پنتاگون: بالگرد جدید بایدن برای پرواز‌های اضطراری ایمن نیست

گروه جهان الف،   4000902150

پنتاگون از تعویق پرواز بالگرد جدید رئیس جمهور آمریکا به دلیل نامناسب بودن از لحاظ عملیاتی به ویژه در مواقع بحرانی خبر داد.

پنتاگون: بالگرد جدید بایدن برای پرواز‌های اضطراری ایمن نیست

به گزارش فارس، یک شبکه خبری آمریکایی سه شنبه شب به وقت تهران گزارش داد که پرواز نخست بالگرد جدید «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده پس از هشدار واحد آزمایش پنتاگون به تعویق افتاد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ» پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) گزارش داده است که این بالگرد  ساخت شرکت لاکهید مارتین به خصوص در مواقع اضطراری، هنوز «از نظر عملیاتی مناسب» یا به اندازه کافی «قابل اعتماد» نیست  و به این همین دلیل استفاده از این بالگرد به تعویق افتاده است.

به گفته یک مقام آمریکایی که مایل به افشای نامش نبود، دولت بایدن هنوز مشخص نکرده که آیا این بالگرد می‌تواند به بهره برداری برسد یا خیر، زیرا هنوز در حال ارزیابی ایمنی قرار داد. این مقام آمریکایی افزود که دفتر نظامی کاخ سفید جدول زمانی را در این زمینه تعیین خواهد کرد.

بر اساس گزارش دفتر آزمایش پنتاگون که برای مقامات ارشد دفاعی تهیه شده، این بالگرد در برآورده کردن الزامات قابلیت اطمینان بخشی، در دسترس بودن یا نگهداری عملکرد مناسبی نداشته است.

برنامه ساخت بالگرد پنج میلیارد دلاری «وی اچ-۹۲»  جهت جایگزینی با ناوگان قدیمی کنونی است که توسط رئیس جمهور و سایر مقامات ارشد آمریکا استفاده می‌شود.

 در گزارش مورخ ۲۸ سپتامبر پنتاگون  آمده است که این بالگرد برای ماموریت‌های معمول اداری یا پرواز رئیس جمهور به پایگاه «اندروز» در خارج از واشنگتن برای یک سفر از پیش برنامه ریزی شده با «ایر فورس وان» مفید است، اما برای پروازهای اضطراری این آمادگی را ندارد. یکی از مشکلات این بالگرد ضعف  سامانه‌های ارتباطی آن است.

بالگرد رئیس جمهور آمریکا «مارین وان» نام دارد که  معمولا از نوع «وی اچ-۳ دی سی کینگ» یا «وی اچ-۶۰ ان وایت هاک» است. بالگردهای مشابه  اصطلاحا «رد گم کن» معمولا در کنار بالگرد رئیس جمهور آمریکا پرواز می کنند. اغلب هواپیماهای «آسپری ام - ۲۲ »  آن را  همراهی می‌کنند.

عبارت «ایر فورس وان» نیز در واقع اصطلاح برج مراقبت پرواز برای هر هواپیمایی است که رئیس جمهور آمریکا را حمل می‌کند. این اصطلاح  به طور عمده  به دو هواپیمای سفید و آبی بوئینگ- ۷۴۷ اطلاق می‌شود که برای روسای جمهور آمریکا طراحی شده‌اند.

این هواپیماها مجهز به تجهیزات ارتباطی پیشرفته از جمله دفاعی هستند و در صورت وقوع حمله‌ به خاک آمریکا م‌ توانند به عنوان مراکز فرماندهی هوایی عمل کنند و امکان سوختگیری در هوا را  در هر شرایط آب و هوایی دارند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 4. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

 5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 8. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 9. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 10. ارتفاع پست !

 11. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 12. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 13. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 14. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 15. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

 16. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 17. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 18. آب در دل کویر تکان خورد

 19. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 20. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 21. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

 22. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

 23. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

 24. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

 25. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما