قهر کرباسچی از کارگزاران

گروه سیاسی الف،   4000830040

اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران نمی‌خواستند ماجرای اختلافات با کرباسچی به فضای عمومی برسد. اما حالا یک عضو شورای مرکزی حزب هم به‌رغم اینکه گفته «قرارمان این بود که در بیرون از حزب درباره این موضوع صحبت نکنیم» جزئیاتی از این اختلاف نظر را بیان کرده است.

قهر کرباسچی از کارگزاران

جوان: علی‌محمد نمازی گفته که غلامحسین کرباسچی «مدتی است که در جلسات مربوط به حزب شرکت نمی‌کند.» او در مورد دلیل این موضوع توضیح داده که «ظاهراً قهر کرده‌اند، نمی‌خواهند در جلسات حضور پیدا کنند.» نمازی برخلاف صحبت‌های محمد عطریانفر و طرح این موضوع که کرباسچی تمایلی به ابقای خود در سمت دبیرکلی حزب ندارد، گفته که «اصل ناراحتی آقای کرباسچی به جلسه انتخاب دبیر کل بازمی‌گردد...» و توضیح می‌دهد: «ایشان در ادوار گذشته تمایل نشان می‌داد که از سمت دبیر کلی کنار برود، اما اصرار برخی از دوستان ما در شورای مرکزی باعث ابقای ایشان شد. نظر حزب بر آن بود که تغییراتی رخ دهد. ازجمله برای دبیر کلی کاندیدای بیشتری به میدان بیایند و باهم رقابت کنند. در دوره قبل یک نفر نامزد دبیر کلی بود و همان فرد هم‌رأی می‌آورد. در این دوره شورای مرکزی می‌خواست افراد دیگری هم درصحنه باشند. آقای کرباسچی در این دوره، برخلاف دوره‌های قبل گفتند که الآن وقت انجام این کار نیست! و رویه گذشته ادامه پیدا کند. ولی اعضای شورای مرکزی تأکید داشتند که ما به سمت رقابت برویم و ایشان از این موضوع استقبال نکردند و به جلسه نیامدند.»

کرباسچی که از ابتدای تأسیس حزب کارگزاران سازندگی دبیرکل این حزب بود، هفته پیش در جلسه تعیین دبیر کل جدید غایب بود و به جای او حسین مرعشی، دیگر عضو قدیمی این حزب، با رأی اعضا به عنوان دبیر کل جدید انتخاب شد. نمازی خود از وجود «رقابت» برای تعیین دبیرکل دفاع می‌کند.

به نظر می‌رسد بخشی از اختلافات بروز کرده هم به زمان انتخابات برمی‌گردد. همان زمانی که بخشی از اعضا می‌خواستند مسیر اصلاح‌طلبان تندرو را بروند و انتخابات را تحریم کنند، اما نظر کرباسچی بر مشارکت در انتخابات بود. نمازی بیان کرده که «بخشی نظرشان همین تحریم یا عدم شرکت در انتخابات بود. تحریمی‌ها روی کرباسچی نظر مساعدی نداشتند.»‌نمازی خود معتقد است که در خصوص شرکت نکردن در انتخابات، باید در کنار سایر احزاب اصلاح‌طلب می‌ایستادیم.

یک موضوع دیگر، بحث بر سر روزنامه سازندگی، ارگان رسمی حزب است که کرباسچی خبر از توقف انتشارش داد و یک دلیل آن را مشکلات مالی اعلام کرد. نمازی در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون تمام پول انتشار روزنامه را کرباسچی می‌داد، اظهار «بی خبری» کرده است. یعنی او نمی‌داند هزینه انتشار روزنامه حزبش از کجا می‌آمده است. گرچه از توضیحی که داده، می‌توان دریافت که طفره رفته است: «بالاخره مسئولیت اداره روزنامه با آقای کرباسچی بوده است. مدیریت، تدارکات و انتشار به عهده آقای کرباسچی بوده است. آقای کرباسچی الآن می‌گویند که من آمادگی ادامه کار را ندارم. حالا باید حزب تصمیم‌گیری کند. بالاخره مسئله ساده‌ای نیست. به نظر من هر حزبی باید ارگان داشته باشد و روزنامه سازندگی هم معروف بود ارگان حزب کارگزاران است.»

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

  2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

  3. کیفیت فاجعه‌بار سقف و شاسی محصولات ایران‌خودرو

  4. معمای تورم خرداد ماه !

  5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

  6. آواز خواندن عجیب یک خروس!

  7. دزدی از کامیون در حال حرکت

  8. رعیتی با زندگی شاهانه !

  9. واردات برخی کالاهای اساسی همیشه در انحصار چند نفر بوده است 

  10. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

  11. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

  12. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

  13. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

  14. واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب در شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

  15.  ریشه‌ها را بخشکانید !

  16. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

  17. مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

  18. گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم/ رئیسی: بنزین، دارو و نان گران نمی‌شود

  19. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

  20. مردم با صرفه جویی در مصرف انرژی به تولیدکنندگان کمک کنند

  21. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

  22. به این میگن اعتماد بنفس

  23. صاحبخانه جدید برای مستاجران پایتخت

  24. درحالی که فرمانده ارشد بر روی عرشه بود، ایرانی‌ها پیام خود را فرستادند!

  25. یک رفتار ظریف تربیتی از شهید بهشتی که هنوز از یادها نرفته است

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما