیم، اظهار داشت: خدمات ما در قالب خدمات پیش بیمارستانی همچون ویزیت، آزمایشگاه، داروخانه، نوار قلب و خدمات سرپایی است که در صورت نیاز زائران به خدمات بیمارستانی، بیمار با آمبولانس به یمی از بیمارستان‌های عراق منتقل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تیم درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر طی دو روز آینده به عراق اعزام می‌شوند، افزود: پس از اعزام تیم مرکز پزشکی حج و زیارت، درمانگاه‌ها نیز راه‌اندازی و فعالیت خود را آغاز می‌کنند که زائران در صورت نیاز به مراجعه به این درمانگاه‌ها، می‌توانند در شهر نجف اشرف به درمانگاه نبأ واقع در خیابان امام علی علیه السلام، در شهر کربلا به الماس شرق  واقع در انتهای خیابان العلقمی، نبش خیابان میثم تمار و در شهر کاظمین به خیابان باب المراد، هتل قرتاج مراجعه کنند.

درودی درباره انجام آزمایش PCR زائران هنگام بازگشت به کشور خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های اولیه انجام شده است. اما با توجه به تعطیلی حدود دو ساله مراکز درمانی، خرید و تجهیز نهایی نشده است. به همین دلیل برای کاروان‌های اولیه آزمایش PCR انجام نمی‌شود که امیدواریم تا سه هفته آینده این خدمات را به زائران ارائه و آزمایش کرونا قبل از بازگشت زوار را با هزینه کمتری نسبت به آزمایشگاه‌های عراق صورت دهیم.

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر به انجام تست اولیه کرونا برای افرادی که مشکوک به کرونا هستند، اشاره کرد و گفت: برای زائران مشکوک به کرونا، تست رپید را پیش‌بینی کرده‌ایم تا در صورتی شخصی بیمار شده و نیاز به بستری داشته باشد، به بیمارستان‌های عراق انتقال یابد.

به گزارش فارس، با توجه به دستورالعمل شرکت‌های هواپیمایی، همه زائران باید جوابیه منفی آزمایش PCR حداکثر ۷۲ ساعت قبل از سفر هوایی ارائه دهند. بر همین اساس، زائران هنگام بازگشت به کشور هم باید آزمایش کرونا دهند و جوابیه منفی آن را همراه داشته باشند

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 4. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 5. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 6. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 7. نجات اردوغان با پول ایران

 8. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 9. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 10. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 11. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 12. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 13. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 14. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 15. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 16. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 17. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 18. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 19. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 20. دوستانه با آقای مسیح مهاجری

 21. بدون تعارف با جاسوسان واقعی موساد در سریال سرجوخه

 22. نطق منحصربفرد یک دختر دانشجو علیه طرح صیانت در نماز جمعه تهران

 23. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

 24. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

 25. شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما