هشدار رسانه اسرائیلی درباره تنها ماندن تل‌آویو در صورت تکرار مواضع نتانیاهو علیه ایران

گروه جهان الف،   4000903082

وبگاه «واللا نیوز» رژیم صهیونیستی در یادداشتی به «نفتالی بنت» نخست‌وزیر این رژیم درباره تکرار مواضع بنیامین نتانیاهو در قبال ایران و تنها شدن دوباره تل‌آویو هشدار داد.

هشدار رسانه اسرائیلی درباره تنها ماندن تل‌آویو در صورت تکرار مواضع نتانیاهو علیه ایران

به گزارش فارس، به دنبال اظهارات تند اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در قبال ایران در فاصله ۶ روز به اغاز مذاکرات وین، یک رسانه اسرائیلی به او درباره تکرار تجربه شکست تل‌آویو در قبال ایران در زمان نخست‌وزیری بنیامین نتانیاهو هشدار داد.

وبگاه صهیونیستی «واللا نیوز» یادداشتی با این عنوان منتشر کرد: «بنت در حال حرکت به سمت سیاست بی‌بی (نتانیاهو) در قبال ایران است و اسرائیل شاید یک بار دیگر، تنها بماند».

نویسنده یادداشت، «باراک راوید» خبرنگار ارشد این رسانه است که طی سال‌های اخیر سفرهای مختلفی به واشنگتن، پایتخت‌های اروپایی مختلف داشته و اخیرا هم در اجلاس امنیتی «گفت‌و‌گوی منامه» در پایتخت بحرین حاضر شده بود.

در یادداشت آمده است: «سه ماه بعد از اینکه او (نفتالی بنت) به رئیس‌جمهور بایدن قول داد که یک کارزار علنی علیه بازگشت ایالات متحده به توافق هسته‌ای انجام نخواهد داد، نخست‌وزیر (رژیم صهیونیستی) به نظر می‌رسد کم کم در حال بازگشت به شیوه سلفش (بنیامین نتانیاهو) است. این موضوع در شرایطی اتفاق می‌افتد که در آستانه از سرگیری مذاکرات هفته آینده با ایران، شک و تردید آمریکایی‌ها را دربرگرفته است».

او ادامه داد: «یکی از پیام‌های کلیدی نخست‌وزیر نفتالی بنت در اولین دیدار خود با جو بایدن رئیس‌جمهور جو بایدن در کاخ سفید طی دیدار در اواخر ماه آگوست این بود که او برخلاف بنیامین نتانیاهو، قصد ندارد علنا علیه بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران مبارزه کند. اینکه او بر گفتگوی صمیمی و آرام با دولت تمرکز خواهد کرد».

باراک راوید نوشت: «این وعده به بایدن تنها سه ماه طول کشید. طی دو هفته گذشته به نظر می‌رسد که بنت به آرامی به همان سیستم کاری باز می‌گردد که مشخصه نتانیاهو در مقابل دولت اوباما بود. این موضوع هفته گذشته آغاز شد زمانی که بنت و مشاورانش به خبرنگاران علیه رابرت مالی نماینده آمریکا در امور ایران قبل از سفر وی به اسرائیل توضیحاتی ارائه دادند».

خبرنگار ارشد دیپلماتیک «واللا نیوز» نوشت: «بنت حتی از یائیر لاپید وزیر خارجه (رژیم صهیونیستی) خواست که با نماینده ویژه آمریکا (در امور ایران) دیدار نکند. یک منبع اسرائیلی مطلع از جزئیات (به من) گفت که لاپید این درخواست را رد کرد و به بنت گفت که او نگران انتقاداتی نبود که از سوی مخالفان به او وارد خواهد شد».

به روایت این خبرنگار ارشد صهیونیست، یائیر لاپید وزیر خارجه و نخست‌وزیر گردشی رژیم صهیوینستی به نفتالی بنت نخست‌‍وزیر این رژیم گفت: «دو سال کار کردم تا نتانیاهو را از نخست‌وزیری بیرون کنم و او را جایگزین کنم. الان قصد ندارم از ترس اینکه او از من انتقاد کند از انجام کارها خودداری کنم».

وی ادامه داد: «مشخص نیست چه چیزی باعث از کوره در رفتن بنت و اقدام او برای تغییر سیاستی که تنها صد روز پیش درباره آن تصمیم گرفته بود، شده است. مقام‌های (دولت) بایدن که به صورت مستقیم در مذاکرات با ایران دخیل بودند گفتند که درباره هر گونه پیشرفتی با آغاز مذاکرات ۲۹ نوامبر (هشتم آذر ماه) در وین بسیار بدبین هستند. آنها گفتند که به اعتقاد ناظران و کارشناسان واشنگتن، ایرانی‌ها مواضع افراطی خواهند داشت، این دور مذاکرات کوتاه خواهد بود و بعد از آن فقط یک یا دو روز گسترش خواهد یافت».

باراک راوید نوشت: «همان طور که واللا نیوز هفته گذشته خبر داد، یک مقام ارشد اسرائیلی گفت که اظهارات بنت ناشی از ترس اسرائیل از این است که به دلیل سخت بودن بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ (برجام)، ایالات متحده به دنبال توافق موقت با ایرانی‌ها باشد».

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

  2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

  3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

  4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

  5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

  6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

  7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

  8. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

  9. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

  10. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

  11. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

  12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

  13. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

  14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

  15. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

  16. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

  17. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

  18. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

  19. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

  20. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

  21. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

  22. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

  23. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

  24. شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین

  25. لطفاً ژست فرهنگی نگیرید

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما